Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laptop - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Juz na spocie w kaletce rozmawialismy o lapikach... no i nadszedl czas kiedy musze cos szybko zakupic.

Mam Acera Aspire1692 pentium M760 2.0GHz, 1GB RAM, Radeon X700 128MB 80GB dysk - parametry wystarczajace,ale nie do konca spelnil moje oczekiwania :gwizdanie: szczegolnie awaryjnosc - padla nagrywarka i glosniki, a nie moge sobie pozwolic na oddanie go na 2 tyg do serwisu - narzedzie pracy w koncu :rant:

Poleccie cos bezawaryjnego i po taniosci :polew: Najlepiej jakies konkretne modele. przydac mogla by sie matryca 17" lub 2 wersja 12" a LCD sie kupi stacjonarne

Narazie zastanawiam sie nad Apple i Dell'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell to bezawaryjnosc (mam juz trzeciego), bardzo dobre matryce i sensowne ceny. Apple jest niestety drogi, w dodatku to juz inny OS i trzeba byc poprostu fanem tego brandu. Nie bierz pod uwage Sony Vaio (mimo swietnych matryc i designu), bo najblizszy serwis znajduje sie w Niemczech. Parametry to juz kwestia potrzeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS -troche sie boje, ze bedzie jak ACER, czyli tanio, ale niekoniecznie bezawaryjnie.... To jednak dell, tylko kurka co tam wybrac? Moze macie dojscie (ktos sie chwalil na zlocie) do jakis extra promocji na della??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w ASUSie odrzuca tylko jakosc materialow. Znajomemu po roku uzytkowania powycierala sie obudowa, o klawiszach nie wspominajac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ASUS, to jest to ASUS i nie ma jakichś badziewiastych materiałów.

Ale :

Wiadomo jak wygląda sprawa z acerem, pamiętać należy że ASUStek to nie ASUS !!

Ludzie często kupują asusteka myśląć, że to prawdziwy asus..... a to tylko kadłubek.

Sony chyba już coś ma w Polsce, ale mogę kojarzyć to z inną firmą.

Miałem porównanie Vaio do Thinkpada i ten drugi wykrywał jakością materiałów, chociaż matryca

w IBM to taka "dużo działać, poprawnie wyświetlać" i nic poza tym. Jeśli nie będzie grania, to ok.

W IBMie spotykałem się też zazwyczaj z dość kiepskimi głośnikami... niestety.

Ostatno kupowałem mamie taniego laptopa i wybrałem Lenovo N100 (prywatny zakup: gwarancja 3 letnia). Myślałem również nad Toshibą.

Osobiście zastanawiałbym się nad firmami Asus, Toshiba, Lenovo, IBM (mooooże też HP).

Co do HP : w firmie mieliśmy mnóstwo HP, COmpaqów. Badziew straaaszny.... !

Ciągle coś padało, zdarzało się że w roku jeden laptop miał 3 problemy.

Po wymianie na Thinkpady jest względny spokój. Sam użytkuję T42 3 rok bez awarii.

Dla siebie kupilbym na pewno IBMa (choć to już też nie to co parę lat temu...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ASUSA 3 rok i nie moge narzekac. Fakt ze klawiatura jest lekko wytarta, ale sprzet jest uzywany codziennie po pare godzin. Wiec nic niezwyklego w tym nie widze.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat:

do wydania 2300-2400 brutto.

wymagania: ma uciągnąć CADA w 2D (niezintegrowana grafa, w miare wydajny procesor), dysk 100GB wzwyż (ewentualnie z braku laku 80), 1GB RAMu, XP Pro, torba i myszka w cenie.

zastanawiałem się nad HP 6715s ( http://notebooki.pl/notebook/pokaz/10861/ -2258 zł ) ale musiałbym doliczyć system (na allegro OEM od 200 zł), torbę i myszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zostaje kwestia procka

procesor AMD Turion™ 64 X2 jest duzo gorszy niz Intel® Core™ 2 Duo?? Roznuca w cenie jest spora...[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2007, 14:19 _________________________________________________pet3r w cadach grafa nawet zintegrowana starcza. Wazny jest procek i ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Fujitsu-Siemens AMD Turion™ 64 X2, 1GB RAM, 120 GB HDD,NVidia GeForce Go - do profesjonalnej obróbki zdjec jak i do vagowania autek :naughty: jest znakomity ..... :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn - gość w sklepie powiedział mi, że mam celować w coś z oddzielną grafą bo zintegrowane to kupa jeżeli chodzi o takie aplikacje.

czy ten Turion 1,8 i 1GB RAMu wystarczą??

jak to jest z tymi wersjami OEM?? moge to bezproblemowo zainstalować bez obawy, że wpadnie kontrola i zabiora mi kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również brałbym Della, ale na razie siedze na HP ;)

Tylko jeszcze nad modelem mysle... no moze najpierw nad seria

Myślę, że seria D, naprawdę solidna obudowa, w firmie problemów z nimi nie mamy. A do tego RS232 :naughty:

Ostatnio nawet kupiliśmy jednego na Turionie dla eksperymentu. Generalnie Core 2 Duo jest podobno wydajniejszy, ale Turion 64 X2 w przeciwieństwie do poprzednika jest 64-bitowy. Myślę, że w codziennych warunkach nie odczułbyś różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zostaje kwestia procka

procesor AMD Turion™ 64 X2 jest duzo gorszy niz Intel® Core™ 2 Duo??

tak, zwrócić też nalezy uwagę na to jaki dokładnie procek siedzi w notebooku, bo różnie to w sklepach podają (takie triki marketingowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn - gość w sklepie powiedział mi, że mam celować w coś z oddzielną grafą bo zintegrowane to kupa jeżeli chodzi o takie aplikacje.

czy ten Turion 1,8 i 1GB RAMu wystarczą??

glupoty gada - moj brat smiga na zintegrowanej i jest miodzio. Cad'y nie szamaja grafy.

Czy starczy - zalezy co chcesz robic. Tak jak pisales 2D to wystarczylby Ci nawet jakis lupowaty pentium 850 128Ram :polew: ale wizualizacje wtedy trwaja pol dnia[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2007, 14:32 _________________________________________________co do procka, to juz wybralem w acerze Pentiuma M 760 2.0GHz zamiast turiona, wiec bylby to regres... na ale ma byc tanio :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam IBM Thinkpad (IBM - nie Lenovo) T60 - 14,1" SXGA- magnezowa rama i obudowa sprawiają, że możesz na nim stanąć bez obaw lub machać, trzymając za obudowę matrycy. Wytrzymała klawiatura, dobra bateria (zwłaszcza powiększona), no i oprogramowanie, które pozwala zarządzać parametrami kompa w dość szerokim zakresie.

'Antyglobalistom', którzy na nazwę 'IBM' reagują tak, jak na 'Windows' i 'koncern' dodam, że użytkowałem już 2*HP (Compaq Armada 1750 i nx9010), 2*Fujitsu Siemens (nie pamiętam modeli) oraz Toshibę z serii Tecra i najbardziej jestem zadowolony z obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Dell mam i polecam,i chociaz nie wyglada za pieknie ale jest naprawde dopracowany i nie zawodny.Za to za wyglad wybralbym Asusa.Mialem wątpliwa przyjemność używać HP,ale z przyjemności zakupu nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...