Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzeszczące plastiki


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

prawidlowo w a4 b6 nic nie skrzypi, zreszta w B5 rowniez, no poza złozona roleta bagaznika w avancie :D

a jezeli skrzypi... trzeszcze przyczyny moga byc trzy - zle zlozone po wczesniejszym demontazu ( zle wyregulowane nadwozie, zle ulozone plastyki badz brak wszystkich spinek czy zatrzaskow) lub samochod zle naprawiony po wypadku i nie da sie zlozyc go złożyc tak zeby nie piszaczalo, ew. jest niedokręcony jakis element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypiało komuś w okolicach stacyjki? Słyszę to przy nierównościach. Ten dźwięk mnie dobija. Nie jest głośny ale bardzo wysoki.

Próbowałem podczas jazdy obadać co i jak ale nie ma szans. Wiecie skąd to może być? :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o skrzypiące plastiki to proponuje wybrać się do salonou Renaluta i zakupić gume do obsadzania tapicerki , dokładnie nie wiem jak sie to nazywa ale kolega zakupytał to do twingo.

jest to coś ala plastelina i polecam ja już mam 1/2 wszystkich plastików obsadzone i nic nie skrzypi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu. U mnie nie tylko skrzypi ale coś wyraźnie się tłucze. Odgłos dobiega od strony wspomnianego słupka kierowcy. ŁukaszR miał ostatnio okazję posłuchać tych irytujących dźwięków. Sprawdzałem, ale nie ma luzu na zawiasach drzwi kierowcy i pasażera. Stukot z miesiąca na miesiąc nasila się.

Flyer piszesz, o wyrobionej wkładce zamka. Psikałem WD40 i nic nie pomogło.

- Jak definitywnie określić czy to jest właśnie przyczyną?

- Ile kosztuje wymiana takiej części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie tylko skrzypi ale coś wyraźnie się tłucze. Odgłos dobiega od strony wspomnianego słupka kierowcy.

Dołączam się do tematu. U mnie też coś tłucze w okolicach słupka kierowcy. Może to napinacz pasów, albo coś w tylnych drzwiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi trzesczy z obudowy plastikowej pasa pasazera na tlnim siedzeniu tak jakby nie lapal jeden zaczep ten na slupku. glupio zebym wkladal kawalek zlozonej w kostke gazet pomiedzy fotel a ten plastik w celu usztywnienia. ile taki elemencik moze kosztowac lub jak temu zaradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj problem ze skrzypieniem drzwi zglosilem na przegladzie w ASO Audi w Świdniku. Pan Jacek (nie pamietam nazwiska) szybku ustalil przyczyne skrzypienia i stuku w drzwiach. Byly robione i lekko odstaja. Poradzil zglosic sie do blacharza ktory je dopasuje i wtedy zamek bedzie dobrze je trzymal. W tej chwili, jak mi pokazal, drzwi odstaja 3 mm. Blacharz musi podobno uzyć mlotka :-( i sprawe zalatwi.

Narazie smaruje silikonem w sprayu i czesciowo pomaga.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoja a4 od miesiaca i powiem wam ze az mi sie nie chce myslec co bedzie dalej. trzeszczy szyba od kierowcy, na slupku w okolicach pasow podlokietnik. ma ktos cos na trzeszczenie szyby, jak ja reka docisne u gory to slychac skrzypieni. i niech mi nikt nie gada ze trzeszczy bo musialo byc bite i zle poskladane jest. poprzednio mialem vectre i cisza a tu takie jaja, nie spodziewalem sie tego, motor chodzi elegancko ale wnetrze ?. . rano jest ok ale jak sie rozgrzeja plastiki to nerwicy idzie dostac. prosze o pomoc z ta szyba. nie wspominam juz o rolecie ktora potrafi wyskoczyc w czasie jazdy, stresujac mi dzieciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu. U mnie nie tylko skrzypi ale coś wyraźnie się tłucze. Odgłos dobiega od strony wspomnianego słupka kierowcy. ŁukaszR miał ostatnio okazję posłuchać tych irytujących dźwięków. Sprawdzałem, ale nie ma luzu na zawiasach drzwi kierowcy i pasażera. Stukot z miesiąca na miesiąc nasila się.

Flyer piszesz, o wyrobionej wkładce zamka. Psikałem WD40 i nic nie pomogło.

- Jak definitywnie określić czy to jest właśnie przyczyną?

- Ile kosztuje wymiana takiej części?

U mnie jest dokładnie to samo. Nie dość, że coś w okolicach słupków skrzypi, to ostatnio zaczęło też tak irytująco pukać. Odziwo skrzypienie nasiliło się i to znacznie po odebraniu auta z myjni.

malik, poradziłeś sobie może z problemem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez trzeszczały drzwi/szyby. Myslalem ze to wina uszczelek, jednak nakleilem na rygle metalowe ktore trzymaja drzwi ( te na karoserii nie w drzwach ) tasme piankowa i trzaski znikly. Jednak za jakis czas jak bedzie cieplej postaram sie je wyregulowac ( oby tylko gorzej nie zrobic ). Moze ktos robil ta czynnosc i moze sie podzielic info? Na inne trzaski plastikow polecam teflon w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też już nie wiem co może skrzypieć, kupiłem silikon w sprayu spryskałem zamki od siedzeń tylnych uszczelki w drzwiach tylnej klapie podłokietnik tylni i nadal skrzypi i trzaska. jedynie cisza jak siedzenia złożę trochę roleta tylko stuka. Ktoś ma jeszcze pomysł co można zrobić żeby to wyciszyć? poza całkowitym wykręceniem siedzeń wraz z roleta! :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja równiez polecam wazeline techniczną tak jak było juz wspomniane.. nie mam co prawda jeszcze a4 ale trzeszczy duzo aut a mi juz ta dziwnie kojażąca sie maź pomogła pare razy ;d , mozna tez spróbowac rozebrac niektóre elementy jak i na łączeniu delikatnie sylikonu troche nałozyc bezbarwnego.. również sprawdzone:) a ten w spreju czasem wpływa nie tam gdzie trzeba i styki kabelków przełączników itp pokrywa no i znów mamy kłopot..

ps. wiem ze temat nie ten ale jak juz przy szybach bylismy..moze ktoś ma jakiś sposób zeby zamykając sie el.szyby szły jakoś gładko a nie przycinały sie i nie trzeszczały przy tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam kotleta w nadzieji, że ktoś już znalazł rozwiązanie.

W mojej b6 mojawiły się trzaski/skrzypienie przedniejsz bocznej szyby od strony kierowcy. Słychać to na niskich obrotach i kiedy jadę po nierównościach. Dosyć irytująca sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam to samo. Gdzies pomiedzy konsola z klimatronikiem a dzwignia zmiany biegow slysze przy pewnych obrotach silnika trzeszczenie plastiku. Probowalem reka wybadac co to moze byc i nic. Moze to skrytka pod klimatronikiem.

Ja u siebie mam jeszcze trzeszczace szyby od kierowcy i pasazera. Moze ktos na to cos poradzi. Dla mnie to :wallbash:

Ja mysle ze tak naprawde to my mamy g... drogi i dlatego musimy sluchac skrzypienia w naszych niniach.

pozdrawiam

Tobi

Ja u siebie zauważyłem to samo,ale dopiero teraz gdy zrobiło sie ciepło-w zimie była cisza.Coś trzeszczy w konsoli środkowej nad klimatronikiem jakby świerszcz tam grał. :hi:TOBI110 poradziłeś sobie z tym?pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam kotleta w nadzieji, że ktoś już znalazł rozwiązanie.

W mojej b6 mojawiły się trzaski/skrzypienie przedniejsz bocznej szyby od strony kierowcy. Słychać to na niskich obrotach i kiedy jadę po nierównościach. Dosyć irytująca sprawa.

Standard. Chyba nikt nie ma rozwiazania tego problemu poki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...