Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

mam 2 tygodnie (tylko do tego podsufitka i pakiecik światło dochodzi), można się bawić :> ... moduł N i może "naprawili" opóźniony wsteczny. Tak przy okazji bo jakoś wyszukiwarka nie pokazała... jak podłączyłeś radio, że przy wstecznym się ścisza???

ja mam radio nieori, a w nim jest wejście ATT, do wyciszania.

Podpiąłem pod wsteczny (+ odwrocenie masy na 12V) i jak zapalają się lampy wstecznego, to radyjko się wycisza :kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam problem 01502 wyje mi ze spalona tylna przeciewmgielna,

a niejest spalonavin przyuczony, nie mam czujnika swiatła to tez sygnalizuje , ciekawe czy jedno z 2 ma cos wspolnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem 01502 wyje mi ze spalona tylna przeciewmgielna,

a niejest spalonavin przyuczony, nie mam czujnika swiatła to tez sygnalizuje , ciekawe czy jedno z 2 ma cos wspolnego ?

rozumiem że lewa?

czaki, czy to ten mój MCE "F" ?

przekodowałeś że nie masz czujnika światła? ja miałem zakodowany..

na 100% nie spalona?

ma 21W ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chce mi przyjac 46992 co moze byc przyczyna ?? przycisk save byl chyba nie aktywny ??

u mnie też pokazuje przepaloną tylną przeciwmgielną a żarówa jest good, w czym moze byc problem ?? podejrzewałem brak instalacji ale z włącznika świateł wychodzi przewód szaro-biały który jest odpowiedzialny za tą lampę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chce mi przyjac 46992 co moze byc przyczyna ?? przycisk save byl chyba nie aktywny ??

u mnie też pokazuje przepaloną tylną przeciwmgielną a żarówa jest good, w czym moze byc problem ?? podejrzewałem brak instalacji ale z włącznika świateł wychodzi przewód szaro-biały który jest odpowiedzialny za tą lampę

- wpisujesz tak jak napisał wrclaguna

- klikasz test i czekasz minutę

- klikasz save i czekasz minutę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dziala trzeba czekac po nacisnieciu test okolo monuty i save, aż wkoncu wszystko zadzialalo jak trzeba [br]Dopisany: 16 Kwiecień 2011, 20:49_________________________________________________Czakus i czaki mieli problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Posiadam włącznik świateł 8E0 941 531 A (bez funkcji AUTO) i zwykłe lusterko (bez czujnika, bez fotochromu). Czy jeśli kupię włącznik z funkcją AUTO (8E0 941 531 B) to będzie ona działać w jakiś sposób czy potrzebuję również lusterko? Na jakiej zasadzie w ogóle działa ten czujnik w lusterku skoro światła i tak włączają się przy odpaleniu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Posiadam włącznik świateł 8E0 941 531 A (bez funkcji AUTO) i zwykłe lusterko (bez czujnika, bez fotochromu). Czy jeśli kupię włącznik z funkcją AUTO (8E0 941 531 B) to będzie ona działać w jakiś sposób czy potrzebuję również lusterko? Na jakiej zasadzie w ogóle działa ten czujnik w lusterku skoro światła i tak włączają się przy odpaleniu silnika?

Musisz rozgraniczyć dwie sprawy...

(1) Automatyczne włączanie świateł mijania po zapłonie (niezależne od pory dnia) - jest to tzw. "tryb skandynawski". Realizuje się go przez odpowiednie zakodowanie modułu centralnej elektryki (moduł oczywiście musi obsługiwać tę funkcję).

(2) Automatyczne włączanie świateł mijania po zapłonie (zależnie od pory dnia) - jest realizowana przez kilka urządzeń...

Ustawiając włącznik świateł w pozycji AUTO uruchamiasz tę funkcję - w tym momencie czujnik światła znajdujący się w stopce lusterka zaczyna (zależnie od pory dnia) "informować" moduł centralnej elektryki (czyli sterownik odpowiedzialny m.in. za doprowadzenie zasilania do reflektorów) czy światła mijania mają zostać włączone czy nie. Ot i cała filozofia...

Samym włącznikiem nic nie zdziałasz - układ do poprawnego działania wymaga 3 elementów:

- włącznik światel z funkcją AUTO

- moduł centralnej elektryki z obsługą czujnika światła (wersja F) - koszt używki ok. 200zł (ASO ponad 1100zł)

- lusterko wewnętrzne z czujnikiem światła oraz automatycznym przyciemnianiem (ale nie wersja z B7!) - koszt używki ok. 200zł (ASO ponad 800zł)

Biorąc pod uwagę Twój rocznik i CFG - zapewne masz MCE w wersji E. To pierwszy zakup, który trzeba brać pod uwagę. Niestety w ostatnim czasie coraz trudniej też o używane lusterko z czujnikiem przezaczone dla nadwozia B6 (lusterka z B7 mają zintegrowany czujnik światła i deszczu - nadwozie B6 nie jest na to przygotowane). Wyjściem z sytuacji jest mod KFX-a (montaż MCE oraz lusterka wewnętrznego z B7 w B6) - jak sam napisał, wkrótce pojawi się tutorial jako uzupełnienie tego tematu.

Jeśli chcesz po prostu nie pamiętać o włączaniu świateł - zmień kodowanie swojego MCE (w ostatniej pozycji zamiast cyfry 1 wpisz 2). Jeśli włącznik świateł z końcówką A masz fabryczny, to znaczy, że MCE jest w wersji HIGH więc ostatni bit da się w ten sposób zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu to samo wywla blad tylnej FOG, ehh [br]Dopisany: 17 Kwiecień 2011, 17:36_________________________________________________moze wina zarowki inna byc? KFX sprawdz jaka miales przy MCE z "F" dasz rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu to samo wywla blad tylnej FOG, ehh [br]Dopisany: 17 Kwiecień 2011, 17:36_________________________________________________moze wina zarowki inna byc? KFX sprawdz jaka miales przy MCE z "F" dasz rade?

czaki, lewy tylny fog?

żarówka jednowłóknowa, 21W

spróbuj wsadzić inną, może ta coś jest padaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedł wreszcie sensor deszczu... tylko ten żelik jest troszeczkę brudny... rozumiem, że nowy trzeba założyć w miejsce starego?? czy jeden na drugi nachodzi(co chyba nie ma sensu)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedł wreszcie sensor deszczu... tylko ten żelik jest troszeczkę brudny... rozumiem, że nowy trzeba założyć w miejsce starego?? czy jeden na drugi nachodzi(co chyba nie ma sensu)???

Trzeba lepiej nowy zelik zalozyc :wink4: popytaj u szybiarzy bo maja taniej niz w ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu z poprzedniej stronki..

Vin udało sie przyuczyć (problem był banalny gdyż trzeba było najpierw błędy wykasowac a potem adaptacje robic :wallbash: )

ale problem tylnej lewej przeciwmgielnej dalej mnie męczy (rear left foog) od włącznika świateł wychodzi instalacja i śmiga przez cale auto do lampy, w czym żecz że się nie pali >>?? żarówka oczywiście ok

i ta cholerna zapalająca sie po 15min kontrolka air bag doprowadza mnie do szału :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U knie sie to dziwnie zachowuje. Odpalam auto blad swieci gasz samochod i odpalam blad znika. Ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U knie sie to dziwnie zachowuje. Odpalam auto blad swieci gasz samochod i odpalam blad znika. Ehh

hmmm... i tylko z lewym przeciwmgielnym problem?

miałeś wcześniej low czy high?

jak high to czemu zakładałeś innego high? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...