Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Filmik z dziwnym dzwiekiem z silnika


r4fcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;(

Czy ktos po filmiku pomoze co to moze byc ?? Szczegolnie na zimnym slychac , na cieplym mniej - duuuuuuuuuuuuuzo ciszej , czasem wcale ...

Ehhh :/

Wszystko dokladnie slychac dopiero ok 37 sekundy ....

Mam tak czy siak jechac do mechanika ale czy ktos cos poradzi po samym filmiku ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

powiem ci że też mam ten sam problem, u mnie to bardziej słychać przy zamkniętej masce i od strony chłodnicy znaczka audi słychać właśnie takie stukanie. Nie jest to regularne po dłuższej jeździe dźwięk staje się bardziej słyszalny.

jak coś ustalisz daj znać, natomiast gdybym to ja namierzył przyczynę dam znać [br]Dopisany: 10 Październik 2010, 16:19_________________________________________________

na początek sprawdź rolkę napinającą

jak to sprawdzić czy to, czy z rolką jest coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy włączonej klimie też masz ten dzwięk ???

tak, dzwiek ten jest niezalezny od klimy ;/ tu na filmiku akurat klima byla wlaczona ;/

Może to te gumki od klimy tu jest wszystko opisane http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81294.0

Tyle że to pstryka przy wyłączonej klimie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś borykałem się z podobnym problemem, co prawda ja mam inny silnik ale radzę na początek posprawdzać luzy na rolkach, kołach pasowych, a w szczególności sprawdzić alternator bo wg. mnie to on może stanowić główny problem, oczywiście to tylko moja subiektywna opinia wynikająca z podobnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialem ten sam problem strasznie warczal. Wymienilem sprzeglo alternatora i problem zniknal. Sciagnij pasek alternatora wsadz np srubokrek w alternator oczywiscie na wylaczonym silniku :> i pokrec sprzegielkiem. W jedna strone powinno sie obkrecac a w druga powinno blokowac. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to może być sprzęgło o alternatora, ale równie dobrze np szklanki u mnie najprawdopodobnij to jest przyczyną w piątek będę u znachora to się okaże,

I pytanko do kolegi r4fcio czy jak zamkniesz klapę i staniesz na wysokości swoich drzwi to czy dzwięk stukania jest słyszalny bardziej :mysli: :mysli: :mysli:

u mnie wtedy tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś robiłem rekonesans ile kosztują popychacze hydrauliczne bo na 99% to właśnie one u mnie padły albo padł ale trzeba wymieniś wszystkie.

43.2 sztuka odpowiednik ori

68,4 INA

114 serwis

i wszystko x8

masakra i ktoś to jeszcze musi zamontować

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator raczej nie ma nic do rzeczy, to raczej sprzęgło klimy, poszukaj na forum jest to opisane, ja mam to samo, na allegro koszt ok 70-100pln

w tych silnikach to standard nie wiedzieć czemu, a pojedziesz do machmanika to skasuje cię 700-900pln, i powie że wymienił polowe spręzarki, ja za 2 tyg jadę to wymienić to dam znać czy ustąpiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przyczyn stuku może być wiele ale najprostszym sposobem na wykluczanie poszczególnych części. Na początek zdejmij pasek osprzętu i od klimy bo chyba masz to oddzielnie i w tedy odpal silnik i słuchaj jak będzie spokój to znaczy że silnik jest ok. Później sprawdź tylko z paskiem od klimy i jak będzie ok to klima wykluczona, pozostaje osprzęt ale masz pewność co do silnika i klimy. Ja u siebie jak słyszę podejrzane dzwięki to sprawdzam właśnie w taki sposób żeby wykluczyć silnik co jest chyba najdroższą częścią do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku okazały się gumki od kompresora klimy koszt 50 pln robocizna0 samemu wymieniłem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku okazały się gumki od kompresora klimy koszt 50 pln robocizna0 samemu wymieniłem :good:

a jednak gumki :good:

no :embarrassed:

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sie zrobiło, sprzęgło 80pln + gumki 6x5pln, robota.... przy okazji rozrządu

i.............nic nie klekocze, nic nie stuka

a mialo być 700pln za robote u machmanika

najlepiej zacząć od najtańszych rzeczy, bo jak nie masz dobrego mechanika to powiedzą że wymienili połowe sprężarki,

:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...