Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzeszczące plastiki


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam obecnie silikon w sprayu i taśmę teflonową. Sprayem biorę plastikowe i gumowe uszczelki w drzwiach. Taśmą okręcam rygiel od drzwi oraz na zaczepy rolety.

Ostatnio znowu zaczyna trzeszczeć więc muszę zmienić taśmę na nową bo stara się już wytarła.

pozdrawiam

Tobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam obecnie silikon w sprayu i taśmę teflonową. Sprayem biorę plastikowe i gumowe uszczelki w drzwiach. Taśmą okręcam rygiel od drzwi oraz na zaczepy rolety.

Ostatnio znowu zaczyna trzeszczeć więc muszę zmienić taśmę na nową bo stara się już wytarła.

pozdrawiam

Tobi

a jak poradziłeś sobie z konsolą środkową?ja podczas jazdy wszystko co możliwe przytrzymywałem ręką i dalej trzeszczało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wraz z ciepłymi dniami nadeszła cisza w samochodzie :) dziwna sprawa! pozostała mi tylko sprawa rolety bagażnika jak ją rozwinę to skrzypi, ale złożona zachowuje się spokojnie więc na razie mam odsłonięty bagażnik dopóki nie znajdę na to sposobu, potraktowałem rowki silikonem, ale nie dało rady! ma ktoś jakieś pomysły na roletę? myślałem żeby zastosować uszczelkę taką jak się okna doszczelnia, podkleić ją delikatnie pod spodem może się uspokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba przestałem zwracać uwagę na tą środkową konsolę. Wydaje mi się, że u mnie w tej chwili słychać czasami (przy niektórych obrotach) klapkę od popielniczki. Mam ochotę potraktować ja sprayem. Ostatnio zaczyna mnie wkurzać podłokietnik. Muszę popatrzeć jak go potraktować silikonem.

"fayera" powiedz gdzie konkretnie słyszysz te trzaski w środkowej konsoli. Próbowałeś ręką dotykać jak trzeszczało. Ja tak namierzyłem popielniczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba przestałem zwracać uwagę na tą środkową konsolę. Wydaje mi się, że u mnie w tej chwili słychać czasami (przy niektórych obrotach) klapkę od popielniczki. Mam ochotę potraktować ja sprayem. Ostatnio zaczyna mnie wkurzać podłokietnik. Muszę popatrzeć jak go potraktować silikonem.

"fayera" powiedz gdzie konkretnie słyszysz te trzaski w środkowej konsoli. Próbowałeś ręką dotykać jak trzeszczało. Ja tak namierzyłem popielniczkę.

Ja chyba przestałem zwracać uwagę na tą środkową konsolę. Wydaje mi się, że u mnie w tej chwili słychać czasami (przy niektórych obrotach) klapkę od popielniczki. Mam ochotę potraktować ja sprayem. Ostatnio zaczyna mnie wkurzać podłokietnik. Muszę popatrzeć jak go potraktować silikonem.

"fayera" powiedz gdzie konkretnie słyszysz te trzaski w środkowej konsoli. Próbowałeś ręką dotykać jak trzeszczało. Ja tak namierzyłem popielniczkę.

no właśnie nie namierzyłem.Jadąc naciskam mocno po kolei nawiewy,popielniczkę,klimę i nawet konsolę w niektórych miejscach dociskałem i to samo.Obawiam się,że może to być coś pod konsolą,dzieje się to tak od około 2-3 tygodni.Jak była zima było ok.Ale w tamtym roku latem było wszystko dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się nowym odkryciem... Mnie trzeszczy lewy boczek obicia bagażnika :D przez długi czas myślałem,ze to roleta,ale jednak po wypiciu paru piwek byłem zmuszony zająć tylne miejsce podczas jazdy :decayed:

Po chwili usłyszałem,że skrzypienie nie dochodzi z rolety,a z plastiku, który dochodzi do małej tylnej szybki a dokładniej gdzieś z wnętrza boczku... Jutro spróbuje sie tam dostać i przesmarować co trzeba. Pozdro dla klubu skrzypaczy :polew:[br]Dopisany: 27 Sierpień 2009, 21:59_________________________________________________No i boczek rozebrany, przesmarowane prawie wszystko co się da, natomiast wg mnie winowajcą była część plastikowa, która dociska boczek- tam, gdzie zaczepia się roletę. Jak odkręciłem śrubkę, to rozsypała się plastikowa otoczka, cos na kształt podkładki - ona dociska boczek do karoserii. założyłem nową gumową podkładkę, przesmarowałem resztę i nastała cisza:)

a985e8c7fb8ad722.jpg

(krótko sie cieszyłem, bo urwał mi sie po chwili zatrzask podłokietnika:( chyba złośliwość rzeczy martwych...ehh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieżam kotlecika - od jakiegoś czasu tez mi w konsoli zaczelo cos cykac - tylko raczej na wybojach - obmacalem juz wszystko - spryskalem i dalej - nie mam pojecia co to moze byc ...dostaje gorączki jak slysze ten dzwiek - moze ktos przebrnal temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mnie tez dopadl trzask w dzwiach kierowcy zauwazylem jak uchyle szybe to jest i nie ma zgrzytu. spsikalem juz zamek i dalej jest to samo mniej wiecej po srodku dzwi slychac zgrzyt :kwasny: prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi graja uszczelki w przednich drzwiach.. no jak mnie to :rant:

psiukalem tez uszczelke od szyby ale to samo :angry:prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mnie tez dopadl trzask w dzwiach kierowcy zauwazylem jak uchyle szybe to jest i nie ma zgrzytu. spsikalem juz zamek i dalej jest to samo mniej wiecej po srodku dzwi slychac zgrzyt :kwasny: prosze o pomoc

Ten trzask w drzwiach to może być ułamany zatrzask (kołek) trzymający boczek od wewnątrz.

Wuju - a próbowałeś przesmarować jakimś preparatem do uszczelek samochodowych? u mnie pomaga. smaruje co 2-3 miesiące i jest ok. Właśnie wczoraj na zimę nasmarowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuju - a próbowałeś przesmarować jakimś preparatem do uszczelek samochodowych? u mnie pomaga. smaruje co 2-3 miesiące i jest ok. Właśnie wczoraj na zimę nasmarowałem :)

:no:

spadła temperatura i ustało :decayed:

probowałem cos z ramka szyby zrobić, bo jak jest szyba odsunięta to nie ma tematu :>

a jak sie ja zasuwa to automatycznie dociska uszczelkę i wtedy piszczy :wallbash:

ale po próbie odginania i popuszczenia na zamku minimalna poprawa ;(

poprobuje teraz jakimis specyfikami, dzikie :notworthy:

może polecisz jakiś sprawdzony środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kupiłem coś w markecie. mały spray z gąbką w skuwce... chyba firmy Najauto czy Mojeauto...coś takiego

Jest to na bazie silikonu i jeszcze jakichś tłustych substancji. psikasz na gąbkę i rozprowadzasz po uszczelkach, ot tyle roboty. U mnie jak nie posmaruje ich co jakiś czas to podczas jazdy słyszę świst. po smarowaniu ustaje,wiec na pewno sie sprawdza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sobie poradzilem

a wiec pojechalem do znajomego mechanika od razu stwierdzil ze nie trzeba zdejmowac boczka tylko ustawil wyregulowal dzwi teraz cisza jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, dawaj dawaj. mi co prawda dzrzwi już nie skwierczą ale za to nad zegarami plastki piszczy - senkju nasze polskie drogi :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie widzalem zostawilem autko na godzinke mówil ze mialem troszke dzwi opadniete i je wyregulowal zrobil testa i jest ok wszystko za friko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie widzalem zostawilem autko na godzinke mówil ze mialem troszke dzwi opadniete i je wyregulowal zrobil testa i jest ok wszystko za friko :)

a ciekawe jak je wyregulował :mysli:

bo juz mnie do szału doprowadza to skrzypienie uszczelek :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...