Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Co to za rurka ??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, może i głupie pytanie :embarrassed: , powiedzcie mi co to za rurka ( wąż, przewód ) ??

Czy to jest odma silnika ?

Sprawa się przedstawia tak że na łączeniu zaznaczonym na foto , mam delikatny wyciek oleju a raczej to takie " pocenie się " ale mnie to drażni :disgust:

Czy tam powinien być olej ?

Jak to po wyczyszczeniu dobrze połączyć/zaizolować i uszczelnić ??

Dlaczego mi się tam poci ?? I czym to grozi ??

Wiele pytań. Czekam na porady :cool1:

Foto:

1001784r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Opublikowano

To rurka od domy ale czy ona się ma pocić to nie wiem :gwizdanie:coś tam wywali do niej oparów z pod pokrywy zaworów.

Opublikowano

wg mnie odma. Do wymiany....

Opublikowano

Wlasciwe nie powinno sie tam pocic bo do zatrzymywania skroplin oleju jest filtr odmy. Ale lekki pocenie to nie tragedia. Na te rocznik to normalne ze odma jest juz zasyfiona. Dla swietego spokoju mozna wymienic.

Opublikowano

Odma. Nie ma sensu wymieniać bo za kilkaset kilometrów będzie to samo.

Opublikowano
  • Autor

Wlasciwe nie powinno sie tam pocic bo do zatrzymywania skroplin oleju jest filtr odmy. Ale lekki pocenie to nie tragedia. Na te rocznik to normalne ze odma jest juz zasyfiona. Dla swietego spokoju mozna wymienic.

No właśnie mi się poci, nie leje się jak z kranu . Fakt faktem audi jest z '95 roku i ma nalatane ponad 295 tysia ( na szafie a ile faktycznie to nie wiem ) . Pytałem bo wcześniej było suchuteńko.

Odma. Nie ma sensu wymieniać bo za kilkaset kilometrów będzie to samo.

Dlaczego za kilkaset km ? Od zakupu nalatałem jakieś 60 tysięcy i nic sie nie działo to dlaczego nowa odma by miała się zasyfić po kilkuset km ?

Co wpływa na nadmierne syfienie się /zapychanie itp.. odmy ??

Nie da sie tego jakoś wyczyścić ? Trzeba kupować nowa odmę ?

Opublikowano

Do wymiany jest odma czy ten przewód?

U mnie też się poci :gwizdanie:

Opublikowano

Zróbcie sobie wolną odmę albo załóżcie oil catch tanka i w dolocie suchutko.

Opublikowano
  • Autor

Zróbcie sobie wolną odmę albo załóżcie oil catch tanka i w dolocie suchutko.

Możesz rozwinąć temat , bo obydwa stwierdzenia nic mi nie mówią :decayed:

Opublikowano

Oil catch tank to taki zbiornik na ten syf lecący z odmy do turbiny.

Wolna odma to pewnie odłączenie przewodu odmy od przewodu turbiny. Jak pewnie zauważyłeś one się łączą.

Wkurza mnie to strasznie bo właśnie mi się poci na tym złączeniu.

A takie zapocenie ma negatywny wpływ na turbinę?

Brudzenie łopatek czy coś takiego?

Na logikę to pewnie tak.

Opublikowano

Można ten wąż przedłużyć i włożyć do np. plastikowej butelki ale żeby był z luzem.Naprawdę ciekawe rzeczy się tam zbierają.Mam tak zrobione w swoim 1z.

Opublikowano
  • Autor

znaczy że wozisz plastykowego peta pod maską ??

Opublikowano

Nie.Butelka jest mniejsza, mniejszą miałem na myśli i wąska i jest schowana obok filtra powietrza.

Opublikowano

A możesz wstawić zdjęcia jak to wygląda?

Chętnie bym coś takiego zamontował, tylko nie wiem jak sprawę z wężami rozwiązać bo przecież wąż odmy łączy się z wężem idącym do turbiny.

Opublikowano

Ja mam to w audiB4 więc będzie to troche inaczej.Tam gdzie oryginalnie wchodzi wąż od odmy trzeba zaślepić.ja sobie korek zrobiłem ale podobno pasuje od wina :decayed:

I wąż musi być z luzem w butelce żeby powietrze miało ujście.

Tak wygląda u mnie dolot

83c3c82e6d4a4c92m.jpg

Opublikowano
  • Autor

Lepiej pokaż jak zamontowałeś tą butelkę , dolot wiadomo że jest zasyfiony.

Poza tym moim zdaniem pakowanie pod maskę butelki nie jest rozwiązaniem. Ale jestem ciekaw jak to u ciebie wygląda :mysli:

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Nie było tu pisane od pewnego czasu, nie mniej jednak ciekawi mnie czy zrobienie malutkiej dziurki w korku wlewu oleju nie rozwiązuje poniekąd problemu z odpowietrzeniem ?????

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Ktos sie orientuje czy w moim silniku mozna zamontowac ta butelke,swoja droga to troche glupie rozwiazanie z ta odma,ten syf idzie do dolotu

Opublikowano

kolego podstawowa sprawa to filtr powietrza!!! turbina idzie na łatwizne i ssie skąd ma lżej jak masz zasyfiony filtr powietrza to będzie ssała z odmy !!! wymien filtr, wyczyść odme i popatrz czy to samo się dzieje :wink4: ja w mojej mam już nalatane jakieś 450000kk i jest git.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.