Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. No to teraz już wszystko jasne Swoją drogą czy warto inwestować w wzmacniane odboje (lub jak kto woli: kły, strefa zgniotu)? Podobno w pełni amortyzują uderzenia do 15km/h, prawda to? Odboje te wchodzą w skład wyposażenia o kodzie 2K2 - reinforced bumpers. PS. Ciekawy jestem czy był ktoś odważny, co przełożył cały system bezpieczeństwa z B7 do B6 ;-) To juz dla mnie rzeźbiarz samobojca..... ori to ori Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4 A gdzie tam... to tylko elektryka
  2. Napisałeś że masz podłączone lusterko z B7... Czujnik deszczu też jest w tej instalacji? ---------- Post dopisany at 06:29 ---------- Poprzedni post napisany at 06:27 ---------- Sprawdź czy masz przejście między pinem 4 i 8 w przełączniku DRL/CLH.
  3. To jeszcze wrzucimy front+rear PDC z wizualizacją. Dziś doleciał sterownik... instalacja czujników już jest - teraz tylko to wszystko pospinać + kodowanie i heja
  4. Pin 8 zostawiasz tak jak jest. Pin 4 już pisałem.
  5. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Nie trzeba. ---------- Post dopisany at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ---------- 8e1 959 903 b 5pr
  6. Rozumiem, czyli teoretycznie żółte ładunki w kierach B6 i B7 mają tę samą moc A dysponujesz może jakąś dokumentacją na potwierdzenie tej tezy? Ładunek nie musi mieć tej samej siły - pewne jest jednak, że dwa ładunki w poduszce 2-nabojowej mają różną siłę właśnie po to aby druga detonacja dobiła jeszcze raz poduszkę (jej zadaniem nie jest napełnienie jej od zera). Sygnał wyzwalający detonację jest taki sam....
  7. Liusterko (pin 1) dajesz do bezpiecznika 31 (kable już w nim będą - robisz mostek). Nie napisałeś jaki przełącznik był tam oryginalnie - ręczna regulacja świateł?
  8. Tą kwestię już omawiałem - nie ma mowy o wysterowaniu siły detonacji. Sterownik airbag podaje napięcie i wtedy zapalnik odpala... Jeśli zakładamy poduszkę 2 nabojową do systemu 1 nabojowego to detonacji ulega tylko jeden (główny) zapalnik. Drugi jest po to aby jeszcze raz napełnić poduszkę i zamortyzować drugie uderzenie głową o kierownicę (w momencie wypadku uderzamy raz, potem odbijamy się o fotel/zagłówek i uderzamy jeszcze raz). Także poduszka spełnia swoją funkcję ale w zgodzie z pierwotnym 1 nabojowym układem (2 nabojowy powstał po to aby było jeszcze bezpieczniej).
  9. To tak Pin 3 z kostki DRL jest na PIN 30 w MCE. PIN 8 i 4 nie podłączyłem, nie zauważyłem tego nigdzie w tekście Jeśli chodzi o PIN 4 to rozumiem, że mostkuję go z pinem 1 z kostki włącznika świateł i ciągnę go do PIN 20 w MCE ? natomiast ten gruby czarny kabel co idzie do PIN 1 w kostce włącznika świateł odcinam i izoluję ? Pytam, gdyż mam lusterko fotochromatyczne z b7 i właśnie do tego grubego czarnego kabla PIN 1 mam podłączony biały kabel z PIN 1 z lusterka fotochrom (jest zaizolowany trochę wyżej). Jeśli tak to co z kablem zasilania od lusterka, pozostaje razem ze starym kablem do PIN 1 czy ma być przylutowany do nowego kabla PIN1 na włączniku świateł ?? Dodatkowo z lusterka idzie do MCE kabel z PIN 3 na PIN2/23 do wstecznego. http://img708.imageshack.us/img708/3893/ukv2.jpg Odpiszę późniejszym wieczorem - mam teraz urwanie d*py.
  10. Nie masz podświetlone 0/1 na przełączniku DRL ponieważ brakuje części instalacji... Generalnie wszystko masz w pierwszym poście - wystarczy zrobić to zgodnie z instrukcją czyli: Pin 3 z kostki DRL leci do MCE na 30/32. Pin 8 z kostki DRL ma osobne zasilanie iluminacji z zegarów (któryś ze starych przewodów będzie to obsługiwał ale muszę wiedzieć co tu było oryginalnie aby podać Ci prawidłowy przewód). Pin 4 z kostki DRL ma być połączony z pinem 1 we włączniku świateł (stary pin1 z włącznika wywalamy) oraz pinem 20/32 w MCE. No i na koniec - jak ma Ci system działać poprawnie skoro nie masz lusterka?
  11. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dystanse zrobione na zamówienie - nie zawierają się w cenie (dorobienie w komplecie ze śrubami to 200zł). ---------- Post dopisany at 22:48 ---------- Poprzedni post napisany at 22:47 ---------- Dystanse zrobione na zamówienie - nie zawierają się w cenie (dorobienie w komplecie ze śrubami to 200zł). Dodam jeszcze, że ta fela to pancernik... 4 lata na niej jeżdżę po naszych drogach i nadal zero bicia czy czegokolwiek utrudniającego eksploatację.
  12. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Sam nie wiem, zależnie od stanu i w ogóle, a co masz do zaoferowania? Ori felga na wzorze RS4 19" z letnimi oponami 235/35 w idealnym stanie. 3500zł. jakie to ma ET?? 48 przy 8,5". /QUOTE] Bartek a latałeś z dystansem czy bez? masz jakąś fotę jak to siedzi?? Miałem to z dystansami 15mm. Fotki są w moim wątku. ---------- Post dopisany at 22:44 ---------- Poprzedni post napisany at 22:41 ---------- Ostatnio wyciągałeś tą fotkę: ...na tylne osi widać jak koło zgrało się z nadkolem.
  13. Ja poproszę o wysłanie do mnie wystrzelonej poduszki gdy już będzie po wszystkich formalnościach.
  14. Te białe co kupiłeś... To do tapicerek drzwi czy do środka auta? Jeśli do drzwi to podłączasz się pod instalację czerwonych lampek (pin 1 w lampce to brązowy kabelek a pin 2 to brązowo/żółty). Jeśli chodzi o tył - nie napisałeś czy masz korby czy elektrykę. Jeśli elektrykę to tu jest trochę inaczej niż z przodu... Masa lampki czerwonej i białej jest wspólna czyli znów możesz użyć brązowego kabelka na pin 1 nowej lampki. Ale już pin 2 musisz podłączyć bezpośrednio do sterownika w drzwiach (32-pinowa szara kostka, pin 2). Jeśli natomiast masz korby - to trzeba instalację ciągnąć aż pod podłogę kierowcy do Modułu Komfortu.
  15. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    To była kwestia czasu aż ktoś na klubowych ramkach po swapie kiery będzie miał dzwona - z jednej strony szkoda, że ktoś musiał to sprawdzić na własnej skórze a z drugiej - bardzo ważna informacja dla wszystkich. Dzięki Patryk
  16. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Sam nie wiem, zależnie od stanu i w ogóle, a co masz do zaoferowania? Ori felga na wzorze RS4 19" z letnimi oponami 235/35 w idealnym stanie. 3500zł. jakie to ma ET?? 48 przy 8,5". ---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 22:23 ---------- ale co to znaczy podłączona pod dwa wkłądy?? standardowo jak to się robi jak się kupi kierę np od Siemiana?? poducha w b6 ma jeden wkład i jest tylko jedna wtyczka do poduchy... w b7 są dwa wkłądy i kable idą do dwóch wtyczek. i chłopaki sie zastanawiali, czy podłączyć pod jedną wtyczkę czy pod dwie, gdyż sterownik w b6 da tylko jeden sygnał do wystrzelenia poduszki czyli inaczej niż wszyscy mamy podłączone?? to są wtyczki w kierownicy czy OCB?? Wszystko OK Artur - podłączone pewnie miał jak każdy z nas... Poproszę tylko aby sam to jeszcze potwierdził. Panowie - przy swapie kiery w B6 na model z B7 podłączony jest tylko jeden zapalnik. To że do poduszki macie wpięte 2 przewody tego nie zmienia ponieważ... Zółta, 4-pinowa kostka, która jest wpięta do taśmy a którą wymieniacie bo w pierścieniu ślizgowym z B7 potrzebna jest większa - ma podłączone nadal tylko 2 przewody (a zatem jest to JEDEN obwód odpalający JEDEN zapalnik - drugi zapalnik pozostaje nieaktywny // wyzwala go wysterowanie obwodu na pinach 3 i 4 a te macie puste). ---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ---------- Patryk rozwiej ew. wątpliwości - faktycznie wysterowany miałeś tylko pierwszy zapalnik (do żółtej kostki przy taśmie podłączone były tylko 2 przewody na piny 1 i 2?). tak w żółtej kostce były tylko dwa piny a wizualnie po wyjęciu poduszki wyglądało jakby podłączone były dwa zapalniki ---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 21:46 ---------- poniewaz kabelki do poduszki nie były przerabiane i żadna wtyczka zapalnika poduszki nie była przerabiana i odpinana czyli wygląda na to, że nie ma problemu z poduszką z B7/8 w naszych B6 No na to wygląda
  17. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    OK Patryk - już wszystko jasne
  18. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    a oto mój pakiet zima http://imageshack.us/a/img834/7499/dupx.jpg Trochę za dużo tych oznaczeń S line jak dla mnie
  19. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Sam nie wiem, zależnie od stanu i w ogóle, a co masz do zaoferowania? Ori felga na wzorze RS4 19" z letnimi oponami 235/35 w idealnym stanie. 3500zł.
  20. chociaż na tyle na tym forum się przydałem no furki i problemow szkoda ale jest i plus będzie przod s line ze spryskami i parkotronikiem prawdopodobnie i wlecą też chyba bixy i grille s4 bo sa rozwalone i nie wiem jaka szyba czolowa bo pająk po stronie pasażera wyskoczył ---------- Post dopisany at 22:10 ---------- Poprzedni post napisany at 22:03 ---------- reasumując zmieniając kierę w kostce żółtej zostało wszystko tak jak było podłączone w jeszcze starej kierze b6 a w poduszce z b7 nie odpinałem wtyczki od żadnego naboju(podpięte były obie wtyczki pod naboje) więc jeśli ktoś będzie kiere wymieniał albo już ma wymienioną nie zmienia nic w żółtej kostce i nie zmienia nic w poduszce i poduszka wywali tak jak dzisiaj u Mnie ---------- Post dopisany at 22:18 ---------- Poprzedni post napisany at 22:10 ---------- tak wygląda podłączenie poduszki zdjęcie jest z neta bo chcę wam pokazać jest napewno tak podłączone bo jeszcze wczoraj rozbierałem kiere bo plastik obudowy kolumny mi obcierał o koło kierownicze http://images65.fotosik.pl/369/12f748e0e1ba88fdm.jpg No i wszystko jasne. Jeszcze raz proszę - nie piszcie że macie podłączone dwa zapalniki (bo tak nie jest).
  21. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    ale co to znaczy podłączona pod dwa wkłądy?? standardowo jak to się robi jak się kupi kierę np od Siemiana?? poducha w b6 ma jeden wkład i jest tylko jedna wtyczka do poduchy... w b7 są dwa wkłądy i kable idą do dwóch wtyczek. i chłopaki sie zastanawiali, czy podłączyć pod jedną wtyczkę czy pod dwie, gdyż sterownik w b6 da tylko jeden sygnał do wystrzelenia poduszki czyli inaczej niż wszyscy mamy podłączone?? to są wtyczki w kierownicy czy OCB?? Wszystko OK Artur - podłączone pewnie miał jak każdy z nas... Poproszę tylko aby sam to jeszcze potwierdził. Panowie - przy swapie kiery w B6 na model z B7 podłączony jest tylko jeden zapalnik. To że do poduszki macie wpięte 2 przewody tego nie zmienia ponieważ... Zółta, 4-pinowa kostka, która jest wpięta do taśmy a którą wymieniacie bo w pierścieniu ślizgowym z B7 potrzebna jest większa - ma podłączone nadal tylko 2 przewody (a zatem jest to JEDEN obwód odpalający JEDEN zapalnik - drugi zapalnik pozostaje nieaktywny // wyzwala go wysterowanie obwodu na pinach 3 i 4 a te macie puste). ---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ---------- Patryk rozwiej ew. wątpliwości - faktycznie wysterowany miałeś tylko pierwszy zapalnik (do żółtej kostki przy taśmie podłączone były tylko 2 przewody na piny 1 i 2?). tak w żółtej kostce były tylko dwa piny a wizualnie po wyjęciu poduszki wyglądało jakby podłączone były dwa zapalniki ---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 21:46 ---------- poniewaz kabelki do poduszki nie były przerabiane i żadna wtyczka zapalnika poduszki nie była przerabiana i odpinana Źle to interpetujesz - masz w poduszke wpięte dwie wtyczki ale od strony sterownika airbag "zasilanie" ma tylko jedna z nich (pierwszy zapalnik). Aby podłaczone były dwa zapalniki do żółtej kostki wpinanej do taśmy musiałbyś mieć doprowadzone 4 przewody a masz tylko dwa. Zatem podłączony masz tylko 1 zapalnik (a to że w poduszcze są wpięte 2 przewody to norma bo po co jeden kabel miałby latać luzem).
  22. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    A jaka to dobra cena?
  23. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    ale co to znaczy podłączona pod dwa wkłądy?? standardowo jak to się robi jak się kupi kierę np od Siemiana?? poducha w b6 ma jeden wkład i jest tylko jedna wtyczka do poduchy... w b7 są dwa wkłądy i kable idą do dwóch wtyczek. i chłopaki sie zastanawiali, czy podłączyć pod jedną wtyczkę czy pod dwie, gdyż sterownik w b6 da tylko jeden sygnał do wystrzelenia poduszki czyli inaczej niż wszyscy mamy podłączone?? to są wtyczki w kierownicy czy OCB?? Wszystko OK Artur - podłączone pewnie miał jak każdy z nas... Poproszę tylko aby sam to jeszcze potwierdził. Panowie - przy swapie kiery w B6 na model z B7 podłączony jest tylko jeden zapalnik. To że do poduszki macie wpięte 2 przewody tego nie zmienia ponieważ... Zółta, 4-pinowa kostka, która jest wpięta do taśmy a którą wymieniacie bo w pierścieniu ślizgowym z B7 potrzebna jest większa - ma podłączone nadal tylko 2 przewody (a zatem jest to JEDEN obwód odpalający JEDEN zapalnik - drugi zapalnik pozostaje nieaktywny // wyzwala go wysterowanie obwodu na pinach 3 i 4 a te macie puste). ---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ---------- Patryk rozwiej ew. wątpliwości - faktycznie wysterowany miałeś tylko pierwszy zapalnik (do żółtej kostki przy taśmie podłączone były tylko 2 przewody na piny 1 i 2?).
  24. Oj widzę że B5 też całkiem ogarniasz - rozumiem że zasada działania i sterowniki są podobne w B5 , B6 , B7 Ten temat o którym mówiłem: http://a4-klub.pl/nadwozie-14/all-parktronik-montaz-112561/ Maciej poszło PW i mail Schemat schematem pozostaje - nieważne B5 czy B6. Tutaj wielkiej filozofii nie będzie - ważne żeby wszystko posprawdzać bo można dzięki temu naprawdę sobie ułatwić robotę (i tak najwyraźniej będzie w tym przypadku).

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.