Treść opublikowana przez hafas
-
[ALL B7] Czy gałka zmiany biegow od B8 bedzie pasowala do B7?
Witam , Tak jak w temacie. Zamontowalem w swojej niunce galke od S3 ale szlag mnie trafia bo przenosi starszne wibracje ( jest pusta w srodku) i w kabinie caly czas slychac nieprzyjemny metaliczny dzwiek. Zastanawiam sie nad ponowna wymiana na galke od B8 - czy ktos z Was robil juz taki przeszczep? Jakie sa efekty? Bede wdzieczny za info. Pozdrawiam.
-
Speech Dialogue System SDS w RNS E
nie odpuszcze s...ce;) zmusze ja sila:) a tak powaznie....gdzie moze lezec problem? a propos czy ktos z Was ma pelna liste komend w pliku? ( txt, pdf)
-
Speech Dialogue System SDS w RNS E
heh widze ze sie dobrze bawisz...akurat probowalem po angielsku i po niemiecku , nawet moj znajomy niemiec do niej gadal;) ale bez skutku ....czyzby ujawnila sie w niej polska krnabrnosc?
-
Speech Dialogue System SDS w RNS E
Witam ponownie. Zainstalowalem ostatnio oryginalny mikrofon z zestawu bluetooth. Aktualizacja softu w rns-e powiodla sie. Sds aktywny. Moj problem polega na tym ze nawigacja nie zawsze reaguje na moje komendy glosowe - nie ma zasady czy jade czy stoje.... Juz dwa razy sprawdzalem czy wszystko styka, wymienialem kostke podlaczeniowa wraz z pinami itd... Powiedzcie mi gdzie moze byc problem? czy to dalej jest kwestia stykow? ( piny zakupilem na aukcji ale wygladaja jak oryginalne, staralem sie porzadnie zarobic kable....) Bede wdzieczny za sugestie. Pozdrawiam
-
[ALL] Liqui Moly - Jet Clean Tronic
wiecie moze czy gdzies w zachodniopomorskim mozna skorzystac "z uslug tego urzadzenia"?
-
Speech Dialogue System SDS w RNS E
Drodzy koledzy. Mam takie pytanie. Mamjuz zainstalowny zestaw glosnomowiacy ( nieoryginalny) firmy dabendorf audio2000. Zastanawiam sie czy moge skorzystac z juz zamontowanego mikrofonu??? Wczesniej sporo rzezbilem z mikrofonem audio do minidyska polaczonym przez wzmacniacz ale efekty byly marne. Nagrywalem nazwy stacji radiowych i przy ich odtwarzaniu slychac bylo straszne trzaski.... inne komendy byly rozpoznawane tylko jak sie wydzieralem do mikrofonu.... Zastanawiam sie czy mik od zest glosnomowiacego bedzie lepszy, czy mzoe sie w to nie bawic i kupic oryginalny audi??? Z gory dzieki za rady:)
-
[B7 BPW] Dziwny dzwięk przenoszony przez gałkę skrzyni biegów;
czesc. chyba rozwiazlem problem. zauwazylem ze podczas instalacji blokady skrzyni , chlopaki zdjeli czesci izolacji i to spowodowalo przenoszenie sie tego nieprzyjemnoego dzwieku. Wlozylem troche miekkiego materialu w okolice drazka zmainy biegu i ten brzeczacy dziwek ustal. Biegi wchodza bez problemu. Mysle ze za jakis czas ( jak tylko go znajde) zakupie specjalna mate ktora tlumi dzwieki i to napewno rozwiaze tez problem. Pozdrawiam
-
[ALL] Różnice między wersją map 2008 i 2009 do RNS-E
polecam ten watek.... http://peb.pl/inne-systemy-nawigacyjne/294935-mapy-audi-rns-e-25.html
-
[ALL] Różnice między wersją map 2008 i 2009 do RNS-E
i myslisz ze to sa oryginaly? nie wierze w to.... a jesli sa to sa napewno z jakiegos lewego zrodla....
-
[ALL] Różnice między wersją map 2008 i 2009 do RNS-E
Pare zlotych to tez bym wydal, ale nie ponad 1200....mi sie wydaje ze to jest lekka przesada ze strony audi. Mogli by zaproponowac updatey dla posiadaczy oryginalnych plytek a nie za kazda nowa edycje kroic ..... no coz, kazdy sam podejmie decyzje i ryzyko.
-
[ALL] Różnice między wersją map 2008 i 2009 do RNS-E
WItam. Dorzuce swoje 3 grosze... Mapy na 2009 mozna swobodnie znalezc w internecie ( np. torrenty). Kwestia odpowiedniej nagrywarki, dobrej plyty DL oraz poswiecenia paru chwil na poczytanie odpowiedniego forum. Pozdrawiam.
-
[ALL B7] Polerowanie lub renowacja przedniej szyby
Witam. Odgrzewam watek. Czy ktos z Was polerowal moze boczne szyby? Nie wiem jak i gdzie ale porobilo mi sie mase rysek...troche mnie to irytuje i zastanawiam sie czy istnieje mozliwosc pozbycia sie tego. Slyszalem cos o pascie polerskiej stosowanej przez zegarmistrzow...??? Dzieki za ewentualne sugestie.
-
[B7 BPW] Avant prawy schowek w bagazniku - problem z zamknieciem
Dzieki chlopaki:) Jutro rzezba z tektura i gieciem:) Nie ma to jak poprawianie fabryki niemiecka precyzja....heh polska inwencja tworcza:)
-
[B7 BPW] Avant prawy schowek w bagazniku - problem z zamknieciem
Tak . Tez zauwazyl;em ze jak sie podniesie to zatrzaski trzymaja, tylko ze po jakims czasie ( nie wiadomo mi dlaczego) cala ta klapka jakby osiada i znowy wypada. Szlag mnie trafial i finalnie przytroczylem tam platikowa skrzynke na zakupy;)
-
[ALL B5] Wymiana mieszka
Czesc. Niedawno zmienialem u siebie galke z normalnej na S-line z A3 i po tej wymianie do moich uszu dochodzi dziwny metaliczny dzwiek ..... tak jakby latala jakas podkladka na srubie. Dzwiek nie jest glosny ale bardzo irytujacy. Na poczatku myslalem ze to gdzies z okolicy zegarow, ale dzis przylozylem ucho do galki zmiany biegow i wyraznie to "brzeczenie" dochodzi stamtad ( no biegu jalowym jak i na innych biegach). Zdjalem galke wraz z ramka ale nie zauwazylem zadnych luznych czesci. Mam wrazenie jakby dzwiek byl przenoszony ze skrzyni biegow. ( dodam ze nie stosowalem oryginalenj opaski zaciskowej tylke pasek metalowy z castoramy - ale to chyba nie ma zadnego wplywu?) Czy ktos z Was mial podobny problem? Macie moze jakies sugestie gdzie szukac? Pozdrawiam.
-
[B7 BPW] Dziwny dzwięk przenoszony przez gałkę skrzyni biegów;
Witam, Od jakiegos czasu do moich uszu dochodzi dziwny metaliczny dzwiek ..... tak jakby latala jakas podkladka na srubie. Dzwiek nie jest glosny ale bardzo irytujacy. Na poczatku myslalem ze to gdzies z okolicy zegarow, ale dzis przylozylem ucho do galki zmiany biegow i wyraznie to "brzeczenie" dochodzi stamtad ( no biegu jalowym jak i na innych biegach). Zdjalem galke wraz z ramka ale nie zauwazylem zadnych luznych czesci. Mam wrazenie jakby dzwiek byl przenoszony ze skrzyni biegow. Czy ktos z Was mial podobny problem? Macie moze jakies sugestie gdzie szukac? Pozdrawiam.
-
[ALL B7] Wymiana podłokietnika w tylnej kanapie
czemu porazka? nie trzymaja kubkow? nie wiem czy jest sens inwestowac jesli to sie nie sprawdzi....
-
[ALL B7] Wymiana podłokietnika w tylnej kanapie
Czy ktos z Forumowiczów wymienial może podlokietnik w kanapie na taki z uchwytami na kubki? Jakich komplikacji mozna sie spodziewac? A moze jest mozliwosc wymiany samego elementu w podlokietniku? Dzieki za info.
-
[B7 BPW] Avant prawy schowek w bagazniku - problem z zamknieciem
Witam wszystkich. Tak jak w temacie - mam problem z zamknieciem prawego schowka w bagazniku. Wszystkie elementy wydaja sie byc ok. Nie znalazlem zadnych luznych plastikowych czesci wiec napewno nic sie nie polamalo. Mam wrazenie jakby wewnetrzny zatrzask ( polaczony z klamka) nie mogl zlapac elementu na ktorym powinien trzymac sie caly zamykajacy boczek. Czy ktos z Was mial podobny problem i go w jakis sposob rozwiazal? Dzieki
-
[B6 AVF] Kodowanie podgrzewanych lusterek
czesc:) w moim b7 niedawno zakladalem podgrzewane wklady; mialem juz instalacje - sprawdzalem prad - tez nie bylo - po wlozeniu wkladow i wlaczeniu grzania szyby wszystko bylo ok! takze wkladaj wklada;) i powinno byc ok pozdrawiam ps. czy sprawdzales czy masz podgrzewane wklady (musza byc metalowe piny)? ja mialem wlozone zwykle......niepodgrzewane
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Panowie, powiedzcie mi prosze czy: - kierownice od nowych A3 pasuja do a4 B7? spotkalem sie z opinia ze tam jest minimalnie inne mocowanie i nie da sie tego zamontowac? - kiera od nowej A4 B8 pasuje do b7? ( 3 ramienna multifunkcja w miejsce 4 ramiennej bez multi), zastanawiam sie takze czy zaslepka air bagu ze starszych 3 ramiennych bedzie pasowala do do tej z B8??? przymierzam sie do zakupow i nie chce wtopic... Dzieki
-
[B6 AWX] Podgrzewanie lusterek
czesc dzisiaj sprawdzalem swoje lusterka...nie maja maty grzewczej ale sa kabelki wpiete w plastik, sprawdzilem napiecie i niestety bylo 0V ( dodam ze zalaczylem grzanie tylnej szyby) - powiedzcie mi prosze czy to jest kwestia jakiegos dodatkowego bezpiecnzika czy moze trzeba poszukac i wpiac jakas dodatkowa kostke?
-
[ALL B7] koledzy oryginalna instalacja telefoniczna nie działa- proszę o pomoc!!
czesc...tez mam instalacje audio2000 i FWD - u mnie wszystko dziala - telefon nokia 6310i moze odpial CI sie kabelek od podstawki FWD w ktora wklada sie telefon - spróbuj zdjac ta podstawke i sprawdzic czy ten kabel jest dobrze wlozony , czy wszystko styka; jesli to nie bedzie to, sugeruje wyjac schowek i zdjac boczna scianke (obok nog pasazera) tak zebys mogl sie dostac do radnia - ja obok nawigacji mam wlozony moduł audio2000 - moze tam cos nie styka... to chyba tyle, mam nadzieje ze cos pomoglem:) powodzenia
-
[B6 AVF] Podgrzewanie lusterek - jak zrobić?
czesc, dolacze sie do tematu; poniewaz nie mam ogrzewanych lusterek( a strasznie mnie wkurza poranne przecieranie szmata) postanowilem je sobie zalozyc; rozebralem lusterka - wyglada na to ze instalacja jest, podpialem miernik, wlaczylem grzanie tylnej szyby i nic = 0V nie wiecie moze gdzie szukac tej "rozlaczonej" kostki? a moze trzeba jakis dodatkowy bezpiecznik zainstalowac? pozdrawiam
-
[B6 AVF] Stukanie w przednim zawieszeniu.Co to moze byc?
czesc wszystkim... mam (tak mysle ) podobny problem z pukaniem - odczuwam je wyraznie w podczas ruszania i hamowania ale nie za kazdym razem:( takze ciezko komukolwiek to pokazac.... pukanie wyraznie czuje trzymajac reke na podlokietniku...caly uklad wydechowy zostal sprawdzony ...mechanik nie wie co to moze byc... moze przychodzi Wam cos do glowy? moze cos w katalizatorze lata? filtr czasteczek stalych ??? sam nie wiem... pozdrawiam