Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Roleta bagażnika w avancie


maki1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję jakiegoś rysunku lub zdjęcia jak zbudowana jest roleta bagażnika która zasłania bagażnik. Dokładnie chodzi mi o prawy gok rolety mocowany na jedną śrubkę torx. Jest tam przycisk który naciskamy jak chcemy wyciągnąć rolete z samochodu. Rozebrałem to bo nie działał ten przycisk. Jest tam jakaś sprężynka i jakiś plastik i wspomniany wcześniej przycisk nie wiem jak to poskładać żeby działało.

Proszę o jakiś schemat montażowy lub coś w tym stylu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest banalnie proste - wycięciem w stronę trzpienia popychającego guzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest banalnie proste - wycięciem w stronę trzpienia popychającego guzik.

No nie wiem czy takie banalne bo po rozebraniu tego boku z przyciskiem mam ok. 5 elementów których ni jak nie można spasować żeby to wszystko chodziło.

Może jakąś fotkę po rozebraniu zapodasz jak to u ciebie wygląda w całości :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotek tego a jak ty masz taka możliwość to porób a ja ci opisz co i jak pokoleji składać.

Zwróć uwagę czy ten duży plastik nakłaany na koniec rolety w miejscu przykręcania tą śrubotorx nie jest ułamany - powinien być od wewnątrz taki nadlewek a w środku niego przechodzi ta śruba. Jeśli masz to ułamana roleta będzie trzeszczeć.

Odnośnie poskładania sądze że masz największy problem z założeniem tego plastiku ... popatrz dobrze na prowadzenia - spasuj i nasuń, musi on sie wsunąć ok. 1cm na osłonę rolety i mocowany jest 2 wkrętami (torxem centralnie i taki mały wkręcik na brzegu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi on sie wsunąć ok. 1cm na osłonę rolety i mocowany jest 2 wkrętami (torxem centralnie i taki mały wkręcik na brzegu)

Napisałeś tu o drugiej stronie rolety tej bez przycisku ! Ja mam problem natomiast ze stroną z przyciskiem który naciska się w celu wymontowania rolety. To co napisałeś mam właśnie ułamane :(

Zaraz dodam fotki!

rol.jpg

roleta2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam za odgrzewanie starych kotletów ale mam podobny problem.

Nie mogę zdemontować założonej rolety w bagażniku. Naciskam na przycisk i nie chcą się schować te bolczyki które zapobiegają podskakiwaniu rolety na dołach. Udało mi się hardcorowo podważyć śrubokrętem aby ją wyjąć, rozebrałem to i ze złożeniem też nie było żadnych problemów ale nadal nie działa. Chciałbym to naprawić ponieważ mnie to denerwuje.

Proszę o pomoc[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2010, 22:52_________________________________________________minęło trochę czasu, więc odświeżam temat, czy ktoś coś widział czy może wie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też odgrzeje kotleta :) z tym, że ja mam problem odwrotny... Nie mogę zamontować rolety. po poskładaniu ciężko mi ją włożyć na swoje miejsce, mógłby mnie ktoś poinstruować od której strony co i jak trzeba robić? Próbowałem na różne sposoby i za nic nie mogę jej wpasować... :/ na pewno robię coś źle, ale chcę wiedzieć co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo, jak będę miał trochę więcej czasu, to porobię zdjęcia i wrzucę. Jako kierowca nie mam zbytnio czasu w tygodniu, ewentualnie w weekend, ale na pewno fotki porobię i wrzucę i opiszę dokładnie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na 1 śrubę torx tylko na 2 jest jeszcze na krzyżak :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem bo ten torx sie ułamał od najwiekszego plastiku (osłona) i roleta sie rozwineła i nie zwija? co z tym zrobić?

U mnie było ułamane po obu stronach. Ktoś to naprawiał przede mną ale skleił z plastikiem z którego wychodzą bolce od strony guzika do wyjmowania i nie mogłem demontować rolety.

Poradziłem sobie tak że skleiłem te dwie tulejki po drugiej stronie, nakręciłem sprężynę złożyłem wszystko do kupy i się udało. DZIAŁA JAK NALEŻY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem też ułamaną tą tulejkę od strony gdzie jest przycisk. Skleiłem jakimś tam klejem 2-składnikowym, ale zabawy było przy składaniu :decayed: tylko ciągle jak samochód się buja to tak poskrzypuje, ale tam nie da się jakoś tego inaczej zrobić, może jakaś podkładka z filca by załatwiła sprawę?

jak zwykle, metodą prób i błędów się to zrobi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...