Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] z silnika przy wymianie oleju spuściłem około 7,5 litra oleju-POMOCY!!!


grzybk

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i proszę o poradę. O maja mam a4 z silnikiem BPW. Doszło do wymiany oleju i ku mojemu zdziwieniu było tam aż ok. 7,5 litra. Nie wiem co jest? Wydaje mi się, że ten olej ma inną konsystencję czyli może być rozrzedzony przez ON. Proszę o porady i ewentualna pomoc. Będę wdzięczny, pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz moze masła pod korkiem? moze to peknieta glowica,lub uszczelka? ogolnie powazna awaria :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wcześniej sam lałeś olej czy ktoś inny zalewał ? dziwna sprawa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz nieszczesnego DPF-a w samochodzie to znaczy filtr czastek stalych!! :wallbash: i dlatego bylo tyle oleju bo probowal sie on oczyscic przez co byla podawana wieksza dawka paliwa do spalania ktorej nie przepalil i paliwo splywalo do miski olejowej mieszajac sie z olejem i przez to ta wodnista konzystencja a pewnie jezdzisz na krotkich trasach?a do wypalenia potrzeba okreslonej temperatury zeby proces zostal pomyslnie zakonczony.Poszukaj tematu o dpf tam wszystko jest opisane!Takie jest moje zdanie,poczekajmy moze ktos bardziej obeznany jeszcze cos podpowie ale ja bym stawial na to :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF-a mam, raz miałem z nim problem gdy jeździłem tylko po mieście. Teraz jeżdżę przeważnie po krótkich trasach tzn około 100km dziennie i DPF się nie pali. Z informacji serwisu wynika, że w Niemczech był już wymieniany. Przebieg obecny auta to 180 tys. A jeżeli o olej to wcześniej ja go nie wymieniałem -tak przyjechał z Niemiec i był po przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...