Treść opublikowana przez Bart-S
-
[B5 Adr]Avantador By Arkadiush !
...no właśnie jest zonk. O ile oświetlenie podłogowe rozumiem - pod schowkami kierowcy i pasażera są profile a pod fotele rozumiem, że w B5 są dostępne jakieś fabryczne uchwyty... to oświetlenia drzwi nie widzę. Nie ma profilu a tapicerki ciąć bez profilu nie będziemy bo przecież lampka będzie wystawać poza obrys (takiego druciarstwa nie robię). ---------- Post dopisany at 19:48 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ---------- Wychodzi mi na to, że polift miał inne tapicerki drzwi (z profilami na dodatkowe oświetlenie). No i lampki w pakiecie podłogowym były tylko na przód (pod fotelami nic nie było). ---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:48 ---------- Arek zdejmij osłonę pod kierownicą i zrób mi fotkę panelu wspornika przekaźników (tam gdzie jest łącznie 13 miejsc na przekaźniki). Bartku jutro pośle Tobie foto dobrze? mms czy forum ? Tutaj wrzuć.
-
[B5 Adr]Avantador By Arkadiush !
...no właśnie jest zonk. O ile oświetlenie podłogowe rozumiem - pod schowkami kierowcy i pasażera są profile a pod fotele rozumiem, że w B5 są dostępne jakieś fabryczne uchwyty... to oświetlenia drzwi nie widzę. Nie ma profilu a tapicerki ciąć bez profilu nie będziemy bo przecież lampka będzie wystawać poza obrys (takiego druciarstwa nie robię). ---------- Post dopisany at 19:48 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ---------- Wychodzi mi na to, że polift miał inne tapicerki drzwi (z profilami na dodatkowe oświetlenie). No i lampki w pakiecie podłogowym były tylko na przód (pod fotelami nic nie było). ---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:48 ---------- Arek zdejmij osłonę pod kierownicą i zrób mi fotkę panelu wspornika przekaźników (tam gdzie jest łącznie 13 miejsc na przekaźniki).
-
[B5 Adr]Avantador By Arkadiush !
Oczywiście Bartku wszystkie Twoje sugestie biorę do siebie i wysłuc**je ---------- Post dopisany 16-08-2013 at 18:32 ---------- Poprzedni post napisany 13-08-2013 at 16:16 ---------- Mały up: Dzięki koledzę bej wleciało nam podszybie poliftowe było: http://imageshack.us/scaled/thumb/401/90mu.jpg Jest: http://imageshack.us/scaled/thumb/404/6syg.jpg Niedługo większy up Nareszcie jakiś sensowny mod
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
Hehe nieźle Dzięki Marku za relację na żywo - niech się zdrowo odpycha
-
Automatyczna wentylacja w Audi A4 B6/B7
Wykaz wersji panelu jest też w wątku o kontroli ciśnienia w oponach.
-
Automatyczna wentylacja w Audi A4 B6/B7
Z tego co pamiętam to niestety trzeba prowadzić dodatkowy kabelek - ale może dla pewności wyciągnij panel i rozpisz jakie masz kolorki kabli w jego wtyczce. Brakujący element to żółto/zielony przewód podłączony do pinu nr 1. ---------- Post dopisany at 08:46 ---------- Poprzedni post napisany at 08:43 ---------- BTW mam panel pod webasto/wentylację na wydanie - uszkodzone pokrętło (po wciśnięciu samo nie odskakuje tylko trzeba je wyciągać). Stan wizualny = bdb.
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Potrzebuję jeszcze trochę czasu - właśnie rozkminiam zawieszenie w VW. Jeśli mi się uda i rozgryzę to na Passku - spróbuję jeszcze raz dojść co i jak w A4. Dajcie mi tydzień/dwa.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
A gdzie tam... Mucha Ci wleciała pewnie
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
I ja też ale ostatnio nastawiłem sobie i zapomniałem wyłączyć alarmu i jak się wentylacja uruchomiła to wył przez pół godziny Niezły LOL - u mnie też czujnik ruchu i nie mam takich bońków.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
To prawda - nie mam haka
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Podłączyłeś układ tak jak sugerowałem? tak podłączyłem tak jak mówiłeś i dalej to samo Rozpisz mi 12-pinową kostkę schowka - zarówno gniazdo po stronie schowka jak i wtyczkę po stronie instalacji auta. Numer pinu i kolor kabla. wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji auta 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - brązowy 6 - fioletowo-biały 7 - brązowy wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji schowka 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - wolny - tu dołozyłem jeden przewód do przełącznika 6 - wolny - tu dołozyłem drugi przewód do przełącznika 7 - brązowy 5 i 6 po stronie schowka - w które piny są wpięte w przełączniku? 5 - 4 w przełączniku 6 - 3 w przełączniku Ale problem raczej jest w oporności w przełączniku, czekam na oporniki i mam nadzieję że jutro już coś będę wiedział więcej. W takim razie nie mam pojęcia dlaczego to nie działa - wszystko dobrze podłączyłeś. Testowałeś na dwóch przełacznikach - może sterownik airbag uwalony? Zakodowałeś go prawidłowo po montażu systemu? Problem w tym właśnie że nie da się zakodować, nie przyjmuje wartości, możesz sprawdzić jakie masz wartości na pinach 3,4 przełącznika jak jest ustawiony na ON i na OFF No to skoro nie możesz go zakodować to tu jest problem a nie w instalacji... Jakim interfejsem próbowałeś - bo jeśli 311.2 lub 409.1 to możliwe, że się nie udało. Wg mnie to problem przełącznika Możliwe że kodowania nie da się zmienić dopuki nie jest instalacja ok, kodowałem vag 3.11, 409, 704, VSDC. Jak możes to sprawdz te wartosci jaką rezystacnje masz na pinach 3i4, oraz czy da sie zmienic kodowanie jak nie jest podpiety wyłącznik ---------- Post dopisany at 18:17 ---------- Poprzedni post napisany at 18:15 ---------- VCDS-em też probowałem, jak możesz sprobój odpiąc wyłącznik i wtedy zmień kodowanie czy Ci przyjmie, i jak byś mógł sprawdz jakie masz wartosci na omomierzu na pinie 3,4 Nie masz racji. Sterownik powinien przyjąć kodowanie niezależnie od tego czy deaktywacje ma wpiętą czy nie. Fizyczne podłaczenie deaktywacji (przełącznik podłaczony do obwodu) będzie skutkować błędem w module airbag (nawet mimo braku zakodowania deaktywacji) - tak to właśnie działa.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Słyszałem, słyszałem... ...że nie umiałeś zakodować i w środku nocy Grzecha budziłeś
-
[B5 Adr]Avantador By Arkadiush !
Bartku wszystko jest do dogadania dam Ci znać co i jak Arek ale co tu dogadywać - po obejrzeniu zdjęcia powyżej przymiarka jest zbędna oczywiście Bartku masz rację ale mój nie jest taki jak na zdjęciu B5 to B5 - i Twój kaszalot w końcu będzie wyglądać (jak zaczniesz nas słuchać ). on był jest i będzie kaszalot Słuchać słucham was No to już Ci napisałem na pw co trzeba zrobić.
-
[B5 Adr]Avantador By Arkadiush !
Bartku wszystko jest do dogadania dam Ci znać co i jak Arek ale co tu dogadywać - po obejrzeniu zdjęcia powyżej przymiarka jest zbędna oczywiście Bartku masz rację ale mój nie jest taki jak na zdjęciu B5 to B5 - i Twój kaszalot w końcu będzie wyglądać (jak zaczniesz nas słuchać ).
-
[B5 Adr]Avantador By Arkadiush !
Bartku wszystko jest do dogadania dam Ci znać co i jak Arek ale co tu dogadywać - po obejrzeniu zdjęcia powyżej przymiarka jest zbędna
-
[B5 Adr]Avantador By Arkadiush !
No i co z felgami - bo te pokazane wcześniej nie podobają mi się. A tutaj jest kopyto!
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Podłączyłeś układ tak jak sugerowałem? tak podłączyłem tak jak mówiłeś i dalej to samo Rozpisz mi 12-pinową kostkę schowka - zarówno gniazdo po stronie schowka jak i wtyczkę po stronie instalacji auta. Numer pinu i kolor kabla. wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji auta 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - brązowy 6 - fioletowo-biały 7 - brązowy wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji schowka 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - wolny - tu dołozyłem jeden przewód do przełącznika 6 - wolny - tu dołozyłem drugi przewód do przełącznika 7 - brązowy 5 i 6 po stronie schowka - w które piny są wpięte w przełączniku? 5 - 4 w przełączniku 6 - 3 w przełączniku Ale problem raczej jest w oporności w przełączniku, czekam na oporniki i mam nadzieję że jutro już coś będę wiedział więcej. W takim razie nie mam pojęcia dlaczego to nie działa - wszystko dobrze podłączyłeś. Testowałeś na dwóch przełacznikach - może sterownik airbag uwalony? Zakodowałeś go prawidłowo po montażu systemu? Problem w tym właśnie że nie da się zakodować, nie przyjmuje wartości, możesz sprawdzić jakie masz wartości na pinach 3,4 przełącznika jak jest ustawiony na ON i na OFF No to skoro nie możesz go zakodować to tu jest problem a nie w instalacji... Jakim interfejsem próbowałeś - bo jeśli 311.2 lub 409.1 to możliwe, że się nie udało.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
To prawda - z biegiem czasu godzę się na pewne ustępstwa (jak chociażby kierownica) ale przycisków chromowanych nigdy nie chciałem ...przy okazji pochwalę się uruchomioną wentylacją postojową Miałem to odpalić przy montażu webasto ale przy obecnych upałach skusiłem się i jestem zadowolony. Wychładza wnętrze nie tak efektywnie jak solar ale różnica jest (może nie jest chłodno ale przynajmniej tapicerki wnętrza już nie parzą przy dotyku). Dla Gośki teraz jest to idealne rozwiązanie - przy stałych godzinach pracy, funkcja timer zdaje egzamin Wymieniłem panel MENU (w starym uszkodziło się pokrętło). No a tak to wygląda w komputerze pokładowym (dodatkowa opcja + timer).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Wstyd Chyba nie doczytaliście - efekt zamierzony... Nie chciałem więcej chromu.
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Podłączyłeś układ tak jak sugerowałem? tak podłączyłem tak jak mówiłeś i dalej to samo Rozpisz mi 12-pinową kostkę schowka - zarówno gniazdo po stronie schowka jak i wtyczkę po stronie instalacji auta. Numer pinu i kolor kabla. wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji auta 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - brązowy 6 - fioletowo-biały 7 - brązowy wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji schowka 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - wolny - tu dołozyłem jeden przewód do przełącznika 6 - wolny - tu dołozyłem drugi przewód do przełącznika 7 - brązowy 5 i 6 po stronie schowka - w które piny są wpięte w przełączniku? 5 - 4 w przełączniku 6 - 3 w przełączniku Ale problem raczej jest w oporności w przełączniku, czekam na oporniki i mam nadzieję że jutro już coś będę wiedział więcej. W takim razie nie mam pojęcia dlaczego to nie działa - wszystko dobrze podłączyłeś. Testowałeś na dwóch przełacznikach - może sterownik airbag uwalony? Zakodowałeś go prawidłowo po montażu systemu?
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Zasada zachowania cieczy przy wzroście temperatury - zwiększa się objętość. Dlatego monitorując prawidłowy poziom oleju w skrzyni, korek kontrolny odkręca się w odpowiednim zakresie temperatur. Chłodnica oleju nie ma nic do poziomu oleju - a przynajmniej nie w kontekście kontroli poziomu. Sorry za OT ale czy w multitronikach to nie jest tak jak w automatach innych że w chłodnicy silnika jest od razu chłodnica oleju skrzyni - są dwa oddzielne wejścia na olej ze skrzyni , oczywiście nie miesza się on z płynem chłodniczym ( choć były takie historie w pierwszych rocznikach Vectry C , wadliwe chłodnice ) Czyli jeśli ja dobrze zrozumiałem pytanie wcześniejsze to przy wymianach chłodnicy zawsze nam trochę ucieknie oleju ze skrzyni i powinno się sprawdzić jego poziom po prostu Jest tak jak napisałeś Michał ale, skoro z jakiegoś powodu wymienia się chłodnicę lub zdejmuje przewody chłodnicy oleju - co wiąże się z wyciekiem ATF to chyba oczywiste, że olej w takim przypadku trzeba uzupełnić? Nie popadajmy w skrajności i nie piszmy tutaj o "oczywistych oczywistościach".
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Podłączyłeś układ tak jak sugerowałem? tak podłączyłem tak jak mówiłeś i dalej to samo Rozpisz mi 12-pinową kostkę schowka - zarówno gniazdo po stronie schowka jak i wtyczkę po stronie instalacji auta. Numer pinu i kolor kabla. wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji auta 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - brązowy 6 - fioletowo-biały 7 - brązowy wtyczka brązowa 12 pin od strony instalacji schowka 1 - czerwono-fioletowy 2 - czerwono-szary 3 - wolny 4 - czerwono-żółty 5 - wolny - tu dołozyłem jeden przewód do przełącznika 6 - wolny - tu dołozyłem drugi przewód do przełącznika 7 - brązowy 5 i 6 po stronie schowka - w które piny są wpięte w przełączniku?
-
Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
Dobrze, że nie różowe ---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 20:21 ---------- ...byłem dziś po springi i amorki przód - kuźwa nie te co na foto pokazanym na allegro
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Bartek a czy ten zestaw naprawczy montuje się na bolcach rolety czy w uchwytach na boczkach? trzeba coś docinać,wiercić? Akurat ten numer który podałeś montuje się na uchwytach w boczkach - element ten jest przykręcany (tą samą śrubą która łączy dolny i górny słupek D) i dodatkowo podklejany (taśma samoprzylepna jest w komplecie).
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Nie to nie łańcuch. Zapraszam!