Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] ustwienie zbieznosci, kat pochylenia


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Kto zna jakie sa nastawy zawiasu dla AJM. Przedewszystkim chodzi mi o przednia os (ale tyl tez mile widziany) Jakie sa dopuszczalne odchylenia kata pochylenia kola (bo z tego co ogladalem, to regulacji nie ma, wiec powinien byc staly) Troche kombinuje z charakterystyka prowadzenia i trakcja - jak cos z tego wyjdzie to sie pochwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ostro po zakrętach chcesz to pochylenie koła ujemne (nie wiem czy da się w ogóle ustawić w A4 - musiałbyś skrócić górne wachacze ;) (no albo wydłużyć dolne). Wyprzedzenie zwrotnicy to jak bardzo aut będzie samo chciało prostować koła po skręcie.

Ogólnie odchyłki czegokolwiek +-3 stopnie powodują że albo jedize albo walczysz z autem (wiem bo mi spied geometrię w poldzie i jechał jak FWD po zakretach...)

Z tyłu mając belke wiele nie powalczysz - ewentualnie jeżeli ona tylko w dwóch punktach do nadwozia trzymana to drążek panharda żeby jej na boki nie nosiło (o ile to jest problem w A4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn podaj typ zawiasu zamontowany u ciebie.

1BA, 1BE czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołacze sie do tematu ale u mnie sciąga w lewo, znaczy kierownica sama sie przekreca w lwą strone kątów z tego co wiem sie nie ustawia bo sa stałe zbieznośc mi ostatnio ustawiali luzów też nie ma nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania tym bardziej że klocki mam starte bardziej z prawej strony a szczegulnie od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołacze sie do tematu ale u mnie sciąga w lewo, znaczy kierownica sama sie przekreca w lwą strone kątów z tego co wiem sie nie ustawia bo sa stałe zbieznośc mi ostatnio ustawiali luzów też nie ma nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania tym bardziej że klocki mam starte bardziej z prawej strony a szczegulnie od środka.

Może nierówne ciśnionko w oponkach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szogun jak coś tam masz to pisz też dla 1BE (fabrycznie obniżone o 20mm) - może się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...