Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Zaciski 3.0TDI vs. S4


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

zacisk jest ten sam

jarzma są minimalnie większe (12.5mm)

klocki sa takie same, tzn kształt jest ten sam ale są "mocniejsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o wstawieniu do A4 3.0 TDI kompletu z S6 tarcza 365mm. Zestaw pewnie podejdzie tylko jestem ciekaw czy felga 17 wcisnie sie na to.

Warto wydac dwa talary na taki zestaw :cool1: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie lato w nowym furaku mam 18, ale zima na 18 latac troche przesada :confused4: :confused4:

Temat ciekawy bo jest tego pare sztuk na allegro, bo wymiana 3.0 tdi na s4 to no sens :gwizdanie: a tak bylby jakis efekt odczuwalny.

Czas pokaze moze jak cos zostanie kasy skusze sie :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 365 to 18'' będzie miało malutko miejsca.

Wlasnie lato w nowym furaku mam 18, ale zima na 18 latac troche przesada :confused4: :confused4:

Temat ciekawy bo jest tego pare sztuk na allegro, bo wymiana 3.0 tdi na s4 to no sens :gwizdanie: a tak bylby jakis efekt odczuwalny.

Czas pokaze moze jak cos zostanie kasy skusze sie :gwizdanie: :gwizdanie:

widać że nie porównywałeś nigdy ukł. hamulcowych w praktyce 320-345mm jeśli uważasz że ta zmiana to nosens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję temat, ale niech wszystko znajdzie się w jednym.

Co trzeba jeszcze wymieć (poza jarzmami) żeby zrobić upgrade na 345mm od S4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 365 to 18'' będzie miało malutko miejsca.

Wlasnie lato w nowym furaku mam 18, ale zima na 18 latac troche przesada :confused4: :confused4:

Temat ciekawy bo jest tego pare sztuk na allegro, bo wymiana 3.0 tdi na s4 to no sens :gwizdanie: a tak bylby jakis efekt odczuwalny.

Czas pokaze moze jak cos zostanie kasy skusze sie :gwizdanie: :gwizdanie:

widać że nie porównywałeś nigdy ukł. hamulcowych w praktyce 320-345mm jeśli uważasz że ta zmiana to nosens...

365mm przy 18" moim zdaniem nie wejdzie :naughty: tarcza moze tak ale gdzie zacisk :polew:

ja wlasnie robilem przymiarke pod 345mm na 19" :gwizdanie: i zacisk S4 jest bardzo blisko obreczy :cool1:

pokaze pod koniec tygodnia :wink4:

ps. Siemian ma racje porownujesz 320mm do 345mm he he widaomo, ze S4 sa zdecydowanie lepsze, wydajniejsze:kox:

ale ciezko je dostac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

365mm wchodza w felge 18", wszystko zalezy tylko od zacisku... RS4 B5 jakos jezdzi na 18".

Hamulce 345mm S4 B6/B7 wchodza w 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tarczy, felga 18" swobodnie wchodzi na 360mm tarcze od RS4 B5, 5mm nie robi chyba problemu, jedynie co to nie pamietam wysokosci przedniej tarczy z RS6 i czy podejdzie do A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pisze o tarcźy biorac pod uwage zacisk ktory przy tarczy 360mm jest dwutloczkowy

i wchodzi na to 18" felga, osobiscie sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie Tomek sprawdzales przy 360mm z zaciskiem ( ale przeciez nie od RS6 ) to :good:

nie jestem az takim znawca tematu jak Ty :good::notworthy::good:

ale dalej nie wydaje mnie sie, ze hamy RS6 , tarcza 365mm + zacisk 20mm ( lub wiecej ) = 385mm na 18" wejdzie... choc nie sprawdzalem i moge sie mylic :wink4:

Jedno wiem, ze te moje co kupilem 345mm i zacisk S4 b8 ( dodatkowo wystaje 22mm ) jest bardzo malo miejsca przy moich 19"

a te 18" to przeciez o cal mniejsza felga i 20mm wieksze tarcze no i zacisk RS6 moze byc minimalnie wiekszy :decayed:

podkrece foty pod koniec tyg. jak wyszedl moj setup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby założyć heble z RS6 C5 365x34mm do A4 B6 musisz założyć piaste z RS6 C5 która jest o 6mm dłuższa,

tarcza z RS6 jest wysoka i bez dłuższej paisty nie założysz jej na zwrotnice.

365x34mm w każdą felge nie wchodzi - u mnie w BBS CH już nie weszły (za mała średnica felgi wewnatrz)

Heble z RS6 C5 świetna rzecz , ale jak przyjdzie Ci wymienić tarcze to się zapłaczesz jak się dowiesz ile nowe kosztują :)

rok temu był u mnie znajomy RS4 B5 i miał felgi na zime 17" założone na 360x32mm :> skubaniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do miejsca gdzie mozna podmienic piaste jeszcze nie doszedłem :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

ale to bardzo cenna uwaga :good: :good: :good: :good: dzieki, bardzo sie przyda

zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego wszyscy idą w duze rozmiary, zamiast w jakosc podzespołow

przeciez to sie robi na kołach taka masa że ciarki mnie przechodza jak to widze,

pomijam tutaj juz kwoty jakimi trzeba obracac przy zakupie czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby założyć heble z RS6 C5 365x34mm do A4 B6 musisz założyć piaste z RS6 C5 która jest o 6mm dłuższa,

tarcza z RS6 jest wysoka i bez dłuższej paisty nie założysz jej na zwrotnice.

365x34mm w każdą felge nie wchodzi - u mnie w BBS CH już nie weszły (za mała średnica felgi wewnatrz)

Heble z RS6 C5 świetna rzecz , ale jak przyjdzie Ci wymienić tarcze to się zapłaczesz jak się dowiesz ile nowe kosztują :)

rok temu był u mnie znajomy RS4 B5 i miał felgi na zime 17" założone na 360x32mm :> skubaniec

Milo widziec kolejnego fachowca na forum :hi:

ps. zacna masz rakiete :cool1: SID :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...