Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wtryski do 90-tki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
ASV
a to gdzie byl taki montowany :?:

[ Dodano: 2006-09-19, 21:28 ]

Jak sie nie myle to chyba tylko w Skodzie no i moze w jakim VW.

Opublikowano
spanky napisał/a:

ASV

a to gdzie byl taki montowany

w A3 110 KM w latach 1997-2001 :wink:

oraz Leon, Toledo II, Octavia, Bora, Golf IV :razz:

Opublikowano

T-żółw, aha czyli we wszystkich poprzecznie ulozonych silnikach.

Opublikowano
T-żółw, aha czyli we wszystkich poprzecznie ulozonych silnikach.

dokladnie tak ..... ;-)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

powiedzcie szczerze, czy wymiana wtrysków 1Z na AFN jest zasadna??? Czy nie wystarczy sam chip??? Wlasnie zabieram sie do tuningu mojej A4 i nie wiem co zrobic...:(:(:( Napewno jestem zdecydowany na chip, ale zastanawiam się tez czy jest sens wymienic wtryski??? czym roznia sie tryski 1Z od AFN??? Z tego co sie dowiedzialem to maja takie zamo cisnienie i dowiedzialem sie tez ze mozna wymienic same koncówki wtrysków 1Z na AFN, czy to prawda???

prosze o pomoc

pozdrawiam

Szuder :a4fan:

Opublikowano

to wymień jeszcze turbinkę :D

Opublikowano
powiedzcie szczerze, czy wymiana wtrysków 1Z na AFN jest zasadna??? Czy nie wystarczy sam chip??? Wlasnie zabieram sie do tuningu mojej A4 i nie wiem co zrobic...:(:(:( Napewno jestem zdecydowany na chip, ale zastanawiam się tez czy jest sens wymienic wtryski??? czym roznia sie tryski 1Z od AFN??? Z tego co sie dowiedzialem to maja takie zamo cisnienie i dowiedzialem sie tez ze mozna wymienic same koncówki wtrysków 1Z na AFN, czy to prawda???

prosze o pomoc

pozdrawiam

Szuder :a4fan:

najlepsza droga to wymiana wtrysków (AFN) i napsanie pod to nowego softu .... :diabelek:

Opublikowano

czy wystarcza czip ? Czy czip + wtryski ? No to pytanie raczej do Ciebie...

Tylko wirusowanie, to będzie taniej - ale i mniej mocy.

Końcówki można wymienić, ale to dosyć specyficzna robota.

Tak jak pisali Ci pozostali, najlepiej :

wtryski AFN i sofcik

wtryskiwacz 1Z : 028 130 201 G (028130201G)

wtryskiwacz AFN : 028 130 201 T (028130201T)

Czym się różnią, nie wiem.

Opublikowano

a ja słyszałem że wtryski od ASV jeszcze lepsze niż od AFN, ALE

1) mogę się mylić - niech ktoś potwierdzi

2) nie wiem czy są plug&play do 1Z'ta ale napewno niebawem będę to wiedział :D

Opublikowano

no widzę w tamtym temacie że opinie są podzielone, wtryski podobno te same ale ze zwiększonym przedwtryskiem, za to w końcu nie wiem czy pompa pociągnie te wtryski czy spuchnie i nie da rady.....

Wniosek: dalej nie wiem czy zakładać te z ASV czy z AFN, za to wiem że z ASV pasują do 1Z - zawsze to coś :D

Opublikowano

ja narazie zrobie chip + zwiększenie doładowania turbiny i bedzie OK i zobacze co dalej. w firmie w której bede robił softcik po wymianie wtrysków zmiane softu zrobią i gratis:D:D:D

wiec wtryski jeszcze sobie poczekaja na wymiane...

... narazie sofcik i zobaczymy co bedzie...

moze juz w tym tygodniu...<jupi> :one: :a4fan:

Opublikowano

no ja narazie będę się hamował, potem muszę dokończyć rozeznanie i też będę dłubał, tylko sporo więcej dłubnę....

Opublikowano
a ja słyszałem że wtryski od ASV jeszcze lepsze niż od AFN, ALE

1) mogę się mylić - niech ktoś potwierdzi

2) nie wiem czy są plug&play do 1Z'ta ale napewno niebawem będę to wiedział :D

a wiec tak .. najwydajniesze wtryski dostepne do starego kondona 1Z to ASV (220/300 bar) kolejne to AFN (190/220 bar) oraz oryginalne 1Z (190/220 bar) ... oprócz różnic w cienieniu przeswtrysku różnia sie wydajnościa (znaczy sie przepustowościa ) która jest najlepsza w ASV i dalej juz analogicznie ... ;)

czasami wystepje problem po załozeniu wtrysków ASV do 1Z-ta .. pompa wtryskowa moze nie wyrabiac z podaniem paliwka ... ale to kwestia malej korekty w sofcie i powinno by oki .... :diabelek:

Opublikowano

Czyli zakładając korektę w sofcie, wtryski od ASV będą OK i pompa będzie wysilona w 100% (no może prawie 100) czyli to najoptymalniejsze wyjście nie zmieniając pompy :)

NA taką odpowiedź czekałem, dzięki :028: :diabelek: :diabel: :diabel2: :028:

  • 5 lat później...
Opublikowano
ja mam 216 w 1z i jezdzi super,bez korekty softu ,tyle ze na 16bitowcu.

Hehe odpowiadasz na post z 2007 roku :P nie wiem co brałeś, ale nam też odpal trochę :naughty:

Opublikowano

Jak juz temat sie stal aktywny to powiem ze jezdzilem na wiekszych wtryskach 2lata w 1z i naprawde jest duza roznica, przedewszystkim auto sie szybciej zbiera.

Teraz b4 sprzedalem i zostaly mi jeszcze te wtryski.

Opublikowano

No u szwagra w 1Z po wymianie wtrysków z AFNa i usunięciu kata wyszło 109KM i około 240Nm więc spora różnica :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.