Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Wałek rozrządu


Zygal

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety stało się muszę wymienić wałek rozrządu i szklanki :(

Dzisiaj oddałem samochód na przegląd i taka diagnoza ( dziwne buczenie powietrza z prawej strony )

Koszt w Seat ( tam serwisuje ) nowe części + robocizna około 4400 zł w Megacar z używanym wałkiem 2000 zł

I co zrobić a może sprzedać sam nie wiem. A może wiecie gdzie w Warszawie można w sprawdzonym serwisie dobrze to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety stało się muszę wymienić wałek rozrządu i szklanki :(

Dzisiaj oddałem samochód na przegląd i taka diagnoza ( dziwne buczenie powietrza z prawej strony )

Koszt w Seat ( tam serwisuje ) nowe części + robocizna około 4400 zł w Megacar z używanym wałkiem 2000 zł

I co zrobić a może sprzedać sam nie wiem. A może wiecie gdzie w Warszawie można w sprawdzonym serwisie dobrze to zrobić

Zygal

Jakiś czas temu przerabiałem temat wymiany wałka i powiem Ci, że jeśli faktycznie wałem poleciał to po zdjęciu pokrywy wałka i dokładnym przeglądzie krzywek będzie wyraźnie widać zużycie wałka. Przeglądnij na spokojnie wszystkie krzywki i jak nic nie znajdziesz to pojedź do innego mechanika niech się wypowie. Parę tysi jest łatwo wydać ale trzeba wiedzieć za co i mieć pewność, że dolegliwości ustąpią.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się stało kolego?

Dokładnie. Bo za pół roku może znowu powiedzą ze masz do wymiany. Muszą znać przyczynę tego. By sie historia nie powtórzyła.

Nie wiem jak sie do tego ma DPF. Nie wiem czy go masz w swoim aucie. Moze on na tyle rozrzedzał olej ze doszło do wytarcia. O ile to na 100% jest trafna diagnoza.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzą poprostu się wytarł trochę ( opis - początki problemu z wałem rozrządu ) ja nie mam filtra cząstek stałych.

Wczoraj byłem u drugiego mechanika u niego cena około 2300 zł z nowymi częsciami. Ale jemu się nie wydaje, że to wałek ale powiedział, że można to sprawdzić ale miałem ciepły silnik więc nie mógł odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem te same objawy. Po zdjeciu pokrywy zaworow okazalo się, ze jeden popychacz ma delikatne luzy ale nie jest zle. Wymienilismy olej na nowy i przegoniłem go na wyższych obrotach o objaw ustąpił. Być może coś się przytkało i nowy olej to wypłukał. Narazie jeżdzę kilka tygodni i nic nie puka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem te same objawy. Po zdjeciu pokrywy zaworow okazalo się, ze jeden popychacz ma delikatne luzy ale nie jest zle. Wymienilismy olej na nowy i przegoniłem go na wyższych obrotach o objaw ustąpił. Być może coś się przytkało i nowy olej to wypłukał. Narazie jeżdzę kilka tygodni i nic nie puka :)

Jaki olej zalałeś kolego do furci?

Joł :zyzol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem do poleconego mechanika w Piastowie. Burza Serwis

I wszystko dokładnie zobaczył pokazał i wytłumaczył.

Okazuje się jednak, że wałek jest trochę uszkodzony przez jedną szklankę ( gdyby podczas wymiany rozrządu wymieniono by szklanki tego problemu by nie było )

Na czwartek jestem umówiony na wymianę

A na wiosnę chyba planuję zmianę na coś nowszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosowałem różne oleje do moich aut ,obecnie przeszedłem na ten

http://liquimoly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=57&category_id=22

może on być wymieniany co 30tys km ,ale ja wymieniam co 10-12 tys km .Mogę go polecić nie ma takiej reklamy jak Motul a jest tak samo bradzo dobry jak nie lepszy i tańszy ,jest prod.niemieckiej firmy LM.Mój silnik jak kupowałem auto w Niemczech zalałem jeszcze tam na miejscu w Niemczech Aralem 5w/40 bo na takim chodził wg.książki serwisowej ,po przyjechaniu do domu po paru dniach wymieniłem na LM 5w40 i silnik przy odpalaniu rano miał inny dobry ,prawidłowy dźwięk ,przy Aralu było słychać przez bardzo krótką chwilę stuk popycahczy(?) ,na tym oleju nie ma tego objawu do dzisiaj a przejechałem już na tym oleju 44tys km i zrobiłem 4 wymiany oleju ,przy wymianie oleju wymieniam też wszystkie filtry jakie są w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosowałem różne oleje do moich aut ,obecnie przeszedłem na ten

http://liquimoly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=57&category_id=22

może on być wymieniany co 30tys km ,ale ja wymieniam co 10-12 tys km .Mogę go polecić nie ma takiej reklamy jak Motul a jest tak samo bradzo dobry jak nie lepszy i tańszy ,jest prod.niemieckiej firmy LM.Mój silnik jak kupowałem auto w Niemczech zalałem jeszcze tam na miejscu w Niemczech Aralem 5w/40 bo na takim chodził wg.książki serwisowej ,po przyjechaniu do domu po paru dniach wymieniłem na LM 5w40 i silnik przy odpalaniu rano miał inny dobry ,prawidłowy dźwięk ,przy Aralu było słychać przez bardzo krótką chwilę stuk popycahczy(?) ,na tym oleju nie ma tego objawu do dzisiaj a przejechałem już na tym oleju 44tys km i zrobiłem 4 wymiany oleju ,przy wymianie oleju wymieniam też wszystkie filtry jakie są w aucie

Prawdę piszesz Czesławie, ponieważ ten olej przy 100*C ma wyższą lepkość niż Castrol czy Mobil.

Dlatego nie słychać popychaczy.

Wystarczy porównać karty produktów.

Też mam wlanego Top Teca i moim zdaniem do AFNów i AVG jest najlepszy olej

mimo, że jest hydrokrakowany.

Pozdro Liqui Moly Rules, na e-bayu niemieckim 5l Top Teca 4100 kosztuje 30 Euro, grosze :decayed:

A olej pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim przebiegu wytarł ci się ten wałek bo też mam BKE ale w B6 ale to chyba to samo, ja mam 128tys i na razie wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi się ze to pewnie pech bo też widziałem w BKE ponad 300tys i silniczek chodzi super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...