Treść opublikowana przez Bart-S
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Też nie wiem z czego to wynika ale rzeczywiście u mnie jest naprawdę twardo... Stąd pomysł aby w końcu coś z tym zrobić. Zależnie od kosztów jakie ustalę, zapadnie decyzja - co dalej... Może kwestia opon.. Ja ma np Bridgestone RE050a i są bardzo twarde i nieprzyjemne na dziurach. To nie przez opony - Mariusz akurat testował moją na 19" Conti Sport Contact 3.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Możesz dać ale jak widzisz ma buga... ---------- Post dopisany at 00:16 ---------- Poprzedni post napisany at 00:15 ---------- Bartku - zobaczymy co jutro powie KW.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
205 to chyba trochę za mało na 17-tkę z 7,5" (195 lub 205 to typowa szerokość na 16-tkę z 7" szerokością). acha a powiedz mi 225/50/17 moze byc ewentualnei ? Rozmiarowo OK ale balon wyjdzie.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Też nie wiem z czego to wynika ale rzeczywiście u mnie jest naprawdę twardo... Stąd pomysł aby w końcu coś z tym zrobić. Zależnie od kosztów jakie ustalę, zapadnie decyzja - co dalej...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
205 to chyba trochę za mało na 17-tkę z 7,5" (195 lub 205 to typowa szerokość na 16-tkę z 7" szerokością).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
I to jest to samo co w VW. Tylko pytanie czy dają radę zamontować to do A4 B6... Szukam. ---------- Post dopisany at 19:49 ---------- Poprzedni post napisany at 19:44 ---------- Mają na liście Audi ale boję się że tylko w zakresie B8. Jutro zadzwonię i podpytam.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Dzięki - Artur, rzeczywiście sporo czasu upłynęło od ostatniej pogawędki A pro pos pogawędki. Zmieniłeś tel.? Ostatnio dzwoniłem do Ciebie, ale napotkałem ciszę Zaczyna się od 691? ---------- Post dopisany at 19:42 ---------- Poprzedni post napisany at 19:41 ---------- Ale to chyba tylko działa na postoju i jeździe do 25 km/h:kwasny: Tak ma "Universal" ale pozostałe wygląda na to, że inaczej pracują.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Lepiej
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Posiadacz mojej czarnej suczy narazie się nie zmieni - i pozostaje nim moja blond sucz
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
To już lepiej kupić B8 z Drive Selectem... No ale mam zakaz sprzedania parcha więc ---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 19:18 ---------- Pierwsze co to założę DCC w Pasku i sprawdzimy jak się to spisuje... Potem będzie decyzja co dalej z B6.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
No to "S" - tak jak napisałem wcześniej miał inne zadania. Mnie interesuje jak to się sprawdza w VW (system nazywa się DCC) bo chcę to założyć w Pasku. Natomiast w B6/B7 fabrycznie nie było takiej opcji ale może jakaś firma wpadła na pomysł, że taka opcja byłaby całkiem fajna (i nie mam tu na myśli airride bo to nie dla mnie). Generalnie sprawa wygląda tak - mimo, że auto ujeżdża Gośka, to co jakiś czas do niego wsiadam i kosztem komfortu wolę aby w zakrętach trzymało się drogi... Podnosić wyżej (mimo nacisków żony) nie uśmiecha mi się no i cały czas szukam jakiegoś sensownego rozwiązania (a takim wydaje się być elektroniczna regulacja czy to prześwitu czy charakterytyki zawieszenia). Całkiem możliwe, że jakiś porządny gwint z regulacją twardości też rozwiązałby sprawę ale... Szukam sprawdzonego rozwiązania. ---------- Post dopisany at 19:12 ---------- Poprzedni post napisany at 19:09 ---------- Same amorki pół biedy (chociaż custom nie jest moją mocną stroną). Ale pozostaje jeszcze elektronika - VW z Audi się tutaj nie dogada... Trzeba by mieć rozpykaną ramkę danych magistrali CAN a to już wyższa szkoła jazdy (generalnie kręci mnie ten temat ale nie ma kiedy się tym zająć).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
No to "S" - tak jak napisałem wcześniej miał inne zadania. Mnie interesuje jak to się sprawdza w VW (system nazywa się DCC) bo chcę to założyć w Pasku. Natomiast w B6/B7 fabrycznie nie było takiej opcji ale może jakaś firma wpadła na pomysł, że taka opcja byłaby całkiem fajna (i nie mam tu na myśli airride bo to nie dla mnie).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Nawet nic nie sugeruj :polew::polew::polew::polew: ...Darek dzięki - zerknę na to po powrocie do domu.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Kiedyś widziałem taki gwint z H&R do RS4 co miał regulację ciśnienia w amortyzatorach... tzw. DRC DRC Ale Tomku - nad DRC nie panujesz. To zamnkięty system bez możliwości ingerencji użytkownika. No i jego zadaniem nie jest zmiana charakterystyki amortyzatora (w sensie regulacji twardości zawieszenia) tylko tworzenie poduszki hydraulicznej stabilizującej auto przy wchodzeniu/wychodzeniu z zakrętów. To gwint z dobrej półki z regulacją twardości załatwi sprawę OK ale ja chciałbym to regulować zdalnie a auta - a nie kręcić pod podwoziem... ---------- Post dopisany at 18:55 ---------- Poprzedni post napisany at 18:55 ---------- No teraz to już nie ma bata - musisz mi pokazać ten przycisk... ---------- Post dopisany at 18:57 ---------- Poprzedni post napisany at 18:55 ---------- To nie było czasem to po lewej?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Chyba Ci się popieprzyło z przyciskiem rolety
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Zaraz Tomek ale o czym Ty piszesz teraz... Bo poza B8 żaden RS nie miał zmiennej charakterystyki zawieszenia regulowanej elektronicznie. Jedyny przycisk jaki kojarzę to "S" a ten z pracą zawieszenia też nie ma nic wspólnego (ten zmieniał charakterystykę pracy silnika a konkretnie sposób reakcji na wciśnięcie gazu = lepsza dyspozycja niutonanmi, oraz otwierał zaworki na wydechu i jeśli były RS bucketsy to je pompował).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Kiedyś widziałem taki gwint z H&R do RS4 co miał regulację ciśnienia w amortyzatorach... tzw. DRC DRC Ale Tomku - nad DRC nie panujesz. To zamnkięty system bez możliwości ingerencji użytkownika. No i jego zadaniem nie jest zmiana charakterystyki amortyzatora (w sensie regulacji twardości zawieszenia) tylko tworzenie poduszki hydraulicznej stabilizującej auto przy wchodzeniu/wychodzeniu z zakrętów. ---------- Post dopisany at 18:44 ---------- Poprzedni post napisany at 18:42 ---------- Zmartwię Cie, ten przełącznik przełącza zawieche z twardego na qurewsko twarde W sensie VW tak? Tak sobie myślę, że odpowiednio dobrana sprężyna powinna tutaj wpłynąć na zakres elektronicznej regulacji.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Już nie za wiele da się tu pomodzić - teraz trzeba dbać (choć to ciężkie gdy zamiast Ciebie, żona codziennie użytkuje auto ). BTW - jak się Wam napatoczy jakiś piecyk do webasto to dajcie znać. Chętnie przygarnę coś pewnego (membrankę na podmiankę już mam). ...tak sobie myślę też - czy są jakieś dedykowane zestawy zawieszenia dla A4 B6/B7 z elektronicznie sterowaną zmienną regulacją tłumienia (tak jak Drive Select w B8 czy DCC w Passacie B6?). Przydałby się jakiś przełącznik zmieniający charakterystykę pracy amorków - może wtedy przestałbym słuchać marudzeń typu "jest za twardo"...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ummm mam wolne po nocce czyli od 14:00 w garażu będę siedział... ---------- Post dopisany at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany at 14:56 ---------- Tak, z czujnikiem zmierzchu (ale nie z B7).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Dzięki - Artur, rzeczywiście sporo czasu upłynęło od ostatniej pogawędki
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Do podłączenia samego włącznika AUTO nie potrzeba nic więcej ale do pełnej instalacji pod asystenta świateł potrzebne jest odpowiednie lusterko i MCE w wersji F.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
A4 B6 nie miało fabrycznego koła 17" na zimę... Zatem pozostaje Ci przejęcie rozmiaru letniego a zatem 235/45 lub ewentualnie 225/45.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Nie dam rady... Od rana muszę poskładać skrzynkę a na 14:00 uderzam do pracy na POP. Tak - moduł kolumny kierowniczej N mam na miejscu.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
...ale by Wam gały wyszły
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Co tam cyce?