[B5 AJM] SWAP AJM na AVF

dariodario

Witam. Mam okazję kupić za dobrą kasę silnik kompletny ze skrzynia od a4 2003r. Oprócz tego co mi trzeba aby nie mieć problemów. Dawca dachował i zezłomował. Czy to tak podejdzie bez problemu. Dodam że nie muszę wymienić mojego motora bo jest ok. Tylko cena za 800 euro myślę że dobra i można było by się pobawić za rok w wakacje ze swapem.

"sanki" pod silnik i skrzynię

a co to takiego moze jakis link :shocked:

nie wiesz jak wyglądaja sanki a zabierasz się za swap silnika :kox:

nigdy zimą nie śmigałeś na sankach :decayed:

sanki element lub elementy zawieszenia (rama) silnika i skrzyni biegów

przeciez to musi się gdzieś trzymać

coś w tym stylu tylko pod 6kę

tzn ze tak p&p sie nie da?

te sanki mi beda potrzebne od b5 czy b6?

te moje od ajm-ma sa inne?

tzn ze tak p&p sie nie da?

p&p to się monitor podłącza do komputera

te sanki mi beda potrzebne od b5 czy b6?

te na których był silnik, lub ostra rzeźba w swoich sankach

to bede musial dobrze sprawdzic te od dawcy czy sie nie uszkodzily

po dachowaniu

a odnosnie elektroniki?

komp i jeszcze co ?

DO SWAPA potrzeba ci będzie

- komplet silnik+wiązka elektryczna+ ecu

- jeśli się zdecydujesz na skrzynie z AVF czyli 6 to potrzebne ci będzie również kompletne sprzęgło czyli dwumasa, docisk i tarcza 240mm + sanki i lewarek zmiany biegów, możesz też zostawić starą skrzynie i stare sanki i stary lewarek+twoje sprzegło bo 240mm do skrzyni 5 ci nie wejdzie

ogólnie to poczytaj to

DO SWAPA potrzeba ci będzie

- komplet silnik+wiązka elektryczna+ ecu

Wiazka jest mu do niczego nie potrzebna.Jak chcesz skrzynie 6 to sanki od passata b5 podejda.

witam robil ktos przezutke z ajm na avf bo nie wiem co robic w koncu pozdrawiam.

Jak przekładasz skrzynię 5 na 6 tu masz opis co potrzeba:

- skrzynie 6 z przekładką pomiędzy skrzynie a silnik, dwoma łapami i poduszkami,

- dwumas + docisk + tarcza sprzegła + łożysko wyciskowe z silnika AVF,

- rozrusznik,

- ława pomocnicza zawieszenia (sanki) od wersji 6b lub automat (ma inne łapy pod skrzynie biegów) - może być od Pasata B5/B FL 6biegów lub automat,

- lewarek zmiany biegów + cięgła od 6b, gałkę 6 ,

- kostka od wstecznego biegu, przedłużyć trzeba przewody do rozrusznika,

- śruby do mocowania rozrusznika i obwodu skrzyni.

Do przekładki na "pełne" AFV/AWX potrzebujesz od 130 KM:

- silnik z turbiną,

- górę puszki powietrza, przepływomierz, rurę dolotową do turbo - od Passata B5/BFL,

- rurę dolotową od IC do kolektora dolotowego, klapę gaszącą z EGR i rurą do EGR, kolektor dolotowy,

- mapp sensor 3 barowy,

- górną osłonę silnika (akustyczną) - jeśli zostawiasz działający EGR.

Instalacja elektryczna pasuje P&P - poza przeróbkami przy skrzyni (dosłownie 2 przewody). Oczywiście w ECU musisz mieć odpowiedni program pod 130 KM.

Mały problem będzie w wężem do podciśnienia od serwa hamulcowego.

Tu masz zdjęcia jak rozwiązać sprawę węża podciśnienia i pokrywy górnej motoru.

To co zostanie Ci od 115 KM i nie zmienisz tego zbytnio to IC - w nadwoziu B5 nie ma miejsca na IC z Passata AWX/AVF. Zeby nie bawić się zbytnio z wężami ciśnieniowymi to najlepiej do turbiny GT1749VA dodać przejściówkę z szybkozłączki na opaskę (od Kowicza), a za IC zastosować rurę gumową od A4 B6 AWX/AVF albo od Passata B5 FL z umiejętnie rozciętą szybkozłączką na wężu od strony IC - wówczas tracisz tylko 1,5-2 cm węża i styka ten od Passata.

Generalnie wszystkie potrzebne graty podchodzą od Passata B5FL z motorami 130 KM TDI.

Może Ci trochę pomoże:

Na żywca na pewno nie. Musisz mieć rozkodowany immo. Poza tym mogą być problemy ze sterowaniem wentylatorami, climatronikiem,... Dlatego u mojego brata Rogal budował program (od razu z chipem) na bazie sterownika od AJM.

siemka Jaro a wiec jezeli bym chcial wrzucic sam silnik avf za ajm to zmieniam dwumas ze sprzeglem na ajm i moge to bez problemu juz wrzucic a i czy wtedy sanki musze wymieniac czy nie.pozdro.nie denerwuj sie jak zle pisze.

Jestem spokojny jak na wojnie :decayed:

Jak zostawiasz sprzęgło i skrzynie od AJM to nie zmieniasz sanek tylko sam słupek + osprzęt. Do tego musisz mieć rozkodowane ECU lub z programem pod 130+ w Twoim ECU.

Ja przy okazji zakładałem pompki AL wymagające całkiem innej mapy i turbo BRD. Rogal pod wszystko przygotował program. Ale odpalałem na oryginalnym kompie od AJM bez problemu.

witam. Jaro powiedz mi czy na kompie od silnika ajm odpale motor avf. i jakie koszty wgrania mapy do silnika avf, bo okazało się że już nie ma kompa od avf w zestawie. daj na pw. pozdrawiam