Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sebiś

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. W ASO są dostępne amortyzatory do zawieszenia 1BE i 1BV z magazynu z Niemiec, do 7 dni roboczych. 1BE w cenie 939 zł za sztukę (tył i przód) i 1BV w cenie 999 zł przód, 969 zł tył. Na pewno nowe cokolwiek będzie lepsze niż to co mam teraz. Ale nie chce wrzucać cokolwiek, bo zrobię 20-30 tysięcy i pójdą do wyrzucenia albo na reklamację. Wolałbym coś z polecenia, coś pewnego, np. od kogoś kto na tym jeździ. Każdy serwis poleca co innego, opinie serwisów są dokładnie odwrotne, jeden poleca drugi odradza. Amortyzatorów do wyboru do koloru a cena nie ma przełożenia na jakość.
  2. WAUZZZ8K6DA047443
  3. Cześć wszystkim! Mam zawieszenie 1BE, chcę wymienić amortyzatory na przedniej i tylnej osi na takie o trochę bardziej sportowej charakterystyce, oczywiście na fabrycznie nowe. Oryginalne mają już swój przebieg i ich praca mi się nie podoba. Na ścieżce diagnostycznej wychodzą super a podczas dynamicznej jazdy słabo. Sprężyny chce zostawić seryjne, nie chce obniżać samochodu. Nie chce zawieszenia gwintowanego. Seryjne amortyzatory to: 8T0 413 031 AE (przód) i 8T0 513 035 M (tył). Co powiecie o amortyzatorach BILSTEIN B8 Performance plus ? Może ktoś ma takie założone ? Ostatnio oglądałem ten test na YT: i Coobcio chwali amortyzatory firmy Monroe. Może ktoś ostatnio zakładał ? Bardzo dziwne jest to, że amortyzator Monroe (376042SP) pasuje zarówno do zawieszenia 1BA i 1BE. Większość producentów jak Sachs, KYB czy Bilstein dzieli amortyzatory na standardowe do zawieszenia 1BA i sportowe 1BE, chociażby ze względu na inny zakres pracy. Nigdzie nie znalazłem amortyzatorów przednich do zawieszenia 1BV, bo też myślałem o założeniu takich. Może ktoś coś podpowie w jakim kierunku iść ?
  4. Co do lamp przednich warto dodać, że do lamp LED Matrix-Beam dostajemy w cenie układ zmywania reflektorów. Przy lampach ksenonowych (standard) lub zwykłych LED możemy go kupić za dopłatą. Ciekawe, że przez tyle lat było to standardem przy ksenonie a teraz uważają, że nie jest potrzebne.
  5. W A4 B8 felgi 17 są w szerokościach 7,5 i 8 cali, nie ma 7 cali ! Link który przesłałeś to kpina jak wpiszesz 7,5 cala to opona 225/50/17 też nie podświetla się jako zalecana ! Dla potwierdzenia, że na felgę 8 cali założyć możesz 205-245 mm masz tabelkę, która jeszcze niedawno była na oponeo.
  6. Nie będzie obcierać, ale w końcu uszkodzisz sobie nadkole przy przejeździe przez np. próg zwalniający (tak jak ja). W ogóle nie rozumiem po co pytasz skoro i tak nie chcesz słuchać. Co ten wyższy profil ma na celu ? Oszukać licznik o +3,31% ? Bo komfortu jazdy sobie nie poprawisz.
  7. 17 cali, ET 39, 8 cali szerokości felgi będzie pasować bez problemu. Jest jeszcze kwestia otworu centrującego w przypadku jeśli nie jest to oryginalna felga 4G0 (A6 C7). Otwór ma być 66,6 mm. Ewentualnie większy i wtedy stosujesz pierścień centrujący. Jeśli otwór będzie mniejszy np. 57,1 mm to zostaje toczenie albo szukanie nowych felg .
  8. Kup po prostu 225/50/17 czyli takie jak powinny być. Jeśli już koniecznie chcesz coś innego na felgę 17 cali to 245/45/17 ale to też będzie śmiesznie wyglądało opona 225/55/17 jest montowana w A4 B8 allroad.
  9. Pytanie 1: Po założeniu 245/40/19, przy skręcie nie obcierało ale po mocnym dobiciu amortyzatora przetarło mi materiałowe nadkole. Nie polecam również ze względu na prowadzenie samochodu, tak jak pisałem powyżej. Jak już to kup opony innej marki które mają właściwy rozmiar 245/40/18. Sam tak kombinowałem z większymi średnicami w różnych samochodach ale nigdy nie byłem z tego zadowolony. Pytanie 2: 225/45/18 będzie wyglądać normalnie. Z zalet to: cena, mniejszy hałas. Z wad: gorsze prowadzenie przy większych prędkościach, dynamicznej jeździe. W tej chwili jeżdżę na 225/50/17 w zimie i chętnie bym kupił nowy komplet 245/40/18 zima ze względu, że śniegu na drogach jest mało w ciągu całej zimy a przyczepność i prowadzenie było by bez porównania. Nie odczuwam, żadnej różnicy w koleinach na 225/50/17 zima a na 245/40/18 lato.
  10. Czy ktoś doposażał u siebie MMI 2G high ze wzmacniaczem Bang & Olufsen we wejście AUX ? Chodzi o podpięcie odpowiednich pinów do wzmacniacza oraz ewentualne kodowanie.
  11. Jest tylko jeden typ osłon przednich dla 314,320,345: 8K0615311D(lewa), 8K0615312D(prawa). Jeśli chodzi o tył to są dwa typy ale ze względu na quattro. Przy swapie hamulców nie trzeba wymieniać osłon.
  12. Zasugerowałem się napisem 57 na zacisku, ale tłoczek ma chyba jednak 60 mm, nie mierzyłem . Wtedy by się zgadzało, że 36%.
  13. Tłoczek jest mniejszy czy inaczej się to porównuje ?
  14. to powierzchnia tłoczków tego zacisku jest większą o 50% niż zacisku S4, S5 Aż się wierzyć nie chce, że Audi taki hojnie wyposażyło Q5
  15. Czujniki wg ruskiej etki są takie same w 320 i 345 ale w zależności od daty produkcji samochodu: 8R0615121A dla roczników przed 22.07.2013 8R0615121 dla roczników po 22.07.2013 Koledzy jaka jest średnica pojedynczego tłoczka w powyższych zaciskach Brembo, ile ma mm?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.