Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzeszczące plastiki


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

kurde nie widzalem zostawilem autko na godzinke mówil ze mialem troszke dzwi opadniete i je wyregulowal zrobil testa i jest ok wszystko za friko :)

a ciekawe jak je wyregulował :mysli:

bo juz mnie do szału doprowadza to skrzypienie uszczelek :wallbash:

wydaje mi się, że w większości naszych skrzypień to źle wyregulowane lub opadnięte drzwi. U mnie też skrzypią drzwi kierowcy, szczególnie to się objawia po wizycie na myjni. Spróbuję podjechać do jakiegoś dobrego blacharza i to wyregulować.

PS. jeśli ktoś we Wrocławiu ma namiar na dobrego blacharza to poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . miałem wszystko cicho ale musiałem zdjąć tylny zderzak i od tego czasu się zaczęło, skrzypi mi coś teraz zwłaszcza na nierównościach ,muszę chyba oba boczki zdjąć i spróbować przesmarować bo już mam dość tego :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trzeszczenie w okolicach środkowego tunelu mam radę wystarczy wcisnąć trochę miękiej gąbki pod tapicerkę od strony siedzenia pasażera odpowiednie miejsce najlepiej wyszukać przykładając rękę podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzeszczącą i samoczynnie zwijającą się roletę znalazłem taki sposób. Wziąłem taśmę klejącą dwustronną , pasek ok 3cm x1cm. Na jedą stronę nakleiłem izolacje /plastikową/ i taki cymes wkleiłem w prowadniczki rolety.Końcówki rolety ustawiły się trochę do góry i teraz nie wyskakuje oraz nie trzeszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skrzypi komus ten daszek nad zegarami? :wallbash:

No mi cos tam delikatnie skrzypi od jakiegoś miesiąca koło licznika ale nie wiem co dokładnie, juz chciałem wyjmować licznik i tam zaglądnąć ale jakoś nie mam podejscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem jeszcze inny patent na skrzypiącą roletę. Posmarowałem zaczepy odrobinką gęstego smaru grafitowego. Wystarczy naprawdę ociupinka, nawet nie widać że coś tam jest posmarowane a w aucie zapadła cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skrzypi komus ten daszek nad zegarami? :wallbash:

No właśnie mi kooźwa skrzypi na maksa, jakby żle były osadzone albo poluzowane zegary. Psikałem silikonem w sprayu przez cienką igłę lekarską ale niestety nic to nie dało. Czy ktoś wie jak się zabrać za odkręcanie zegarów w B7. Spróbował bym wyjąć, przesmarować obudowę silikonem i posprawdzał mocowane bo może gdzieś nie ma jakiejś śrubki czy zaczepu. Jak "dopchnę" zegary ręką to na krótki czas jest cisza, ale wystarczy parę wertepów i problem powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zegarach masz taki podłużny plkastik,podważasz go i masz 2 śrubki,

odkręcasz je i wypychasz zegary,najlepiej od tyłu od bezpieczników.

Mi też coś trzeszczy od strony pasażera,tyle,że nieraz zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to raczej daszek nad zegarami a nie same zegary. skrzypi na wertapach i jak dociskam ręką. czasem bardziej a czasem mniej. mega mnie to wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat bo nie mogę zidentyfikować trzasków....mianowicie u mnie na większych dziurach ...gdzię w okolicy obudowy stacyjki dochodzi dziwny dźwięk, jakby obijające się wiązki przewodów o plastik..... pomocy bo to mnie dobija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat bo nie mogę zidentyfikować trzasków....mianowicie u mnie na większych dziurach ...gdzię w okolicy obudowy stacyjki dochodzi dziwny dźwięk, jakby obijające się wiązki przewodów o plastik..... pomocy bo to mnie dobija...

Odkręć obudowę i zobacz.2 torx-y 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie trzeszczało to nasmarowałem wazeliną uszczelki drzwi.ładnie szmatką rozsmarować, pomogło :good:

dodam jeszcze że też mi sie wydawało że to konsola i plastiki na słupkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry chłopaki, ale muszę odgrzebać!

Gdy samochód postoi w ciepłym pomieszczeniu, nie daj Boże na słońcu, WSZYSTKIE plastiki w bagażniku doprowadzają mnie do szału.

W tym: plastiki podszybia w bagażniku oraz tylna klapa, być może i roleta (B7 Avant).

Auto na 100% bezwypadkowe, ściągnięte w 2007 roku i odtąd jeżdżone po polskich drogach.

Tak się nie działo, więc myślę, że to może być przyczyną.

Skrzypi nawet podczas jazdy po ładnej drodze, jadąc po dziurach, to jest po prostu SZOK.

Jak temu zaradzić ? Rozkręcić bagażnik i nasmarować elementy wazeliną techniczną, czy sylikonem w spray'u ?

Jak tak, to które ? Gdzie?

Bardzo Was proszę o pomoc!

Przepraszam za odgrzebanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od sylikony w spray'u i wszystkie miejsca gdzie plastiki się smyrają dobrze nasmaruj, nie zapomnij o gniazdach na roletę w ostatnich słupkach bo one dobrze lubią trzeszczeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam taki problem:

- Na wiosnę i przesiadce na 17" zauważyłem, że na nierównościach skrzypi miejsce z którego wychodzi pas na tylnej kapie od strony pasażera. Macałem tam wszystko i dalej nie wiem skąd ten dźwięk, przerabiał już to ktoś?

- Na nierównościach poduszka kierownicy wydaje dziwne dźwięki (puknie/stuknie/zadrży). Dodam, że ten dźwięk występuje po wjechaniu w dziurę/nierówność. W przypadku kiedy mam skręconą kierownicę wystarczy mniejsza dziura, żebym usłyszał ten dźwięk, a niżeli podczas jazdy na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam taki problem:

- Na wiosnę i przesiadce na 17" zauważyłem, że na nierównościach skrzypi miejsce z którego wychodzi pas na tylnej kapie od strony pasażera. Macałem tam wszystko i dalej nie wiem skąd ten dźwięk, przerabiał już to ktoś?

- Na nierównościach poduszka kierownicy wydaje dziwne dźwięki (puknie/stuknie/zadrży). Dodam, że ten dźwięk występuje po wjechaniu w dziurę/nierówność. W przypadku kiedy mam skręconą kierownicę wystarczy mniejsza dziura, żebym usłyszał ten dźwięk, a niżeli podczas jazdy na wprost.

1. to samo co u kolegi, posmaruj smyrające się plastiki, najprawdopodobniej miedzy słupkiem a osłoną pasa ci piszczy, też to miałem, posmarowałem ułożyłem jak należy i przestało.

2. może masz poduche niedokręconą :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem auto to było wszystko ok dopóki nie czyściłem deski i plastików środkiem marki moje auto. Po tym badziewiu wszystko skrzypieć zaczęło na nierównościach więc szmatka, woda z mydłem i trzeba wszystko umyć ładnie z tego badziewia. U mnie pomogło więc warto spróbować, może u Was też ktoś konserwował plastiki jakimiś słabymi kosmetykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...