Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. ...no właśnie jest zonk. O ile oświetlenie podłogowe rozumiem - pod schowkami kierowcy i pasażera są profile a pod fotele rozumiem, że w B5 są dostępne jakieś fabryczne uchwyty... to oświetlenia drzwi nie widzę. Nie ma profilu a tapicerki ciąć bez profilu nie będziemy bo przecież lampka będzie wystawać poza obrys (takiego druciarstwa nie robię). ---------- Post dopisany at 19:48 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ---------- Wychodzi mi na to, że polift miał inne tapicerki drzwi (z profilami na dodatkowe oświetlenie). No i lampki w pakiecie podłogowym były tylko na przód (pod fotelami nic nie było). ---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:48 ---------- Arek zdejmij osłonę pod kierownicą i zrób mi fotkę panelu wspornika przekaźników (tam gdzie jest łącznie 13 miejsc na przekaźniki). Bartku jutro pośle Tobie foto dobrze? mms czy forum ? Tutaj wrzuć.
  2. ...no właśnie jest zonk. O ile oświetlenie podłogowe rozumiem - pod schowkami kierowcy i pasażera są profile a pod fotele rozumiem, że w B5 są dostępne jakieś fabryczne uchwyty... to oświetlenia drzwi nie widzę. Nie ma profilu a tapicerki ciąć bez profilu nie będziemy bo przecież lampka będzie wystawać poza obrys (takiego druciarstwa nie robię). ---------- Post dopisany at 19:48 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ---------- Wychodzi mi na to, że polift miał inne tapicerki drzwi (z profilami na dodatkowe oświetlenie). No i lampki w pakiecie podłogowym były tylko na przód (pod fotelami nic nie było). ---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:48 ---------- Arek zdejmij osłonę pod kierownicą i zrób mi fotkę panelu wspornika przekaźników (tam gdzie jest łącznie 13 miejsc na przekaźniki).
  3. Oczywiście Bartku wszystkie Twoje sugestie biorę do siebie i wysłuc**je ---------- Post dopisany 16-08-2013 at 18:32 ---------- Poprzedni post napisany 13-08-2013 at 16:16 ---------- Mały up: Dzięki koledzę bej wleciało nam podszybie poliftowe było: http://imageshack.us/scaled/thumb/401/90mu.jpg Jest: http://imageshack.us/scaled/thumb/404/6syg.jpg Niedługo większy up Nareszcie jakiś sensowny mod
  4. Hehe nieźle Dzięki Marku za relację na żywo - niech się zdrowo odpycha
  5. Wykaz wersji panelu jest też w wątku o kontroli ciśnienia w oponach.
  6. Z tego co pamiętam to niestety trzeba prowadzić dodatkowy kabelek - ale może dla pewności wyciągnij panel i rozpisz jakie masz kolorki kabli w jego wtyczce. Brakujący element to żółto/zielony przewód podłączony do pinu nr 1. ---------- Post dopisany at 08:46 ---------- Poprzedni post napisany at 08:43 ---------- BTW mam panel pod webasto/wentylację na wydanie - uszkodzone pokrętło (po wciśnięciu samo nie odskakuje tylko trzeba je wyciągać). Stan wizualny = bdb.
  7. Potrzebuję jeszcze trochę czasu - właśnie rozkminiam zawieszenie w VW. Jeśli mi się uda i rozgryzę to na Passku - spróbuję jeszcze raz dojść co i jak w A4. Dajcie mi tydzień/dwa.
  8. A gdzie tam... Mucha Ci wleciała pewnie
  9. I ja też ale ostatnio nastawiłem sobie i zapomniałem wyłączyć alarmu i jak się wentylacja uruchomiła to wył przez pół godziny Niezły LOL - u mnie też czujnik ruchu i nie mam takich bońków.
  10. Podłączyłeś układ tak jak sugerowałem? tak podłączyłem tak jak mówiłeś i dalej to samo Rozpisz mi 12-pinową kostkę schowka - zarówno gniazdo po stronie schowka jak i wtyczkę po stronie instalacji auta. Numer pinu i kolor kabla. wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji auta 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - brązowy 6 - fioletowo-biały 7 - brązowy wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji schowka 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - wolny - tu dołozyłem jeden przewód do przełącznika 6 - wolny - tu dołozyłem drugi przewód do przełącznika 7 - brązowy 5 i 6 po stronie schowka - w które piny są wpięte w przełączniku? 5 - 4 w przełączniku 6 - 3 w przełączniku Ale problem raczej jest w oporności w przełączniku, czekam na oporniki i mam nadzieję że jutro już coś będę wiedział więcej. W takim razie nie mam pojęcia dlaczego to nie działa - wszystko dobrze podłączyłeś. Testowałeś na dwóch przełacznikach - może sterownik airbag uwalony? Zakodowałeś go prawidłowo po montażu systemu? Problem w tym właśnie że nie da się zakodować, nie przyjmuje wartości, możesz sprawdzić jakie masz wartości na pinach 3,4 przełącznika jak jest ustawiony na ON i na OFF No to skoro nie możesz go zakodować to tu jest problem a nie w instalacji... Jakim interfejsem próbowałeś - bo jeśli 311.2 lub 409.1 to możliwe, że się nie udało. Wg mnie to problem przełącznika Możliwe że kodowania nie da się zmienić dopuki nie jest instalacja ok, kodowałem vag 3.11, 409, 704, VSDC. Jak możes to sprawdz te wartosci jaką rezystacnje masz na pinach 3i4, oraz czy da sie zmienic kodowanie jak nie jest podpiety wyłącznik ---------- Post dopisany at 18:17 ---------- Poprzedni post napisany at 18:15 ---------- VCDS-em też probowałem, jak możesz sprobój odpiąc wyłącznik i wtedy zmień kodowanie czy Ci przyjmie, i jak byś mógł sprawdz jakie masz wartosci na omomierzu na pinie 3,4 Nie masz racji. Sterownik powinien przyjąć kodowanie niezależnie od tego czy deaktywacje ma wpiętą czy nie. Fizyczne podłaczenie deaktywacji (przełącznik podłaczony do obwodu) będzie skutkować błędem w module airbag (nawet mimo braku zakodowania deaktywacji) - tak to właśnie działa.
  11. Słyszałem, słyszałem... ...że nie umiałeś zakodować i w środku nocy Grzecha budziłeś
  12. Bartku wszystko jest do dogadania dam Ci znać co i jak Arek ale co tu dogadywać - po obejrzeniu zdjęcia powyżej przymiarka jest zbędna oczywiście Bartku masz rację ale mój nie jest taki jak na zdjęciu B5 to B5 - i Twój kaszalot w końcu będzie wyglądać (jak zaczniesz nas słuchać ). on był jest i będzie kaszalot Słuchać słucham was No to już Ci napisałem na pw co trzeba zrobić.
  13. Bartku wszystko jest do dogadania dam Ci znać co i jak Arek ale co tu dogadywać - po obejrzeniu zdjęcia powyżej przymiarka jest zbędna oczywiście Bartku masz rację ale mój nie jest taki jak na zdjęciu B5 to B5 - i Twój kaszalot w końcu będzie wyglądać (jak zaczniesz nas słuchać ).
  14. Bartku wszystko jest do dogadania dam Ci znać co i jak Arek ale co tu dogadywać - po obejrzeniu zdjęcia powyżej przymiarka jest zbędna
  15. No i co z felgami - bo te pokazane wcześniej nie podobają mi się. A tutaj jest kopyto!
  16. Podłączyłeś układ tak jak sugerowałem? tak podłączyłem tak jak mówiłeś i dalej to samo Rozpisz mi 12-pinową kostkę schowka - zarówno gniazdo po stronie schowka jak i wtyczkę po stronie instalacji auta. Numer pinu i kolor kabla. wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji auta 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - brązowy 6 - fioletowo-biały 7 - brązowy wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji schowka 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - wolny - tu dołozyłem jeden przewód do przełącznika 6 - wolny - tu dołozyłem drugi przewód do przełącznika 7 - brązowy 5 i 6 po stronie schowka - w które piny są wpięte w przełączniku? 5 - 4 w przełączniku 6 - 3 w przełączniku Ale problem raczej jest w oporności w przełączniku, czekam na oporniki i mam nadzieję że jutro już coś będę wiedział więcej. W takim razie nie mam pojęcia dlaczego to nie działa - wszystko dobrze podłączyłeś. Testowałeś na dwóch przełacznikach - może sterownik airbag uwalony? Zakodowałeś go prawidłowo po montażu systemu? Problem w tym właśnie że nie da się zakodować, nie przyjmuje wartości, możesz sprawdzić jakie masz wartości na pinach 3,4 przełącznika jak jest ustawiony na ON i na OFF No to skoro nie możesz go zakodować to tu jest problem a nie w instalacji... Jakim interfejsem próbowałeś - bo jeśli 311.2 lub 409.1 to możliwe, że się nie udało.
  17. To prawda - z biegiem czasu godzę się na pewne ustępstwa (jak chociażby kierownica) ale przycisków chromowanych nigdy nie chciałem ...przy okazji pochwalę się uruchomioną wentylacją postojową Miałem to odpalić przy montażu webasto ale przy obecnych upałach skusiłem się i jestem zadowolony. Wychładza wnętrze nie tak efektywnie jak solar ale różnica jest (może nie jest chłodno ale przynajmniej tapicerki wnętrza już nie parzą przy dotyku). Dla Gośki teraz jest to idealne rozwiązanie - przy stałych godzinach pracy, funkcja timer zdaje egzamin Wymieniłem panel MENU (w starym uszkodziło się pokrętło). No a tak to wygląda w komputerze pokładowym (dodatkowa opcja + timer).
  18. Wstyd Chyba nie doczytaliście - efekt zamierzony... Nie chciałem więcej chromu.
  19. Podłączyłeś układ tak jak sugerowałem? tak podłączyłem tak jak mówiłeś i dalej to samo Rozpisz mi 12-pinową kostkę schowka - zarówno gniazdo po stronie schowka jak i wtyczkę po stronie instalacji auta. Numer pinu i kolor kabla. wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji auta 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - brązowy 6 - fioletowo-biały 7 - brązowy wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji schowka 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - wolny - tu dołozyłem jeden przewód do przełącznika 6 - wolny - tu dołozyłem drugi przewód do przełącznika 7 - brązowy 5 i 6 po stronie schowka - w które piny są wpięte w przełączniku? 5 - 4 w przełączniku 6 - 3 w przełączniku Ale problem raczej jest w oporności w przełączniku, czekam na oporniki i mam nadzieję że jutro już coś będę wiedział więcej. W takim razie nie mam pojęcia dlaczego to nie działa - wszystko dobrze podłączyłeś. Testowałeś na dwóch przełacznikach - może sterownik airbag uwalony? Zakodowałeś go prawidłowo po montażu systemu?
  20. Zasada zachowania cieczy przy wzroście temperatury - zwiększa się objętość. Dlatego monitorując prawidłowy poziom oleju w skrzyni, korek kontrolny odkręca się w odpowiednim zakresie temperatur. Chłodnica oleju nie ma nic do poziomu oleju - a przynajmniej nie w kontekście kontroli poziomu. Sorry za OT ale czy w multitronikach to nie jest tak jak w automatach innych że w chłodnicy silnika jest od razu chłodnica oleju skrzyni - są dwa oddzielne wejścia na olej ze skrzyni , oczywiście nie miesza się on z płynem chłodniczym ( choć były takie historie w pierwszych rocznikach Vectry C , wadliwe chłodnice ) Czyli jeśli ja dobrze zrozumiałem pytanie wcześniejsze to przy wymianach chłodnicy zawsze nam trochę ucieknie oleju ze skrzyni i powinno się sprawdzić jego poziom po prostu Jest tak jak napisałeś Michał ale, skoro z jakiegoś powodu wymienia się chłodnicę lub zdejmuje przewody chłodnicy oleju - co wiąże się z wyciekiem ATF to chyba oczywiste, że olej w takim przypadku trzeba uzupełnić? Nie popadajmy w skrajności i nie piszmy tutaj o "oczywistych oczywistościach".
  21. Podłączyłeś układ tak jak sugerowałem? tak podłączyłem tak jak mówiłeś i dalej to samo Rozpisz mi 12-pinową kostkę schowka - zarówno gniazdo po stronie schowka jak i wtyczkę po stronie instalacji auta. Numer pinu i kolor kabla. wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji auta 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - brązowy 6 - fioletowo-biały 7 - brązowy wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji schowka 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - wolny - tu dołozyłem jeden przewód do przełącznika 6 - wolny - tu dołozyłem drugi przewód do przełącznika 7 - brązowy 5 i 6 po stronie schowka - w które piny są wpięte w przełączniku?
  22. Dobrze, że nie różowe ---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 20:21 ---------- ...byłem dziś po springi i amorki przód - kuźwa nie te co na foto pokazanym na allegro
  23. Bartek a czy ten zestaw naprawczy montuje się na bolcach rolety czy w uchwytach na boczkach? trzeba coś docinać,wiercić? Akurat ten numer który podałeś montuje się na uchwytach w boczkach - element ten jest przykręcany (tą samą śrubą która łączy dolny i górny słupek D) i dodatkowo podklejany (taśma samoprzylepna jest w komplecie).
  24. Nie to nie łańcuch. Zapraszam!

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.