Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Niestabilne auto


sahipp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam problem. Najgorsze jest to ze nie wiem w którym momencie on się pojawił. Podczas jazdy po normalnej bez dziur i nierówności nawierzchni auto zachowuje się normalnie. Sytuacja ta zmienia się w momencie gdy jadę po nierównościach (np łatana jezdnie mini koleina itp) lub po dziurach, auto zachowuje się niestabilnie, odczuwalne jest wrażenie po najechaniu na nierówność czy dziurę że auto jakby się przestawiało... trzeba na bieżąco po tym fakcie pilnować toru jazdy i zrobić korektę toru jazdy kierownicą... Co mogę powiedzieć wahacze wszystkie ok, co prawda nie byłem sprawdzić amorków ale na oko nie są padnięte a przynajmniej nie na tyle aby one dawały taki efekt.... moje podejrzenia padają na opony. Kupione nówki w maju Kleber 195 65 15. Podjechałem na stacje sprawdzić ciśnienie i rzeczywiście zeszło ono do 1.8 w każdym kole , ale nic zdarza się, dopompowałem 2.2 i 2.0 na tył. Dalej d*pa efekt pozostaje, dobiłem jeszcze do 2.5 i 2.3 na tył, jest ciut lepiej, nie bujają nim aż tak ale efekt pozostaje.... dodam że problem jest dopiero od niedawna a pomysł że to opony nasunoł mi się z tego względu że latem strasznie one piszczały np wchodząc ostrzej w jakiś zakręt ale jadąc w miarę normalnie, w innych autach nie piszczały, normalnie jakbym z zawrotnymi prędkościami wchodził w zakręty....

Ma ktoś może jakiś pomysł, bo ja jestem głupi......?

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oczywiście amorki do sprawdzenia , jeśli są ok ->>>>

Podlewaruj tył auta i sprawdź czy nie masz luzu na piastach. Jak będziesz ruszał kołem nie może być tam nawet deka luzu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo wymień tuleje tylniej belki + amortyzatory tylnie i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do piszczenia w zakrętach sprawdź zbierzność przodu i belke czy jest OK :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo wymień tuleje tylniej belki + amortyzatory tylnie i po problemie

U mnie też był ten sam zabieg, tył uciekał na zakrętach a przy jeździe na wprost był efekt że to przód się przestawia (skacze jak żabka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiązany, jeden z tylnich amortyzatorów umarł....

Dzięki za sugestie

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...