Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak ogrzewania


graba83

Rekomendowane odpowiedzi

Co do bulgotania czy braku ogrzewania to takich rzeczy u mnie nie ma, przewody nie są twarde jak k...as :> tylko problem jest taki, wolniej łapie temp, dzis rano jechałem temp pow +6, korek zamieniony, a temp 90 stopni wpadła po prawie 9km ale było cieplej niz zazwyczaj także korek odpada. Co do termostatu to zawsze uzywałem wahlera, niezaleznie jakie posiadałem auto i nigdy nie miałem z nimi problemu, choć wiadomo że wszędzie czarna owca się trafi.

Patrzyłem na forum i pisali coś też o swiecach do podgrzania płynu, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one sie załanczaja przy temp +3stp. ale jest to tak chore rozwiazanie z zasada działa nie szok. uruchomic silnik- tylko nie moga byc właczone swiatla. jedynie wiatrak wentylacji na 1lub2 bieg aby wiało. to jest jakos powiazane z poborem pradu... nie wytłumacze ci tego profesjonalnie jak nalezy ale tak na chłopski rozum wytlumaczył mi koleś który jest elektornikiem VAG. takze to nie ma ze one sie załaczą i beda grzały cały czas.

ja miałem golfa TDI 94r bez klimy i miał przy silniku taka grzałeczke i teraz w audi tez mam. tesc mój ma passata b5 i z kolei nie ma takiej grzałki.

co do nagrzewania - zalezy od stylu jazdy - zauważyłem po sobie jak jade rano i spokojniutko do 2000rpm to potrzebuje faktycznie kilku km aby wskoczyło 90stp ale jak zaczynam na zimnym silniku jechac na 3 biegu i trzxymajac obr około 3000 to z 4-5km i 90stp wskakuje na blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wymieniliśmy termostat na ori, dodatkowo przepłukane zostały węże w układzie troszkę syfu tam było i wymieniłem czujnik temp cieczy bo miał przekłamanie< co innego vag, a co innego temp na blacie> wynik grzeje w aucie, aż parzy, a 90stopni łapie zanim dojade do arbajtu.

Dziękuje panowie za wszelki podpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...