Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Golf IV 1.9 tdi szarpie przy dodaniu gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich jestem posiadaczem vw golfa IV 1.9 TDI silnik ahf. Problem polega na szarpaniu silnikiem podczas dodawania gazu tak do 1200- 1300 obr/min i puszczeniu gazu silnik mocno szarpnie. Dziękuje z góry za pomoc

Opublikowano

Zapnij Vaga o sprawdz błędy,ew zrób logi bo opis problemu mało wyjaśnia

Opublikowano

I tak niezbędny jest VAG-COM gdyż z tego co widzę to masz zmienione kodowanie silnika na pracę z automatyczną skrzynią biegów.

W 01 Engine Vag pokaże błąd 18034 a w sterowniku ABS pokaże błąd 01315. Ponadto w 01 Engine w głównym okienku vaga będziesz miał wpisany kod 00001 pod numerem sterownika silnika. W takiej sytuacji w 01 Engine klikasz na ikonkę 07 Recode i jak pokaże Ci się kolejne okienko dialogowe z podświetlonym kodem 00001 to tylko w to miejsce wpisujesz z klawiatury kompa 00002 a następnie klikasz w ikonkę "Do it". Potem kasujesz błędy w 02 Fault Codes zarówno w 01 Engine jak i w sterowniku ABS. Wyłączasz zapłon a następnie włączasz i błędów już nie pokaże a autem przestanie szarpać na niskich obrotach na 2 i 3 biegu. Powróci jednak problem z ciężkim rozruchem ciepłego silnika.

Opublikowano

Tomek,za tą gigantyczą wiedzę i pomoc na forum masz u mnie nie jedno z pianką.

Opublikowano
  • Autor

Panowie błędów żadnych nie ma kodowanie jest ok zastanawiam się jednak czy to może być wina wtrysków niby korekcje są ok ale może któryś na wyższych obrotach niedomaga. Korekcje sprawdzałem na wolnych obrotach.

Opublikowano

To jest jeszcze jedna rzecz choć mało spotykana w Golfach Mk4 - masz wyrobione poduchy mocowania silnika lub skrzyni biegów - dość rzadki przypadek bo mało ich się przydarza ale jednak.

A widzisz AudiB4- jednak zdarzają mi się nietrafione diagnozy więc piwko trochę przedwczesne :wink4:

Opublikowano
  • Autor

To jest jeszcze jedna rzecz choć mało spotykana w Golfach Mk4 - masz wyrobione poduchy mocowania silnika lub skrzyni biegów - dość rzadki przypadek bo mało ich się przydarza ale jednak.

A widzisz AudiB4- jednak zdarzają mi się nietrafione diagnozy więc piwko trochę przedwczesne :wink4:

niestety odpada sprawdzone [br]Dopisany: 10 Październik 2010, 15:09_________________________________________________niestety odpada sprawdzone
Opublikowano

w takim razie układ zasilania w paliwo niedomaga.

Opublikowano

albo silnik dostaje przedmuchy i czasamii kapnie mu troche oliwy z pieca na tloki i sobie szarpnie albo cos z pompa paliwa nie teges

Opublikowano

Podłącze się do tematu...u mnie szarpie i się dusi jak mocniej dodam gazu, a jak dodam bardzo delikatnie to nie...pozatym spaliny wylatują prawie tylko z jednej rurki...co to może być?

Opublikowano

Podepnę się i ja auto to czeski jozin z bazin czyli octavia I 1,9tdi 90KM: objawy takie same odnośnie szarpania w tym zakresie (poduchy posprawdzane), a ostatnio zaczął kopcic na wyższych obrotach, ale z mocy nie stracił

Opublikowano

U moich rodziców w 1Z też podobnie szarpało i był słabszy do póki się nie rozgrzał, i okazało się że to nastawnik....ale wykręciłem tą czarną kostkę przy pompie co kabel od niej idzie do potencjometru w pedale gazu, odchyliłem ją i wyleciało z pompy paliwo z którym wypłynęło trochę syfu....po złożeniu jak ręką odjął do dziś hula...a to było ok 3 lata temu...Powodzenia :hi:

Opublikowano
  • Autor

U moich rodziców w 1Z też podobnie szarpało i był słabszy do póki się nie rozgrzał, i okazało się że to nastawnik....ale wykręciłem tą czarną kostkę przy pompie co kabel od niej idzie do potencjometru w pedale gazu, odchyliłem ją i wyleciało z pompy paliwo z którym wypłynęło trochę syfu....po złożeniu jak ręką odjął do dziś hula...a to było ok 3 lata temu...Powodzenia :hi:

Niestety nastawnik wyczyszczony wiec odpada

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.