Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wyciągnięcie katalizatora i włożenie tumnika


studnia1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie muszę wyciągnąć kata. i zastanawiam się nad założeniem takiego cuda z alegro co wygląda jak katalizator a działa jak tłumnik i nie jest to strumiennica choć podobne ,PYTANIE czy ten ALA tłumnik nie zmuli i tak słabego 1,6 ,Czy ktoś już tak próbował ? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już sie dzieje to wywal. Turba nie masz, to na nic nie będzie mialo wpływu. Jeśli już coś będziesz zakładał to na wlocie i wylocie musi być ta sama średnica co ma kat. Jedyny efekt uboczny, to biały dymek za autkiem i możliwe, że głośniej będzie chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wymieniaj, wez jakiegoś preta, wybij reszte, zamontuj i jezdzij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kata firmy VFM BOSAL Grup :good: do B5 1,9 AFN zapłaciłem około 300zł stary sprzedałem za 90zł. Sama plecionka z wymianą mechanik zaśpiewał 150zł. Kat wyszedł mi 60zł plus moja robota. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybijesz kata prętem to będziesz miał buczenie w aucie i dziwne wibracje. Jak chcesz to zrobić dobrze to wywal kata a w puszkę po nim wspawaj rurkę i będzie ok i dzwiek w kabinie praktycznie niezmienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem objawy zacinania turbiny mechanik chciał obrazu wymieniać turbo, a to jest tylko skutek zatkanego kata. Po wymianie na zestaw VFM BOSAL http://www.bosal.com.pl/vfm.htm

i przepaleniu auta na autostradzie wszystko OK! Zestaw jest cały z siatką gotowy do montażu. Do twojego modelu też mają zestaw katalizator (AUDI A4 1.6 (11/94-07/99) SED, STW) VFM8056-Bosal 099056

http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_system_list.php?query_nr=5&make=AUDI&model=A4&body=Saloon&cartype=1.6&fuel=B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie spóżniłem z tym zestawem i przebiłem kata. To samo zrobiłem w poprzednim Audi 80 2.0 16V i teraz w AFN. Różnica spora zwłaszcza jak auto ma ponad 200 000tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...