Treść opublikowana przez panfranek
-
Klekotanie silnika 1.8T BFB po remoncie w Audi A4 B7
Nie, odebrałem auto z delikatnym falowaniem obrotów po rozruchu. Naprawa miała miejsce 3 miesiące temu a opisywane problem pojawił się teraz. Nie mogę też wykluczyć, że to coś niezwiązanego z wykonanym remontem.
-
Klekotanie silnika 1.8T BFB po remoncie w Audi A4 B7
Mruga także check engine, więc sprzęgło raczej bym wykluczył.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Cześć, poszukuję przeguby (zewnętrzny \ wewnętrzny) lub półoś na lewy przód VIN: WAUZZZ8E57A178876 Prośba o numery. I pytanie kupować całą przednią półoś np. GSP? Czy lepiej wymienić obydwa przeguby?
-
Klekotanie silnika 1.8T BFB po remoncie w Audi A4 B7
No właśnie sprawdzałem Twoje wskazówki i po wciśnięciu sprzęgła nadal trzaska. Myślisz, że po tym teście sprzęgło można wykluczyć? Jadę jutro do tego warsztatu porozmawiać jak oni to widzą. Silnik naprawiany 4 miesiące temu.
-
Klekotanie silnika 1.8T BFB po remoncie w Audi A4 B7
A może to wtryskiwacz? ?
-
Audi A4 B7 1.8T BFB zalewa paliwem
Mam aktualnie ten sam problem po remoncie silnika. "Przy odpaleniu samochodu na zimnym strasznie zalewa paliwem, po 20sekundach uspokaja się i chodzi równo, zauważyłem że podczas jazdy też jest problem na benzynie". Mój pacjent 1.8T quattro BFB 2007 z LPG (gaz jest ok, przejechałem 2000 km na benzynie i były te same objawy). Udało Ci się coś ustalić, czemu tak szaleje przez 20 sekund po rozruchu (mi 2 razy nawet zgasł)?
-
Klekotanie silnika 1.8T BFB po remoncie w Audi A4 B7
Cześć, pacjent A4 B7 1.8 T BFB auto po remoncie silnika: - regeneracja głowicy (szlifowanie, wymiana tłoków) - wymiana termostatu - wymiana rozrządów (pasek i łańcuch) - nowe cewki i świece (wymieniane 2 -krotnie) - regeneracja turbospężarki Po odpaleniu zawsze są nierówne obroty (trwa to jakieś 20 sekund) po czym przeważnie ustają, bywa że silnik zgaśnie. Auto z instalacją LPG ale przejechałem po remoncie bez gazu 2000km i problem z nierównymi obrotami po rozruchu także występował. Drugi raz wystąpiło klekotanie jak na filmie (aktualnie jest ok - ale oczywistym jest, że to nie jest prawidłowa praca silnika). Co to może być? Serwis, który wykonywał remont 2 razy wymieniał mi świece (za które zapłaciłem)... bez sensu? Generalnie wydałem sporo kasy (blisko wartości auta) i jestem z deczka załamany
-
Zderzak tylny B7
Cześć, czy zderzak tylny w A4 B7 od sedana i avanta czymś się różnią? Konkretniej wersja 1.8T Quattro z 2 wydechami. Uzyskanie prawa jazdy kategorii D w Nowym Jorku - https://coreway.nyc/pl/articles/drivers-license-ny
-
Wymiana drazka kierowniczego
Odświeżam moje pytanie :) Co polecacie?
-
Wymiana drazka kierowniczego
Mam do wymiany drążek kierowniczy, czy rozwinie ktoś powyższą wypowiedz? Screeny niestety już wygasły. Które modele to "lepsze" drążki z gumą? Prośba o jakieś info, które lepsze jakościowo modele można wybrać
-
Różnice między S4 B7 a A4 B7
Czy drzwi przednie od RS B7 będą pasowały do A4 B7 1.8T? Po przełożeniu dolnej listwy oczywiście
-
Drzwi przednie - standardowe / sline
Zna ktoś odpowiedz na moje pytanie? Czy drzwi kierowcy od RS wejdą do "zwykłej" 1.8T?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Prośba o potwierdzenie, czy poniższy zestaw jest OK do WAUZZZ8E57A178876 (1LT) TRW DF4262S GDB1307 (czy brać ferodo?)
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Co myślicie o budżetowej opcji na przód Febi 23960? Cena jest bardzo kusząca 128,99 zł... Moja wlepka: 1KP / 1LT TARCZE AUDI A4 B6 B7 A6 C5 SUPERB 312MM PRZÓD FEBI 7131751720 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 128,99 zł - TARCZE AUDI A4 B6 B7 A6 C5 SUPERB 312MM PRZÓD FEBI (7131751720). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
-
Mikoda czy ATE ?
Cześć, te tarcze Mikody jeszcze żyją? jakieś przemyślenia po zakupie?
-
Jakie cewki do 1.8T
Cześć, jako że na 4 cylindrze padła mi cewka prośba o opinie: czy można wymienić na Delphi GN10236-12B1 (zakładam że za chwilkę mogą posypać się kolejne...) lub NGK 48005? ? Cena na Allegro za Delphi całkiem przyzwoita: 81,99 zł Czy też nie testować i wybrać wyłącznie Beru: ZSE043?
-
Drzwi przednie - standardowe / sline
@Robero321 a czy drzwi przednie od RS4 będą pasowały do zwykłej A4 1.8T? One są poszerzane czy tylko mają inne progi? Fajnie gdyby udało się je przełożyć, bo nie chcę pół polskie jeździć za drzwiami
-
Drzwi przednie - standardowe / sline
Dzięki!
-
Drzwi przednie - standardowe / sline
Cześć, czy drzwi przednie w B7 sline różnią się od standardowych wyłącznie dolną szerszą listwą i chromowaną obwódką okien? Można te elementy wymienić bez większych problemów? Błotnik przedni raczej jest tylko jednego rozmiaru? Jeśli tak to czy zaznaczyłem wszystkie różnice? poglądowe foto ze znanego serwisu
-
Przeróbka przednich lamp na styl b8 (samoróbka)
Cześć, Koledzy jak z żywotnością tych lamp od DECTANE i jak z jakością światła? Nie ma problemów z ustawieniem, nie przepalają się te diody led? Generalnie pytanie po tych kilku latach czy to świeci i nie żółknie? można to kupić czy lepiej nie testować i kupić oryginał AL? http://www.mmtuning.pl/files/jpg/s/SWA08EGXB.jpg a może lepiej np. poniższe modele: Reflektory przednie Audi A4 B7 BLACK DAYLIGHT LED - Tomas Tuning TOMAS-TUNING.COM Reflektory przednie Audi A4 B7 BLACK DAYLIGHT LED https://tuning-tec.com/audi_a4_b7_11.0403.08_tube_lights_black_tru_drl_lpaub5-4260i
-
Ksztuszenie się przy przyspieszeniu
Ja podepnę się do aktywnego tematu. Objawy: Przy przyspieszaniu w granicach 2000 obrotów następuje szarpnięcie. Silnik BFB eksploatowany od dłuższego czasu na LPG i aktualnie wydaje się być bardziej mułowaty niż kilka lat temu. Od czego zacząć diagnostykę? Myślałem o cewkach, świece wymieniałem jakieś 1,5 roku temu.
-
Falowanie obrotów
Witam, Kolego udało się ustalić przyczynę tego delikatnego falowania? Ja również postanowiłem coś z tym zrobić tylko szukam tropu. Świece zmienione, może cewki?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja osobiście mogę polecić sprawdzony Shell Helix Ultra 0W40 - poprzedni właściciel lał również 0W40, więc postanowiłem kontynuować kierując się poniekąd ceną - wychodzi bdb od importera niecałe 100zł/ 4l ? Leję juz 5 rok - zaznaczę że mój egzemplarz nie bierze oleju po 12 latach - więc chyba ok
-
Kolizja tylny błotnik - wycena
Ileż optymizmu zasiałeś we mnie Jutro zgłaszam szkodę w Polins.
-
Kolizja tylny błotnik - wycena
Cześć, @audicoman jak Twoja sprawa się zakończyła? Dziś w moją Audi wjechał Janusz biznesu z polisą w Polins... a że już późna jesień, to miał dedykowane opony typu slick ? I zastanawiam się czy osiwieję w tym roku, czy na następny? xD Chyba trzeba wysłać pytanie do Pana Ziobro, kiedy pozamyka twórców tych patologicznych ubezpieczalni pozdro