Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak zdjąć tarcze ?


Fergun

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy żeby zdjąć tarcze hamulcowe z przodu to trzeba wykręcić tą śrubę która jest centralnie w osi czy ma zejść bez odkręcania tej śruby? A jak tak to może ktoś wie jaki imbus tam podchodzi ? Szukałem ale nie znalazłem nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz 2 śruby od zacisku klucz 13 nastepnie 2 śruby od elementu na którym sa osadzone klocki hamulcowe klucz 17 i finito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza moze byc przykrecona do piasty jedna sruba

jezeli nie mozna jej wykręcic pozostaje wiertarka i gwintowanie

jezeli nie ma tej śruby nalezy zrobic to co napisal mój przedmówca "...przyp....ic.." mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza moze byc przykrecona do piasty jedna sruba

jezeli nie mozna jej wykręcic pozostaje wiertarka i gwintowanie

jezeli nie ma tej śruby nalezy zrobic to co napisal mój przedmówca "...przyp....ic.." mocno

jak pisał kolega. tarcza ma gwintowane otwory, przez które dokręca się ją śrubą do piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisał kolega. tarcza ma gwintowane otwory, przez które dokręca się ją śrubą do piasty.

Ale chyba nowszych modelach niż [AFN] :cool1: ... np. w [AVF] dopiero powyżej 8E-5-060001 (rok modelowy 2005)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może samorosły mechanik przykleił ją do piasty np.silikonem jak przedmówcy przy****dol młotkiem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś nie dał smaru miedziowego jak zakładał tarczę i się zapiekła ...

obracać tarczę i walić młotkiem ... do tego wd 40 psikaj po ściankach łożyska na którym trzyma się tarcza (czytaj w otworki na śruby tak żeby wstrzyknąć to między płaszczyznę tarczy a łożyska )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tarcze zeszły. Ale były ostro zapieczone. A teraz powiedzcie mi jeszcze bo mam problem z włożeniem ponownym klocków (nowych) i złożeniem całości. Jak wcisnąć ten tłoczek ? Uda się to jakoś ręcznie zrobić ? Czy trzeba specjalny przyrząd ?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157864.0

ostatnia odpowiedz :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tarcze zeszły. Ale były ostro zapieczone. A teraz powiedzcie mi jeszcze bo mam problem z włożeniem ponownym klocków (nowych) i złożeniem całości. Jak wcisnąć ten tłoczek ? Uda się to jakoś ręcznie zrobić ? Czy trzeba specjalny przyrząd ?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157864.0

ostatnia odpowiedz :polew: :polew: :polew:

ścisk stolarski i jedziesz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...