Treść opublikowana przez mxzibi
-
Migajaca kontrolka żarowa
Siemka Dzisiaj na autostradzie już na zjeździe odpuściłem gazu i pojawił się za mną siwy dym po czym zaświeciła się kontrolka migająca od świec żarowych. Auto jeszcze parę razy buchnęło dymem przy przyspieszeniu ale już czarnym i to było by na tyle z kopceniem. Po wyłączeniu auta i odpaleniu już kontrolka nie migała a na końcówkach wydechu osadził się siwy nalot . Podłączyłem kompa i wyświetlił mnie się błąd : 4912 - Exhaust Gas Temperature Sensor 4 Bank 1 P246E 00 [032] - Electrical Malfunction Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear Czy ktos to kuma co sie stało ???????
-
Brak zapłonu, błąd blokady kierowniczej a4 b8 PROSZĘ O POMOX
auto wez na motyla
-
Drgania samochodu między 70-140 km/h pod obciążeniem
Co to za mechanik co stwierdza ze lejący wtrysk nie ingerując w silnik??? Wystarczy podłączyć VCDS i wszystko jasne - zmień sobie mechaników lepiej.
-
Montaż wentylowanych siedzeń w Audi A4 B8 2007-2011
Siemka mam pytanko: Czerwona wtyczka kable do silników siedzenia Pod jeden kabelek podajemy masę a pod drugi napięcie ale mam pytanie gdzie wpinam się pod napięcie ?? Czy po wyłączeniu zapłonu fotele się przesuwają ???
-
Metaliczny stuk przy wcisnietym sprzegle
I tak obstawiam na dwumasa , u mnie tez nic nie szarpało wszystko było ok tylko zeszenie na luzie .
-
Metaliczny stuk przy wcisnietym sprzegle
Panowie ,obstawiam na dwumasy.
-
Montaż elektrycznej klapy bagażnika w Audi A4 B8 Avant 2008-2012
Mam pytanie do Was: Czy jak założę sam dociąg to będzie mi działać czy muszę coś jeszcze ogarnąć????? Nie zależy mi na elektrycznej klapie ale dociąganie jej jak najbardziej by się przydało.
-
B8 2009 2,0 TDI nie wchdzi trójka...
Najprawdopodobniej do regulacji cięgna przy skrzyni . Po wymianie sprzęgła u siebie tez tak miałem i wystarczyła mała korekta przy skrzyni i jest git . Pozdrawiam
-
Spalanie oleju (niestety nie napędowego)
Na mmi tez mi niby ubywa ale kupiłem bagnet i raczej nie zauważałem takich ubytków jak na mmi ale nie wierze w to ,że w ogóle wam nie łyka oleju - ubywa ale pewnie starcza od wymiany do wymiany albo jeździcie jak emeryci i ręcisci:-)
-
Spalanie oleju (niestety nie napędowego)
Ja mam prawie nowa turbinę i program na 200 PS 470NM i tez mi łyka olej i dawno to olałem bo bym siwych włosów dostał od tych aut. Pozdrawiam i szerokiej drogi
-
Koło zapasowe ??
pasuje 19" bez problemu bo tez nie miałem i dokupiłem koło + lewarek. Tylko nie wiem po co taka wysoka ta dojazdówka.
-
Zablokowana Płyta
Masz zablokowaną funkcje wyjęcia płyty i można to wyłączyć z pozycji mmi .
-
Wymiana koła masowego na mocniejsze? jakie?
Docisk zmien od 3.0 l
-
slizgające się nowe sprzęgło
No spoko , jestem na etapie szukania dobrego docisku od 3.0l. Razem ze szwagrem taką skrzynie ogarniamy na spokojnie w 8 godzin warunkach domowego garażu tak wiec będę wymieniał. Najlepiej ,ze to stare sprzęgło trzyma jak ta lala ale żonce źle się jeździ bo do samej podłogi trzeba cisnąć tak wiec zapadła decyzja o wymianie.
-
slizgające się nowe sprzęgło
Dlaczego nie da się jeździć ??? zabawa zaczyna się od drugiego biegu bo na jedynce trzeba z wyczuciem ruszać. Poprzednim moim autem była audi B7 i tam też miałem program na 195PS i 420Nm i było OK , nic się nie ślizgało . Sprzedałem auto znajomemu i dalej śmiga bez awarii. Chyba B8 mają jakieś słabsze te sprzęgła bo jak tu czytam to juz od 380Nm te nasze dociski się ślizgają .
-
slizgające się nowe sprzęgło
No nie wiem czy przypalanie sprzęgła to dobra opcja bo kilka dni temu wyciągałem skrzynie i jak rozkręciłem sprzęgło to okazało się ze docisk na połowie bieżni wyślizgany jest jak lustro , czyli nie dociskało prawidłowo po całości. Zaryzykowałem i wsadziłem z powrotem swój stary ( fabryczny) docisk i o dziwo jest OK tylko sprzęgło bierze nisko bo ma już trochę nalatane. Teraz szukam docisku od 3.0 l i wrzucę na skrzynie - mierzyłem , przymierzałem i na pewno będzie pasowało tylko nie wiem jak wysprzeglik czy da sobie rade z mocniejszym dociskiem - mam nadzieje ,że w 3.0l jest takie samo.
-
slizgające się nowe sprzęgło
Podniosłeś moc w aucie i dopiero teraz się zastanawiasz czy inne podzespoły będą cierpieć ?? sorki ale chyba z późno na takie refleksje:-). Obniżenie mocy nic ci nie da bo sprzęgło ślizga się nam od momentu obrotowego NM i w żadnym wypadku już go nie podnoś chyba ,ze coś się wymyśli z tym dociskiem. Piszesz ,że masz 400NM i sie slizga ??? to co ja mam powiedziec jak mam 470 NM a najlepsze jest to ,ze na oryginalnym docisku było ok. Zmieniałeś docisk czy masz oryginał??
-
slizgające się nowe sprzęgło
Sprzęgło od 143 PS a sprzęgło 170PS to to samo.
-
slizgające się nowe sprzęgło
No nie wiem co mam robić bo różnica w wysokości słoneczka jest ponad 1 cm. Nie mam pojęcia jak to będzie jak założymy ten docisk bo jest wyższy i czy nie będzie nam wysprzeglało cały czas . Musze z kimś pogadać kto kuma temat z wysprzeglikiem czy da się go tak wyregulować , żeby był luz miedzy dociskiem a łożyskiem oporowym bo jeżeli się da to jestem za . Patrząc na skrzynie 2.0 a 3.0 to osadzenie wysprzeglika i głębokość wnęki dwumasa jest chyba bardzo podobne .
-
slizgające się nowe sprzęgło
Na 100% będzie ciężej pracować takie sprzęgło. ---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:42 ---------- Dzisiaj byłem u znajomka i oglądałem sprzęgło od a4 2,7l-3.0l sachs 3000 951 848. Generalnie wszystko jest takie samo jak nasz docisk - rozmiar , otwory, ślizg ale, słońce(blaszki docisku) są wyższe o około 1 cm - fotki ---------- Post dopisany at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany at 20:55 ---------- ---------- Post dopisany at 21:04 ---------- Poprzedni post napisany at 21:00 ---------- Tarcza ma taka sama średnice ale jak widać lekko się rożni ale najważniejsza różnica to taka ,ze średnice otworów na wałki są inne. Generalnie to tylko tym słońcem docisk się rożni ale nie wiem czy coś można by było z tym zrobić - może jakoś je podgiąć :-).
-
slizgające się nowe sprzęgło
No tak myślę chyba zrobić , nabije nowe okładziny na starą tarcze i założę stary docisk . Jutro będę u znajomego to porównam jeszcze dociski.
-
slizgające się nowe sprzęgło
wydaje mi się ze problem leży w docisku bo na starym sprzęgle nic się nie ślizgało i chodziło ciężej ale tez o tym myslałem.
-
slizgające się nowe sprzęgło
Zamówiłem u znajomego sprzęgło bez zobowiazan od audi a4 2,7 - 3,0l sachs i porównam docisk sprzęgła z naszym .
-
slizgające się nowe sprzęgło
Juz wszystko wiem : oddajemy tam stare sprzęgła Sprzga samochodowe, regeneracja i tuning robią nam ponad 500N i kasują na 1200zł - dzwoniłem. Co Ty na to ?? Zibi
-
Lusterko z asystentem świateł drogowych
Nie ten dział!!!!