Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszanie się komputera


Rekomendowane odpowiedzi

problem polega na tym,że komputer podczas ładowania systemu-zawiesza się...

format zrobiony,bo myślałem,że jakiś wirus,czy coś takiego,ale po formacie-jest jeszcze gorzej,bo teraz nawet systemu nie można załadować ponownie... była Vista Premium-teraz 7,ale na obu jest to samo...podmieniony został nowy zasilacz 750(wcześniej był 250 chyba),karta graficzna włożona do innego kompa-działa bez zarzutów,pamięć RAM-z innego kompa-też bez efektów,procesor z innego kompa-to samo,jeszcze w poniedziałek mają mi sprawdzić działanie płyty głównej,bo już tylko to pozostało...macie jakieś pomysły,co jeszcze można sprawdzić/zamienić?, bo mi już się wyczerpały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej będzie uwalona płyta główna, kumpel miał to samo: na ładowaniu windowsa stawało, wymienił płytę problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w sprawdzanie pokolej części sprawdź działanie dysku twardego miałem podobny problem i okazał się nim właśnie dysk, niestety zdechła na nim elektronika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w sprawdzanie pokolej części sprawdź działanie dysku twardego miałem podobny problem i okazał się nim właśnie dysk, niestety zdechła na nim elektronika..

zapomniałem dopisać,że dysk poszedł na pierwszy ogień-wszystko już sprawdza firma naprawcza,nie ja i już tylko płyta główna została do sprawdzenia,więc "zabawa" w podmianki elementów i podzespołów-to pomysł elektronika-z resztą najmniej kosztowny w przypadku,kiedy nie wiesz co jest przyczyną...sprawdzał wszystko po kolei od najtańszego elementu :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy kondensatory nie są wywalone na płycie głównej. Kiedyś miałem taki przypadek i mi się wieszał.

dzisiaj wieczorem poznam przyczyny :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się Podepnę ...Mi komp zaczął się wieszać od wczoraj.....Np muce w jakąs Grę tak z 3h i nagle zwiecha,kompa nie mogę zresetować z klawiatury i z budy, jedynie off. nie wiem może grafa Pada ,jest nowa (EVGA 480 GTX SC) grzać sie nie grzeje ,temp ma normalną do 87 stopni...a to dziwne bo w stersie w benchmarku nawet 90 i jest ok i sie nie wiesza!..? sterowniki mam najnowsze , zasilacz też odpada bo jest 880W TAGAN.

HELP :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie przyczyny są takie-tak na biegu,bo nie pamiętam pojęć informatycznych :embarrassed:

po pierwsze-to jakiś cwaniak w sklepie namieszał coś w BIOSie,że komp mi się przegrzewał,co powoli,ale sukcesywnie doprowadzało do przegrzewania,jakichś elementów i końcowo do uwalenia pamięci RAM,sto procent było namieszane w biosie-ja tego nie zrobiłem,bo nawet nie wiem,co to jest bios :decayed: żona jest technikiem informatykiem-mało prawdopodobne,żeby zrobiła coś,o czym ma pojęcie,ze może to kompa uwalić-nikt inny nie ma dostępu do mojego kompa...sklep i cwaniaczki w nim pracujący,ewentualnie niefachowe dobranie komponentów-mój elektronik dziś wszystko poskładał-działa,tylko coś w płycie głównej tam poszło,w biosie,jego spce poustawiali,no i pamięć ram do wymiany-jak się z nim skontaktuję,po odbiór kompa-napiszę szczegóły usterki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zrobili oc komputera a to powoduje wydzielanie sporo ciepła. Wystarczy zrestartować bios i ustawić wszytko na standardowe ustawienia.[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2010, 15:42_________________________________________________

To ja się Podepnę ...Mi komp zaczął się wieszać od wczoraj.....Np muce w jakąs Grę tak z 3h i nagle zwiecha,kompa nie mogę zresetować z klawiatury i z budy, jedynie off. nie wiem może grafa Pada ,jest nowa (EVGA 480 GTX SC) grzać sie nie grzeje ,temp ma normalną do 87 stopni...a to dziwne bo w stersie w benchmarku nawet 90 i jest ok i sie nie wiesza!..? sterowniki mam najnowsze , zasilacz też odpada bo jest 880W TAGAN.

HELP :mysli:

Procesor jest po oc/Jaki ma cooler? 480 się grzeje i potrzebuje dobrze wentylowanej obudowy. Jeżeli gra jest "oryginalna" inaczej to tutaj może być przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem jest przekładanie części do podobnego pc i szybko wyjdzie co jest nie tak inna drogo jest b. długa i może się okazać, że kosztowna

tak było robione,ale okazało się,że problem jest bardziej złożony i połączony z kilkoma elementami-podejrzenia padają na RAM i Płytę główną,bo osobno te elementy działają w innym kompie,ale razem w moim-już nie,wkladam ram do innego kompa i smiga,a u mni-nie moge systemu postawic,bo się wiesza...brak mi pomysłów,a muszę zdobyć taką samą płytę,bo czytniki kart na innej nie będądziałać,ana tym mi zależy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz płytę lub pamięci koniecznie trzeba sprawdzić zasilacz - często robi całą dywersję. Dysk twardy też podłączyć do innego kompa i przeskanować ScanDisk'iem. Dobrze jest sprawdzić pamięć pod linuxem (testmem86+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zawsze w takich przypadkach trzeba sprawdzić grzanie się procka. Radiator do przeczyszczenia i sprawdzenia czy wentylator pracuje (sprawdzić temp. na procku)

Moim zdaniem problem jest w dysku twardym.

1. Bad sectory na dysku,

2. Zasilacz nie domaga i daje zbyt małe napięcie na dysk.

3. Kabel do dysu (Sata/ATA), lub powiązane z tym problemem kontroler na płycie głównej.

No i BIOS może się sypnął, zrób aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było robione,ale okazało się,że problem jest bardziej złożony i połączony z kilkoma elementami-podejrzenia padają na RAM i Płytę główną,bo osobno te elementy działają w innym kompie,ale razem w moim-już nie,wkladam ram do innego kompa i smiga,a u mni-nie moge systemu postawic,bo się wiesza...brak mi pomysłów,a muszę zdobyć taką samą płytę,bo czytniki kart na innej nie będądziałać,ana tym mi zależy...

Płyta działa z innymi bebechami? RAM? Pisałeś ze w BIOSie cos źle ustawione. Sprawdź jaką szyne powienieneś mieć ustawioną dla RAMu i Procka. Złe wartości mogą wieszać kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta działa z innymi bebechami? RAM? Pisałeś ze w BIOSie cos źle ustawione. Sprawdź jaką szyne powienieneś mieć ustawioną dla RAMu i Procka. Złe wartości mogą wieszać kompa.

tak działa normalnie-była wypinana i wpięta do innego kompa-to samo pamięć RAM-u mnie się wiesza a w innym kompie śmiga,bios jest już ustawiony ,wszystko jest sprawdzone,zasilacz,dwardy,procek się nie grzeje,graficzna też ok...nie wiem o co chodzi-komp jest u innego magika-ten ponoć wie co i jak,ale dzisiaj nie miał czasu,więc może jutro....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak ze RAM sie nie lubi z płytą. Rozumiem że swoje części sprawdzałeś u kogos a trzeba było na odwrót. Nowe podmienić w swoim. Zobaczymy co tam wymodzi.

było w dwie strony :wink4: kompik śmigał,ale po ok 3 godzinach-zawiesił się ponownie przy rozruchu[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2010, 00:31_________________________________________________powracam do problemu-komp na razie śmiga-uwalona była karta graficzna i dwie kości RAM-mało prawdopodobne,że obie się zepsuły w jednym czasie-a jednak jedna padła zaraz po drugiej-nowe kości i śmiga,nowa karta-po prostu były źle dobrane podzespoły-na razie jest dobrze :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...