Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Egzamin czeladniczy mechanik


soczeklol123

Rekomendowane odpowiedzi

siemka wszystkim :)

tak jak w temacie w czwartek mam egzamin czeladniczy w zawodzie ''mechanik pojazdów samochodowych'' moze ktos z was wie jakie mniej więcej pytania są na takim egzaminie bo w necie nie mogę nic znaleźć z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi pzdr :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzisz do jakiejś szkoły mechanicznej? co trzeba zrobić, aby dostać się na taki egzamin i gdzie się on odbywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem egzamin czeladniczy ( elektromechanika pojazdowa ) , jest część teoretyczna - odbywa się w Izbie Rzemieślniczej oraz część praktyczna - 3 dni pracy w wyznaczonym przez Izbę warsztacie. W moim przypadku tak było ( a było to juz parę łądnych lat temu w Warszawie ) . Właściciel warsztatu ocenia twoją pracę , w część teoretyczna składa się z wielu pytań z znowu dzieli się na część pisemna i ustną. Zawiera m.in. matematykę , rysunek techniczny , technologię napraw i tym podobne.

Pytań nigdzie nie znajdziesz, nie szukaj to bez sensu.

Po zaliczeniu owych egzaminów ( mówimy o wyniku pozytywnym ) zdobywasz tytuł czeladnika a co za tym idzie dostajesz dyplom czeladniczy i legitymację czeladniczą.

Ja teorie zaliczyłem chyba na 5 a praktyke na 4 , włąściciel serwisu w któym miałem egzamin powiedział że fachowiec ze mnie ale na 6 umie tylko Bóg, na 5 tylko On , a na 4 Ja :) Ale to i tak dobra ocena.

Chodziłęm do szkoły zawodowej o dość "innym" programie. Dokłądnie to 3 lata nauki i następnie 18 miesięcy praktyki w warsztacie samochodowym zrzeszonym w Cechu Rzemiosł Motoryzacyjnych. No i po tych 18 miechach szef wypisuje ci świadectwo pracy i zapisujesz się na egzamin czeladniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...