Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Wycięcie kata w 1.9 TDI AHU


marqs85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem u mechaniora i mówił mi o wrzuceniu strumienicy, ostatnio byłem zaś byłęm o znajmoego i mówi że strumienica w AHU będzie trudno zamocować ze względu na ułożenie katalizatora, więc zastanawiam się nad wypruciem kata i wspawaniu rurki, chciałbym jednak przez operacja zaopatrzyć się w rurkę coby to sprawnie poszło, podpowie ktoś jakiej średnicy rurę tam władować i jakiej dł. i czy plecionkę trzeba nową czy jej nie ruszać?

Dzięki bardzo za info.

Pozdrawiam

Markus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził zamiast rurki wywalić flaki a puszkę zostawić oryginał, mam tak i jest ok. nie ma potrzeby wspawywania rurki.

poszukaj był temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob cokolwiek , rurka , zamiennik z allegro, oproznij puche , ale najpierw zacznij szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jakiś tydzień po tym zabiegu :decayed: powiem tylko tyle że u nas jest trochę ciężko wyjąć katalizator, ale da się to zrobić. ja puszkę rozciąłem, wywaliłem środek, wstawiłem rurę, przyspawałem, całość zaspawana i praktycznie nic nie widać że było coś ruszane. moim zdaniem ciężko Ci będzie wywalić środek bez rozcięcia puszki. jaki już to zrobisz to zobaczysz że samochód jest od razu inny :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jakiś tydzień po tym zabiegu :decayed: powiem tylko tyle że u nas jest trochę ciężko wyjąć katalizator, ale da się to zrobić. ja puszkę rozciąłem, wywaliłem środek, wstawiłem rurę, przyspawałem, całość zaspawana i praktycznie nic nie widać że było coś ruszane. moim zdaniem ciężko Ci będzie wywalić środek bez rozcięcia puszki. jaki już to zrobisz to zobaczysz że samochód jest od razu inny :naughty:

A powiedz wymieniałeś plecionkę na nową? ew. jakieś Twoje wskazówki co do wyjmowania aby inuknąć straty czasu? :)

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dzięki chłopaki, na początek chyba wybebesze jakimś przecinakiem kata bez rozcinania, jak będzie lipa bądź głośno to wtedy wspawam rurkę,

hehehe tak bedzie glosno mega :polew: :polew:

jest temat o wycieciu kata w 1.9 nie wiem po co zakladasz nastepny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionki nie wymieniałem, została stara-była w dobrym stanie. przygotuj sobie palnik do podgrzania śrub u mnie bez tego nic bym nie zrobił. reszta jest banalnie prosta :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w firmie od tłumików, koleś powiedział że do tego kata co mam w AHU rurkę ciężko będzie włożyć, i że w dieslu nie ma to znaczenia jeśli będzie pusty kat,trzeba ją wyprofilować?

u mnie puszka została rozcięta trochę szerzej i rurki nie musiałem wyprofilować, ona jest tylko łącznikiem w puszce i tak tego nikt nie widzi, poza tym dobrze pospawać ją wewnątrz i będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanie z innej strony- ekonomicznej.

Skoro Katy skupują i to całkiem nieźle za nie płacą, nie prościej kupić gotowy zamiennik z allegro, a starego kata sprzedać? Wg. moich wyliczeń powinno wyjść kosztowo bez dokładek. Chyba że się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanie z innej strony- ekonomicznej.

Skoro Katy skupują i to całkiem nieźle za nie płacą, nie prościej kupić gotowy zamiennik z allegro, a starego kata sprzedać? Wg. moich wyliczeń powinno wyjść kosztowo bez dokładek. Chyba że się mylę

ja tak zrobilem, ale to wszystko zalezy w jakim stanie jest katalizator, ja za mojego dostalem 100pln ale mozna i dostac 150pln, a zamiennik kupilem od p. A. Gruchot za 170zl (juz ze wzocniona plecionka). Troszke trzeba dorzucic ale za to jaki efekt:) swist turbawki + lepsze zbieranie sie auta... pzdr

odslylam Cie do tego watku, tam masz wszystkie odp na twoje pytania: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=40779.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam AHU wyjołem kata wybiłem wszystko z niego bez rozcinania zamontowałem i jest git fajnie turbinka smiga i auto odzyzkało wigor żadnych problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dołaczam do klubu bezkatowców :> ,ja kupiłem pusta puche za 50pln ,a swoj zostawiam w razie ,,w"

moze mam autosugestie ale czuje ze lepiej sie zbiera bez kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierać się zbiera, ale ten świst turbiny to jest "to" za co kocham diesla, dlatego warto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinaj i się nawet nie zastanawiaj. Ja już ponad dwa lata śmigam bez kata i wszystko jest ok, a dodatkowo jest piękny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...