Treść opublikowana przez Bart-S
-
Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
Kur... szału dostanę! Sprężyny tył doszły... Dwie inne ---------- Post dopisany 10-09-2013 at 17:37 ---------- Poprzedni post napisany 13-08-2013 at 15:25 ---------- No to lecimy... W doł o -15mm + zestaw hebli 345mm/310mm dla 3.6FSI R36 (...jak zwykle dzięki za pomoc Dev )
-
A4 B6 - czarny sedan by Zimny75
Nie - auto już dawno sprzedane. Zamykam
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Zawsze gdy odłączasz aku, sterowniki w drzwiach gubią adaptację dot. silniczków szyb - w konsekwencji nie działają funkcje komfortowe (tj. domykanie szyb). Procedura adaptacji była już wielokrotnie opisywana w tym wątku... Unieść szybę do górnej pozycji i przytrzymać w niej przycisk + to samo dla dolnej pozycji (wykonuje się dla każdej z szyb osobno). ---------- Post dopisany at 15:03 ---------- Poprzedni post napisany at 15:03 ---------- Teoretycznie moduły z B7 też podejdą. Jeśli dany MK obsługuje alarm to na bank składanie lusterek też będzie na nim działać. Bart po sobie wiem że moduł z B7 śmiga w B6 bo sam miałem taki u siebie i przez 3 msc. śmigał bez problemu ważne są funkcje z listy bo podmieniałem różne i punkty z listy się zgadzały, Zgadza się - dwie osoby raportowały, że MK B7 działa w "II generacji" B6.
-
Błąd AIRBAG
To nie numer seryjny tylko numer części Jeśli jesteś pewny, że dobrze wykonałeś procedurę kalibracji = reklamuj.
-
Błąd AIRBAG
Czujnik skrętu masz w taśmie - zakładając, że nie spierdoliłeś nic podczas procedury kalibracyjnej (a dobrze wiesz, że jeśli chodzi o Ciebie to nigdy nie wiadomo ) = taśma którą nabyłeś jest uszkodzona. BTW - to na pewno taśma z B7?
-
Błąd AIRBAG
Procedurę masz opisaną w warsztacie w wątku poświęconym podmianie kiery na model B7. Robiłeś to przy swapie na pewno więc trzeba to zrobić jeszcze raz. Wchodzisz do ABS, Login, potem Coding. Następnie sprawdzasz błędy, dalej wchodzisz w bloki pomiarowe aby sprawdzić położenie czujnika, znów Login (podajesz odpowiedni kod) i na koniec basic settings celem kalibracji (w interesującej Cię grupie powinno się pojawić "Adjustment OK"). Detale, tak jak napisałem - znajdziesz w dziale warsztat.
-
Błąd AIRBAG
Odłączyłeś taśmę - skalibruj od nowa czujnik skrętu.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Teoretycznie moduły z B7 też podejdą. Jeśli dany MK obsługuje alarm to na bank składanie lusterek też będzie na nim działać.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Nie napisałeś jaki masz MK... Moduły full obsługują składanie lusterek czyli dla Twojego zakresu są to AT, BA, BC i BD.
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
- [ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
I mam kolejny wątek do subskrybcji- TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Yeeeee- [B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Czy mógłbym Cie prosić o informację w jaki sposób zdementować te elementy z rolety? Mocno pociągnąć- [B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
- Błąd AIRBAG
Uwielbiam te wymiany zdań z Tobą...- Błąd AIRBAG
Najważniejsze że prawidłowo zdiagnozowane No zaparłem się i jakoś się udało Nie jest tak tragicznie, bo taśmy po 150 zł chodzą, gorzej jakby airbag padł Co do błędu to upper limit exceeded oznacza, że jest przerwa w obwodzie tak dla potomnych. Obstawiam, że problem był na taśmie od wewnętrznej strony tam gdzie taśma wychodziła z tego wewnętrznego pierścienia po prostu się zagięła/przetarła/przełamała i obwód się zamykał tylko przy jej odpowiednim ułożeniu No trudno, przynajmniej wiem na czym stoję, ale brak multifunkcji boli Upper albo Lower limit exceeded nie oznacza przerwy w obwodzie tylko odpowiednio zbyt wysokie lub zbyt niskie wartości rezystancji - w 90% przypadków jest to brak pełnego styku na dwóch przeciwstawnych pinach w problematycznej kostce. Dlatego jednym ze stosowanych rozwiązań gdy problem dotyczy kostki np. pod fotelem dla bocznej poduszki pasażera - jest wywalenie konektora i po prostu polutowanie kabelków. Zazwyczaj wystarcza po prostu odpowiednio nagiąć/wyprostować piny. W moim przypadku jak jak miałem upper limit exceeded i całkowicie wyjąłem taśmę i odpiąłem żółtą kostkę od jej wewnętrznej strony to błąd się nie zmienił, ale gdy podłączyłem na próbę rezystor to błąd zmienił się na lower limit exceeded Bo źle dobrałeś opornik i rezystancja była za mała. Jak całkowicie odłączysz kostkę to nie masz obwodu a zatem rezystancja leci do góry i masz upper limit exceeded.- Błąd AIRBAG
Najważniejsze że prawidłowo zdiagnozowane No zaparłem się i jakoś się udało Nie jest tak tragicznie, bo taśmy po 150 zł chodzą, gorzej jakby airbag padł Co do błędu to upper limit exceeded oznacza, że jest przerwa w obwodzie tak dla potomnych. Obstawiam, że problem był na taśmie od wewnętrznej strony tam gdzie taśma wychodziła z tego wewnętrznego pierścienia po prostu się zagięła/przetarła/przełamała i obwód się zamykał tylko przy jej odpowiednim ułożeniu No trudno, przynajmniej wiem na czym stoję, ale brak multifunkcji boli Upper albo Lower limit exceeded nie oznacza przerwy w obwodzie tylko odpowiednio zbyt wysokie lub zbyt niskie wartości rezystancji - w 90% przypadków jest to brak pełnego styku na dwóch przeciwstawnych pinach w problematycznej kostce. Dlatego jednym ze stosowanych rozwiązań gdy problem dotyczy kostki np. pod fotelem dla bocznej poduszki pasażera - jest wywalenie konektora i po prostu polutowanie kabelków. Zazwyczaj wystarcza po prostu odpowiednio nagiąć/wyprostować piny.- Błąd AIRBAG
Najważniejsze że prawidłowo zdiagnozowane- [B6 AWX] Czarnuch by SLO -> kilka słów na koniec :)
Eszzz... Szkoda.- Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Jeśli teraz jest OK to raczej już będzie dobrze - na tym samym poziomie co MK jest BT (ale to już druga strona auta). Pozostałe sterowniki są "wyżej".- Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Sterownik z końcówką A nie jest przeznaczony dla "memo" - to układ sterujący pompowaniem foteli kubełkowych montowany w R8, RS4 i RS6.- Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Wszystko masz w pierwszym poście - patrz lista modułów z B7... Wybierasz dowolny MK, który w opisie ma taką samą lub większą funkcjonalność (np alarm lub dodatkowo oprócz elektryki obsługuje także korby): 8E0 959 433 BJ – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu 8E0 959 433 BM - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu 8E0 959 433 BR - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu 8E0 959 433 BS - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). 8E0 959 433 CA - faryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu. 8E0 959 433 CB - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). 8E0 959 433 CE - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu 8E0 959 433 CJ - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). 8E0 959 433 CN - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby) 8E0 959 433 CR - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)- [B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
curwa teraz wszyscy w bielsku i okolicy bydom mieć nowe silniki Marecki zaś bydzie kasa trzepoł :decayed:- R8 V8 Silver Blitz :) Golas z nudnym kolorem :) Update - Fotki
Multi zmienia tak szybko że nawet tego nie czujesz- B6 DIVISION
Skoro już 2 zamki to coś z instalacją. Może być walnięty sterownik w drzwiach... Dla pewności sprawdź przewody między zamkiem a sterownikiem. - [ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)