Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Webasto benzyna od środka

Jako, że posiadam nowy piecyk do benzynki, postanowiłem go rozbebeszyć :decayed:

I co się okazuje...

- część w której przepływa płyn jest nierozbieralna, zgrzana z obudową. Tam nie ma żadnych elementów cokolwiek uszczelniających i w przypadku rozszczelnienia pozostaje wymiana dolnej części pieca,

- komora spalania, to tylko kawał blachy z dziurami i nie może się zużyć... a jedynie usyfić na co oczywiście można znaleźć rozwiązanie :)

- piecyk można rozebrać (wyjąć komorę spalania) bez rozszczelniania układu chłodzenia.

A tera kilka fotek poglądowych

24ca489a67e53cd9gen.jpg

88e6d6840feca696gen.jpg

31ebdb075cb4c769gen.jpg

c4af53fff30cf33agen.jpg

6ab98c1197a74997gen.jpg

398dd18dfa7d677dgen.jpg

77749ff0a3ef31d5gen.jpg

6c059f6da3704964gen.jpg

2a0826a0c96772e4gen.jpg

b3dda4a7f8e1b8b0gen.jpg

Chwatit :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten piprztyk? :kwasny:

b3dda4a7f8e1b8b0gen.th.jpg

On jest po prostu na wcisk?

Tyle zachodu żeby się do niego dobrać :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten piprztyk? :kwasny:

On jest po prostu na wcisk?

Tyle zachodu żeby się do niego dobrać :confused4:

To chyba on... tak, jest na wcisk.

Co do smsa, to w piątek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO2 nie pomagały. Błędów brak. Rozebrałem webasto które okazało sie w idealnej kondycji nawet swieca jak z paczki

nie puszcza gdzieś olej na zewnątrz pieca czy tylko zbiera się w środku i spala lub paruje?

Tylko w środku wyciek paliwa minimalny ale powoduje nie ładny dym i nie równy dzwięk spalania. Zastanawiałem sie czy tego nie zakleić do próby. Postaram sie kupić ten element. W ostateczności demontaż i wymiana membramki. :hi:

zaklejenie nic nie da dlatego że membranka się rozpuszcza i dlatego przecieka i wcześniej czy później jej kawałki zatkają dyszę i wtedy może być problem z odetkaniem,

to ja ostatnio zmieniałem tą membrankę i było pełno syfu i zatkana dysza,(jak się zatka to może być nawet niemożliwe odetkanie jej ;( , mi się udało :) )

tutaj fotka ile syfu z umierającej membranki było u mnie

DSC_0266_HDTV_720.jpg DSC_0267_HDTV_720.jpg DSC_0265_HDTV_720.jpg

[br]Dopisany: 05 Grudzień 2011, 18:21_________________________________________________i od ponad dwóch tygodni webasto chodzi bez najmniejszego dymka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta membranke czym zastąpiłes ?

sporo szukałem, najpierw chciałem wyciąć z membrany z pompy paliwa od ciągnika ale ona była gruba, (prawie 1mm)

i ostatecznie udało mi się znaleźć odpowiednio dużą z jakiś pomp paliwa ze starych amerykańskich kosiarko-traktorków,

oczywiście kupiłem nową jako część do regeneracji gaźnika z tych kosiarek(znalazłem tylko w jednym serwisie w mojej okolicy, koszt 70zł, i ona miała dokładnie taką samą grubość jak oryginalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż fotki z przebiegu prac i jak dostać się do tego orurowania :) który rok tego piecyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAA za 11 euro: http://www.ebay.de/itm/Batterien-Audi-A4-Standheizung-Fernbedienung-4061-LR61-LR61-AAAA-TP42-/150713910262?pt=Batterien_Akkus&hash=item23173fc3f6[br]Dopisany: 07 Grudzień 2011, 20:19_________________________________________________

(...)

6c059f6da3704964gen.jpg

(...)

Mógłby ktoś z Was zrobić zdjęcie czujnika płomienia w piecyku 'diesel' albo przynajmniej napisać jaki numer jest na nim wydrukowany? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta membranke czym zastąpiłes ?

sporo szukałem, najpierw chciałem wyciąć z membrany z pompy paliwa od ciągnika ale ona była gruba, (prawie 1mm)

i ostatecznie udało mi się znaleźć odpowiednio dużą z jakiś pomp paliwa ze starych amerykańskich kosiarko-traktorków,

oczywiście kupiłem nową jako część do regeneracji gaźnika z tych kosiarek(znalazłem tylko w jednym serwisie w mojej okolicy, koszt 70zł, i ona miała dokładnie taką samą grubość jak oryginalna

To widze ze podobnie myslimy bo właśnie nową membramke mam z kosiarki tylko musze rozebrać to :hi: jak działa to super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie sprawdzić w ETCE co to jest?:

8E0261565 ROZPYLACZ 363.08 446.59 0 0

8E0261565A ROZPYLACZ 394.90 485.73 0 0

w mojej nazywa się to "rozpylacz wstępny" :mysli: ale nie jest jednoznacznie pokazane co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, 'zadymiarze' .... :naughty:

Składać zamówienia.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż fotki z przebiegu prac i jak dostać się do tego orurowania :) który rok tego piecyka ?

rok 2004 , fotki wrzucę w wolnym czasie a o jakie orurowanie chodzi ?

A masz możliwość zakupienia takiej membranki ? mój piecyk nie ma żadnych błędów, adaptacje i dawki ma ok a dymi szaro białym dymem jak lokomotywa ... wymieniłbym to sobie i powinno pomóc

chyba że macie inne pomysły skąd to dymienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

AndyN sam widziałeś proces modyfikacji :polew:

Ale to już trzeba zaiwestować w solidny sprzęt do modyfikacji :polew:

Oprócz piłowania baterii trzeba coś modyfikować w samym pilocie? (podcinanie tych plastików)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz piłowania baterii trzeba coś modyfikować w samym pilocie? (podcinanie tych plastików)

nie-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...