Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Śmieszne odszkodowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Wlamali mi sie do auta i wyrwali zamek i ukradli rns-e.

W ac mam wszystko na nowych czesciach z aso.

Dzisiaj dostalem wycene i szok...

Wycenili mi na 6tys zl

W aso koszt samego rns to ponad 13tys...

powidzieli,ze jak chce wiecej to mam wstawic auto do aso i oni sie z nimi rozlicza na podstawie faktur.Co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego sie spodziewales? :)

Za za kradziez navi zaproponuja Ci 1/3 wartosci auta w gotowce? :kox:

No chyba, ze faktycznie chcesz kupic RNS-E w ASO w co raczej watpie ;)

Bierz rzeczoznawce, niech wyceni szkody i z takim pismem wracasz do ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem identyczne zdarzenie i mi wypłacili za RNS E(ok 11 tys netto) , szybę(650 netto), zmieniarkę(1900 netto) i coś tam jeszcze - razem 14.500 netto ..... pisaliśmy potem odwołanie z Musashim żeby mi vat oddali i w odpowiedzi napisali że muszę przestawić FV żeby Vat dostać ... wziąłęm netto bo suma i tak była przepiękna :kox: :kox: :kox:[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2010, 15:51_________________________________________________dodam że było to 1.5 roku temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu jest tak,ze jedni dostaja 15 inni 6?

zalezy od ubezpieczyciela... wez poprostu rzeczoznawce, napisz odwolanie i powinienes wyrwac wiecej :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o Tobie myslalem.

Hmm co dalej z tym zrobic?

To czemu jest tak,ze jedni dostaja 15 inni 6?

zalezy od ubezpieczyciela... wez poprostu rzeczoznawce, napisz odwolanie i powinienes wyrwac wiecej :cool1:

no właśnie o to chodzi ... mi rzeczoznawca z Warty tak wycenił na starcie :kox:

bierz rzeczoznawce jak radzi Fly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ciekawi mnie jak wygląda kosztorys lub skąd wzięli kwotę 6tyś ...

Po drugie warto zapoznać się z OWU i polisą i/lub wnioskiem, może jest jakiś udział własny, amortyzacja, urealnienie, itp.

Ad. podatku VAT, to nawet gdy OWU mówią o wypłacie odszkodowania w wariancie kosztorysowym w kwotach netto, to jest to bezprawna praktyka, za którą UOKiK ukarał pewne TU, a orzecznictwo jest bogate.

Koszty poniesione na niezależnego rzeczoznawcę podlegają zwrotowi.

Niejednokrotnie warto napisać konkretne odwołanie - czasami skutkuje.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kradzieze to prawdziwe skórw.....two

w zeszłym miesiącu koledze ukradli RNS-e w Szczecinie

jeszcze nie dostał kasy

mam propozycje moze załozyc odrebny post w którym bedziemy wpisywac numery skradzionych zestawów ? :mysli: :mysli: :mysli:

może uda sie tym sposobem odzyskac chocby częśc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sobie jaja robia....Caly czas czekam na wycene na pismie....

Dzwonie co kilka dni i tylko na infolinii mowia,ze przekaza uwagi likwidatorowi...

Nie dadza mi do niego numeru.

Na maila juz mi podobno wyslali 3 razy wycene.Ja dalej nic nie dostalem..... :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szmaciarze .... dlatego warto ubezpieczać się w TU które mają placówki blisko naszego miejsca zamieszkania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jutro ma byc jakies info.Zobaczymy[br]Dopisany: 11 Październik 2010, 13:50_________________________________________________Sprawa nie wyglada ciekawie :angry: :angry:

PTU unika sprawy.Nie odpowiadaja na maile,listy.Dzwonie na infolinie z prosba o kontakt i cisza.Po kilkunastu ponagleniach nadal cisza.

Nadal nie dostalem wyceny.

Po miesiacu przyslali tylko pismo,ze nie moge wyplacic pieniedzy,bo nie maja zgody banku(wspolwlasciciel auta).Napisali,ze wystapili do banku na poczatku sprawy,oraz napisali,ze nie zaznaczylem formy rozliczenia.Co oczywiscie zrobilem.

Z tego co wiem to towarzystwo kieruje wniosek o zgode.

Zadzwonilem do banku po informacje.

Potwierdzili,ze to ubezpieczyciel wystepuje,ale oni nic nie dostali od nich w mojej sprawie.

Jestem po wycenie a ASO audi na 14 tys zlotych i tyle bede wnioskowal w pozwie sadowym.

Jaja sobie robia.Totatlna ignorancja.

Gdzies w necie znalazlem identyczna sytuacje tyle,ze w PZU.

Sprawa sie skonczyla w sadzie.

Argumentowali,ze sa i tak bardzo laskawi wyplacajac 2.5tys ,jak na allegro kosztuje 1.5tys :decayed: :decayed: :decayed::polew:

Co to za argument?

Chodzilo o jakas Toyote.

Sad nakazal wyplate okolo 11tys zl.

Sprawa trawal 1.5 roku.

Nie popuszcze gnojom :evil:[br]Dopisany: 02 Listopad 2010, 13:35_________________________________________________Mam zniesiony udzial wlasny i brak amortyzacji w 1 i 2 szkodzie czy jakos tak w umowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowy numer, działaja na zwłokę

mój Kolega tez czeka na kasę :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTU jest :thumbdown:

A dlaczego sam sobie nie załatwisz zgody z banku ? Takie rzeczy można załatwić na telefon.

Najlepiej kontaktować sięz PTU tylko pisemnie, jest to ubezpieczalnia, która bardzo leci w ch....[br]Dopisany: 02 Listopad 2010, 15:38_________________________________________________sprawdź sobie jeszcze tapicerkę we wnętrzu auta i drzwi, szkło jest bardzo ostre i w 99% takich zdarzeń do malowania nadają się drzwi oraz wewn boczki drzwi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyrwali zamek.Szyba jest cala.

Z tego co wiem to ja nie moge wystapic o zgode do banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...