Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie polecacie kupic lusterko z czujnikiem zmierzchu pod standardowe mocowanie bez czujnika deszczu?? od b7??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jakie polecacie kupic lusterko z czujnikiem zmierzchu pod standardowe mocowanie bez czujnika deszczu?? od b7??

do moda najlepiej mieć lusterko z czujnikiem deszczu. czujnik zmierzchu był w B6 i nie przyda się już nam tutaj :kox:

założyłem je na standardowy uchwyt na szybie, ale trzeba mieć podkowę (uchwyt mocujący na szybę w B7) - czyli kompletne lustro

poniżej zdjęcie jak to u mnie wyglądało przed poskładaniem całości, bez kosmetyki i tunelu od dołu:

b7_w_b6_beta1.jpg

a tak trzeba na lusterku w B6 z czujnikiem światła

rain_sensor_a4_b6_3.jpg

rain_sensor_a4_b6_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce tylko zmierzchu zeby uruchomic COMING/LEAVING HOME

to najlepiej od B6 z czujnikiem światła (takie jak na dolnych zdjęciach)

B7 ma tylko z czujnikiem deszczu/światła - lub bez niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to wiem, ale nie ma opisanych różnic między tymi modelami jak to jest np między E a F...

Bart, wiesz coś na ten temat? :gwizdanie:

masz gdzie sprawdzić jakie różnice pomiędzy J / L / N ? :kox:

Funkcje pinów raczej będą identyczne... IMO różnice dot. software-u (ale co dokładnie zmieniono... pewnie wyjdzie z czasem :decayed:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to wiem, ale nie ma opisanych różnic między tymi modelami jak to jest np między E a F...

Bart, wiesz coś na ten temat? :gwizdanie:

masz gdzie sprawdzić jakie różnice pomiędzy J / L / N ? :kox:

Funkcje pinów raczej będą identyczne... IMO różnice dot. software-u (ale co dokładnie zmieniono... pewnie wyjdzie z czasem :decayed:).

narazie znana chyba tylko 1 różnica:

w J lampy wstecznego zapalają się od razu, a w L po sekundzie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - dopóki nie zrobiłeś swapa, pewnie nikt na to uwagi nie zwrócił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zwróciłem na to uwagę już kiedyś :wink4: mam jedną z niewielu B7 w której wsteczne uruchamiają się od razu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce tylko zmierzchu zeby uruchomic COMING/LEAVING HOME

Bardzo ciezko jest dorwac takie lusterko :confused4: ( a zwlaszcza w czarnym kolorze )

Jakby ktos szukal Modulu to mam na zbyciu z koncowka L :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce tylko zmierzchu zeby uruchomic COMING/LEAVING HOME

Bardzo ciezko jest dorwac takie lusterko :confused4: ( a zwlaszcza w czarnym kolorze )

Jakby ktos szukal Modulu to mam na zbyciu z koncowka L :wink4:

ja bym przygarnął J :kox:

chyba że ktoś wyczai jak zrobić zapalanie lamp biegu wstecznego bez opóźnienia.

mam więcej rzeczy podpiętych pod wsteczny (przyciszanie radia, opuszczanie lusterka pasażera) i zaczyna mnie to troszkę irytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanko. Czy włącznik w pozycji auto można ustawić aby włączał światła po zapłonie? Mam zwykłe lampy H7.

Ostatni bit w kodowaniu ustaw na 2. Jeśli MCE nie da się przestawić w tryb skandynawski - zawsze możesz to obejść mostkiem odpowiednich pinów we włączniku świateł.

No i próbowałem wczoraj zmienić na 2 ostatni parametr, ale nic z tego, VCDS nie dał rady... pozostaje chyba się przyzwyczaić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie polecacie kupic lusterko z czujnikiem zmierzchu pod standardowe mocowanie bez czujnika deszczu?? od b7??

do moda najlepiej mieć lusterko z czujnikiem deszczu. czujnik zmierzchu był w B6 i nie przyda się już nam tutaj :kox:

założyłem je na standardowy uchwyt na szybie, ale trzeba mieć podkowę (uchwyt mocujący na szybę w B7) - czyli kompletne lustro

poniżej zdjęcie jak to u mnie wyglądało przed poskładaniem całości, bez kosmetyki i tunelu od dołu:

b7_w_b6_beta1.jpg

p.kolego jak to tam wygląda po kosmetyce???

pytanko czy potrzebna była podkładka pod nakładke na kanał kablowy przy lusterku ( :polew: ) chodzi mi o część 16A w ETCE na rys 857-40

a drugie pytanko jak tam z tą rozpiską co i jak do czego... czy wystarcza poprzepinać odpowiednie kabelki dopasowując b6 do b7 czy to jest coś więcej do rezania ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zamiar zalozyc clh i mam takie pytanko mozna w B6 zalozyc lusterko z czujnikiem deszczu i to wszystko aktywowac albo sie nie oplaca w to bawic i zalozyc normalne dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

[mod]Kolego, pomijając już polskie znaki (bo pewnie piszesz na innym układzie klawiatury), zadbaj troszkę o interpunkcję - ciężko się czyta Twoje posty ;)[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tylko CLH to nie ma sensu się bawić - szukałbym lusterka z B6 (niestety coraz trudniej o takie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie polecacie kupic lusterko z czujnikiem zmierzchu pod standardowe mocowanie bez czujnika deszczu?? od b7??

do moda najlepiej mieć lusterko z czujnikiem deszczu. czujnik zmierzchu był w B6 i nie przyda się już nam tutaj :kox:

założyłem je na standardowy uchwyt na szybie, ale trzeba mieć podkowę (uchwyt mocujący na szybę w B7) - czyli kompletne lustro

poniżej zdjęcie jak to u mnie wyglądało przed poskładaniem całości, bez kosmetyki i tunelu od dołu:

b7_w_b6_beta1.jpg

p.kolego jak to tam wygląda po kosmetyce???

pytanko czy potrzebna była podkładka pod nakładke na kanał kablowy przy lusterku ( :polew: ) chodzi mi o część 16A w ETCE na rys 857-40

a drugie pytanko jak tam z tą rozpiską co i jak do czego... czy wystarcza poprzepinać odpowiednie kabelki dopasowując b6 do b7 czy to jest coś więcej do rezania ???

DIY w trakcie pisania :) już dużo jest.

odnośnie rezania - koszty są w okolicach 650zł

- MCE z B7

- lusterko z B7 z czujnikiem deszczu

- kilka przewodów i pinów

wrzuce niebawem fotę po kosmetyce. olałem na ten moment przyklejanie folii przyciemniającej pod całe lusterko, więc może być jeszcze lepiej (chwilowo dość rezania przy lusterku :kox:)

wszystkie części potrzebne od lusterka - wycina się w tym kanale na przewody otwór na czujnik deszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie rezyseze długo jeszcze tego pisania??? wszystkie części już czekają :decayed:

jak się uda, to jutro może będzie nowy wątek :)

pewnie troche w nim będzie do poprawy szczegółów i uzupełnień, ale dość dokładny grubszy zarys pracy do wykonania będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 tygodnie (tylko do tego podsufitka i pakiecik światło dochodzi), można się bawić :> ... moduł N i może "naprawili" opóźniony wsteczny. Tak przy okazji bo jakoś wyszukiwarka nie pokazała... jak podłączyłeś radio, że przy wstecznym się ścisza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...