Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwne głośne stukanie przy ruszaniu


pawelmienko

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem ze przy ruszaniu jak i ostrzejszym hamowaniu słychać głośne stuknięcie wg mnie stuka gdzieś pod spodem samochodu gdzieś mniej więcej pomiędzy siedzeniami przednimi raczej na pewno nie jest to stukanie zawieszenia proszę o porady bo nie mam pojęcia co to może być a brzmi to niepokojąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacz mialem to samo tzn banan tuleja wytluczona kazde ruszanie i hamowanie gluchy stuk z pod samochodu jedz i niech ktos sprawdzi ci mozcowanie wahacza do podlogi wymiana pomogla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem ze stacji diagnostycznej i nic nie pokazało i jak na złość dzisiaj akurat nie stuka a wczoraj waliło cały dzień może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki: ruch góra, dół. Spróbuj ruszyć do tyłu i zahamować, później do przodu i zahamować. Pewnie usłyszysz to stukanie jak klocek ma za duży luz w jarzmie (chyba tak to się nazywa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki i bagażnik wykluczam na 100% tuleja tylnej belki-może ale wątpię bo ten dźwięk dochodzi jakby spod siedzeń też myślałem że może poduszka skrzyni ale ona też wyglądała na całą myślałem że może też być coś z dwumasem ale co on ma do hamowania? a czy to może być coś z przegubem bo jeszcze mam coś takiego że jak jadę powoli np chce zaparkować i mam mocno skręcone koła w lewo (w prawo jest ok) to czuje jakby mi prawe koło nie toczyło się gładko tylko się przesuwało czy przeskakiwało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chrupocze ci jak skrecasz?

no jak skręcam to nie chrupocze tylko jakoś dziwnie koło przeskakuje a może to być coś z drążkiem kierowniczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do tematu bo też podobna sytuacja ma miejsce u mnie. Mam pytanie do bardziej doświadczonych, czy może mieć z tym związek guma stabilizatora, bo zauważyłem u mnie z lewej strony jakby coś było wybite???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie to samo podczas hamowania i przy szybkim ruszaniu słychać taki strzał :kwasny: byłem na trzepakach, męczyłem ich i męczyłem, chcieli mnie zmyć mówiąc, że to tulejka na wózku....ale jak pokazałem im jak ruszam i hamuje to się jednak rozmyślili i znów na trzepak...okazało się, że lewą półosią można ruszać tak z luzem 20 mm :wallbash: dziś już nie zdążyłem, ale jutro muszę to dokładnie zdiagnozować przegub czy co, ale raczej przegub bo co innego pytanie tylko zew czy wew...

Sprawdziłem, wlazłem pod autko i dalej nie wiem :confused4: jak złapię za półoś to mogę nią uderzać w zwrotnicę i słyszę taki stuk jak przy hamowaniu, ale śruba mocująca przegub(imbus 14) jest bardzo mocno zakręcona nie idzie się jej dalej dokręcić...tylko dlaczego nie ma tego charakterystycznego objawu terkotania przegubu przy skręconych kołach, czy tylko uszkodzony przegub może powodować taki luz półosi??

Przegub wymieniony, luz w starym przegubie był spowodowany brakiem tuleji z tworzywa sztucznego(zostały z niej wióry!!!!), jakie było moje zdziwienie kiedy wyjechałem na jazdę próbną i dalej słyszę ten cholerny stuk :wallbash: :wallbash: :wallbash: to ja znowu tam gdzie robili mi przegląd....co się okazało, śruba mocująca dolny wahacz prowadzący była niedokręcona stąd ten strzał przy hamowaniu i ruszaniu...dokręciłem i już mój słuch się nie męczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tak jak dziadekblack ostatnio mialem to w swoim.Wymiana klockow pomogla,poprostu z jednej strony przyblokuje nagle pusci i strzal taki jest.Dodatkowo mialem banana rozwalonego to wymienilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...