Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. Jeśli prawidłowo pokazuje otwarcie na FIS to krańcówka nie ma nic do opisanego problemu. W przypadku 4x elektryka zasilaniem lampek w drzwiach zajmuje się sterownik danych drzwi - i tutaj szukałbym problemu. Wskazówką jest też informacja o braku obecności w magistrali CAN ale raczej próbowałbym w tym konkretnym przypadku podmienić sterownik drzwi (jeśli kable zostały sprawdzone i na pewno są OK - tutaj też na wszelki wypadek, miernik do łapy i sprawdzić jakie jest napięcie na obwodzie zasilania lampek).
  2. Zapewne będę rył jakiegoś Multitrona na kanale 10 mam wolne a 11 idę na 6:00 do pracy. Może mojego Hehe - nie zdziwiłbym się ---------- Post dopisany at 00:46 ---------- Poprzedni post napisany at 00:45 ---------- Z Wami bardzo chętnie - ale wiesz jak to ze mną jest... Spróbujemy
  3. Zapewne będę rył jakiegoś Multitrona na kanale 10 mam wolne a 11 idę na 6:00 do pracy.
  4. B8 póki co nie naprawiam więc musiałbyś się zgłosić do kogoś innego - podam Ci namiary do kolegi który to ogarnie.
  5. Wstępnie to wygląda na uwalony sterownik... Zobacz czy w trybie sekwencyjnym też jest problem.
  6. Nie - to był zestaw rozrządu pod AWX (dla kolegi z pracy ).
  7. Totalnie nie w moim stylu... Ja żenię się z autem które kupuję Kumpel w pracy znalazł mi dziś słupek z całym osprzętem (turbo, alternator, pompowtryski) za 4500zł. BKP 2008 z udokumentowanym przebiegiem 180 000km. Chyba jutro po to pojadę
  8. Ale rezanie będzie - swap pompy oleju i nowy imbus
  9. Wszystkiego nie przewidzisz... Gdyby to się stało przed wymianą hebli/zawieszenia to po prostu na pokładzie zagościłby nowy motor a tak masz - znów piz*a. Myślałem, że może serwis coś zj***ł jak regulowali wałek zaworów wylotowych ale twierdzą, że regulowali tylko kołem pasowym i nie ruszali napinacza. Zresztą mam do nich zaufanie więc tutaj po prostu miałem pecha - trzeba podnieść d*pę, zrobić, zapłacić i jakoś z tym żyć...
  10. Nie no motor się wyprostuje tylko skąd brać na to kasę. Na ostatnie prace poszło łącznie 9k
  11. Nie no Włodku - dziś... Leciałem ze skrzynką do Poznania (i po nowe felgi do Paska ).
  12. Będę miał taką opcję na uwadze - dzięki Tomku
  13. Jeszcze przed awarią myślałem o swapie na nowszy słupek ale 16v bez DPF w Pasku to tylko BKP - był produkowany przez cały zakres nadwozia B6.
  14. Nie wiem czym dokładnie się różni od BKP - a nie mam teraz czasu bawić się w rozkminkę odnośnie różnic w osprzęcie i tego czego oczekuje sterownik silnika. Sam BKP jest OK - tyle, że miałem po prostu pecha (niedługo i tak przypadała wymiana rozrządu).
  15. Znam ten ból, sam to ostatnio przerabiałem BKP to 8V czy 16V? 16v
  16. Co zrobić Andrzeju - taka karma ---------- Post dopisany at 13:51 ---------- Poprzedni post napisany at 13:50 ---------- jakie uszkodzenia? swap będzie konieczny? Jeszcze nie wiem... Słupek BKP jest ciężko dostępny i kosztuje w c**j siana (5k jak masz szczęście). Raczej remont głowicy + przy okazji wymiana napędu pompy oleju. Uderzam do ekipy która zrobiła swap Siemianowi. ---------- Post dopisany at 13:55 ---------- Poprzedni post napisany at 13:51 ---------- Objaw miałem taki, że po zatankowaniu ujechałem 1km - zatrzymałem się na światłach i wtedy motor zgasł. Pierwsze co pomyślałem to że kolo na stacji zalał mi benzynę... No i próbowałem kręcić - ale coś za lekko szło. Podjechał sąsiad - ściągneliśmy obudowę rozrządu i... pasek luźny. Dalsza analiza... śrubę napinacza można było obracać ręką
  17. No i masz - właśnie wysrał się rozrząd (wykręciła się śruba napinacza ).
  18. Jest - sprężyny były niższe (mniejszy skok) + amorki w wersji sport.
  19. No nie do końca - tył poszedł ciut niżej a przód jest tak samo. Wychodzi na to, że źle dobrałem springi.
  20. Pogoda nie sprzyja ale coś tam cykłem... Akcja była dość spora bo poza planowanym swapem zawieszenia i hebli doszło jeszcze: - wymiana łożyska z piastą lewy tył (luz przekraczał dwukrotnie tolerancję dopuszczalną przez VW) - nowe łożyska amorków przednich - nowe tuleje dla wahaczy tylnego zawieszenia - regulacja kąta wyprzedzenia zapłonu na wałku zaworów wylotowych (drugi wałek jak się okazało ustawiłem idealnie ) - zbieżność i geometria (ale to norma po takim zakresie prac) - naprawa układu cięgien (ciężko wchodził 1-szy bieg) - wymiana i lakierowanie zawiasu i ogranicznika tylnych prawych drzwi - poprawienie prawej listwy progowej (przy montażu zabrakło mi spinek ) - przegląd z wymianą kompletu filtrów Przy składaniu zawieszenia po kolei wychodziło co jest nie tak... I tak do geometrii nie można było ruszyć tylnej belki zawieszenia (śruby za***ane na amen). Za chwilę wymiana tulei bo luzy uniemożliwiały wykonanie prawidłowych korekt przy ustawieniu zbieżności. Potem przy heblach pomiary luzów na łożyskach kół i tak jak wszędzie są w tolerancji tak lewy tył niestety do wymiany A teraz do rzeczy: generalnie z zawieszeniem d*pa. To tylko cent więc albo już głupieję albo nic nie zeszło w dół (sami oceńcie). Było... Pomiar: LP: 67,3mm PP: 67,1mm LT: 68,2mm PT: 68,1mm ...jest Pomiar: LP: 67,7mm PP: 67,2mm LT: 67,6mm PT: 67,9mm Mierzyłem w troszkę innych warunkach więc cholera wie... Jeśli chodzi o heble to... jeszcze się nie dotarły ale hamuje naprawdę za***iście (Dev będzie narzekał ale dałem od razu komplet ). Tarcze Zimmermann Coat Z... Na przód wsadziliśmy ori klocki a na tył powędrowały Ferrodo Premiere. Przód wcześniej: Przód teraz: Tył wcześniej: Tył teraz: I to tyle :decayed:W poniedziałek dorzucę jeszcze wisienkę
  21. Tak - miejsca w środku jest sporo (w przeciwieństwie do naszych B6 ). Projekt zakończony - jak przestanie padać zrobię trochę fotek (ale hamuje miód ).
  22. Chyba coś o tym wspominałeś ale... przypomnij proszę jeszcze raz o co dokładnie tutaj chodziło
  23. Teść już wie... Oprócz w/w będzie jeszcze jedna zmiana optyczna Jutro lub pojutrze powinno być gotowe
  24. Wleć jak będziesz przejeżdżał przez wlkp - rozwiążemy Twój problem

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.