Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wymiana rozrządu


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

musze wymienić rozrząd, termostat, płyn chłodnuczy i olej i tu mam pytanie czy może być taki rozrząd http://moto.allegro.pl/rozrzad-pompa-1-9-tdi-audi-a4-a6-octavia-passat-i1242856651.html co o tym sądzicie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym z allegro nie kupował :)

skontaktuj się z tym gościem

http://www.a4-klub.pl/smf/czesci_w_super_cenach_z_hurtowni_duze_upusty_dla_klubowiczow-t30793.0.html

na bank będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody na tej aukcji nie jest do twojego silnika. ale zestaw polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem maila do właściciela wyzej zamieszczonego linku i czekam na odpowiedz. SotoM mówisz ze ten zestaw jest ok tak hmmm zobaczymy porównamy ceny i jakośc na cos sie zdecydujemy dobrze ze napisałes ze ta pompa to nie do mjego :hi: bo szczerze nieznam jeszcze tego silnika.

Aha Panowie mam pytanie ile rolek wchodzi w skaład rozrządu silnika 1.9 tdi 90km??? bo tak byłem dziś u 3 mechaników i :

- pierwszy mechanik (samouk) powiedział ze taki rozrząd to nic strasznego i za 100 - 150 zł mi to zrobi

- drugi mechanik juz troche istnieje i powiedział ze sie dogadamy najpierw musi zobaczec ile czesci benda kosztowały bo nie pamieta ale chyba dużo rolek tam wchodzi aha i powiedział ze wymieni mi tylko te cześci które potrzeba ze np jesli jakas rolka bedzie jeszcze ok to ja zostawi :shocked:

- trzeci mechanik to juz wypas ma swoich pracowników i swoje czesci bo kupuje hurtowo i ma tanio i za rozrząd cały z czesciam chce 800zł bez pompy wody

i co sdzicie o moich czarodziejach???

zalezy mi na wymianie tego rozrządu bo cos piszczy w jego okolicch jk samochód jest nierozgrzany :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może piszczeć napinacz alternatora.

Nie ma czegos takiego jak napinacz alternatora. Jak juz to napinacz paska wielorowkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw z aukcji nie pasuje do 1Z

na aukcji jest zestaw rozrzadu silnikow majacych pompowtryski

Dokladnie. Nawet jest tam wyraznie napisane ze to zestaw do PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to ja popełniłem gafe nie doczytałem :embarrassed: :embarrassed:

ale panowie wy kupujecie takie czesci w sklepie czy np przez allegro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super a na aukcji jest podane ze pasuje do silnika 1.9 tdi 1z to dziady :angry: jednak zczynm watpic w allero

nie pisze 1Z tylko pisze TDI 90km a taki silnik tez jest na pompowtryskach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych twoich czarodziejów to 2 lata temu wymieniałem rozrząd z tym samym silnikiem i jak dobrze pamiętam koszt wymiany to było 120zł więc pierwszy cena ok co do drugiego to juz jakiś dobry medyk jeśli chce zostawiać niby dobre rolki bo rozrząd wymienia się kompletny a rolek nie jest niewiadomo ile bo masz tylko rolke prowadzącą i rolkę napinającą(napinacz) no i pasek co do trzeciego to chyba chce cie troche oskubać bo ja za kompletny rozrząd z robocizna zapłaciłem przez połowe tego co ci krzyknął. całość powinna cie wynieść około 500zł oczywiście wszystko zależy od ciebie jakie części i gdzie zakupisz no i komu to powierzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie różnie jest z tymi majstrami ale chyba zrobie tak jeden z forumowiczów napisał że ma tanie części i za komplet rozrządu do mojego silnika zapłace u niego 430 zł potem olej plyn chlodniczy plus robocizna i jkos to chyba sie zamknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem, a więc tak pasek i rolki kupiłem na allegro, kupiłem również pompę wody, kolega mechanik zmienił mi rozrząd za free, w sumie pomoc za pomoc, części z tego co pamiętam ok. 320zł mnie kosztowały razem z pompą, lecz pompy nie zmieniałem, koleżka mówi że ori jak nic się z nią nie dzieje polata jeszcze sporo a te zamienniki lubią się szybciutko rozpadać.

Na Twoim miejscu wybrał bym opcję nr 1. kupił części na alledrogo bądź od kolegi z forum i podjechał na wymianę. Co do opcji 2 to szanujący się mechanik takich głupot nie opowiada :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie zrobię kupię części od kolegi z forum i podjadę do tego mechanika znajomego mam nadzieję że bedzie ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy bierzecie te ceny,

Kompletny rozrząd Ruville/Contitech + napinacz paska HP + napinacz klimy Ruville + 2 paski klinowe Contitech +

pompa wody Ruville = 800 zł, wymiana 400 zł z płynem G12+

Części kupowałem sam na allegro u supersprzedawcy i wszystko okay.

Contitecha ciągną w Rumunii teraz:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielka prośba może ktoś wie z Was pisałem że jak odpalę auto to piszczy coś w okolicach rozrządu pod osłoną natomiast gdy auto juz sie rozgrzeje pisk ustaje dziś zauważyłem gdy jest rozgrzany silnik nic nie piszczy jednak jak na luzie dodam TROSZKE gazu to slychć sichutko owe piszczenie jednak po dołozeniu jeszcze troche gazu pisku nie słychać czy to może być jednak rolka???? wiecie musze i tak zmienić rozrząd ale jeszcze tydzien musze odczekać bo niemam kasy i auto tez na ten tydzień potrzebuje jednak jak to dosc poważny problem to auto odstawie i przeruce sie na auatobus. Porszę o wasze rady

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...