Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AMB] Tempomat raz działa, a raz nie


gofer35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich którzy mają chęć pomóc i z góry dziekuje.

Mój problem polega na tym, że raz tempomat działa a raz nie. Nie moge zdiagnozować przyczyny.Jak włącze tempomat to niekiedy załapie, dodam że próbuje na prędkościach powyżej 80km/h.Tempomat był zamontowany fabrycznie w aucie.

Mam audi A4 Avant 1,8T tiptronic, 1998r.

Bardzo prosze o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Pozdrawiam :wink4:[br]Dopisany: 11 Październik 2010, 12:16_________________________________________________widzę że nikt mi tu nie pomorze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc w sobotę kolega sprawdzi mi błędy vagiem napisze co wyszło[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 11:30_________________________________________________Witam!

Podpiełem Vaga i nie moge sie połączyć z tempomatem. z silnikiem sie łączy normalnie z centralnym zamkiem również nie wiem co jest grane. Morze ściągnąć nowszy program VAG-COM ???[br]Dopisany: 17 Październik 2010, 17:17_________________________________________________ściągnołem nowszego vaga i dalej nie mam połączenia tylko z tempomatem.

Szkoda że na tym forum wszyscy milczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, z tego co tu wyczytalem masz dokladnie calkiem podobny problem do mojego a mianowicie tempomat nie zawsze dziala, co do kwestii sprawdzania bledow pewnie nic nie zobaczysz a w moim przypadku jak i w twoim pomolestowalbym na poczatek manetke styki wewnatrz nie zawsze chca dzialac tak jak powinny w moim przypadku dorazne to dziala. ostatnio bawilem sie z manetka z passata ale byloby milo jak ktos podzieli sie doswiadczeniem z walki z manetka z b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś po rozebraniu manetki zobaczyłem, że styki sie poprzepalały i włącznik tempomatu sie rusza na płytce.

Zamówiłem tempomat na Allegro jak zmienie to dam znać czy działa[br]Dopisany: 28 Październik 2010, 22:28_________________________________________________Witam zmieniłem manetke tempomatu i nie przyniosło to żadnych skutków. Tempomat nie działa, czytałem że może to sterownik nie działa. Jak ktoś wie to gdzie moge znaleść w avancie ten sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tempomat umarł. Wydaje mi się, że przyczyną może być czujnik wciśnięcia sprzęgła lub hamulca... ale nie mam czasu i chęci przy tym grzebać. jak by ktoś rozkminił podobny problem było by milo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu rozkminiać?

VAG pokazuje parametry z tych czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Najczęstszym uszkodzeniem tempomatu są czujniki na pedałach (tempomat przestaje działać gdy dotkniesz któregoś z nich) czy to hamulca czy sprzęgła. Sprawdźcie sobie to, tu nie pomoże podpięcie vaga on tego nie wskaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b6 BFB]

Witam. Może tyczy się modelu B6 ale nie chce zakładać nowego wątku. Mam mały problem z tempomatem aczkolwiek czasem działa czasem nie.

Podłączałem VAGa i sprawdzałem czujnik sprzęgła, czujnik hamulca, oraz sygnały wychodzące z manetki tempomatu (Wyniki poniżej)

Wygląda mi na to że czujniki są sprawne a sygnały z manetki odbierane. Czy wie ktoś w czym tkwi problem? Brak mi pomysłów a to strasznie denerwująca sprawa:)

Wyniki w drugim okienku:

00001000 - stan spoczynkowy

00001011 - wciśnięty hamulec

00001100 - wciśnięte sprzęgło

Wyniki w czwartym okienku (manetka):

00000000 - wyłączony tempomat

10000001 - włączony tempomat

10100001 - resume (pociągniecie dzwigni tempomatu do siebie)

10010001 - set

10001001 - (+)

10000101 - (-)

Sprawdzałem Vagiem również kierownicę i jest (00042) czyli komputer i tempomat zainstalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...