Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CB radio UNIDEN a prawo...


SEB-A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Nie jest tajemnicą że cb radia Uniden niestety nie maja homologacji. :kwasny:

Czy któryś z użytkowników CB radia UNIDEN miał przez to jakieś problemy z Misiakami np. podczas kontroli czy zatrzymania? Czy pytają o homologację i czy tak naprawde maja prawo wlepić mandat lub zabrać radio?!

Bajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 520xl, mam homologację na nie, ale podczas kontroli nigdy żaden Policjan o nią nie prosił. Co nie oznacza że nie poproszą mnie za którymś razem.

W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

A tak z innej mańki. Kupując mojego Uniedna 3 lata temu mam homoloagcje, w której wyraźnie jest napisane że jest ono dopuszczone, jest tam adnotacja o Urzedzie Telekomunikacji...... , wiec teraz prawo działa wstecz ? a może to konkurencja ? w końcu President wywodzi sie z Unidena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze mam takie radio i zadnych z tego tytułu nie miałem problemów przy kontroli ,radio mam bez homologacji (zakupione w latach 90' i nie spełniało norm było za mocne czy cos takiego a z tego co słyszałem to jak narazie nic im do tego i choc by chcieli to nic nie moga zrobic) teraz hohologacja podobno jest niepotrzebna -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, ja sobie kupilem wczoraj undena 520 xl i sprzedawca dał mi "deklaracje zgodnosci, która mówi iz: wymieniony powyżej wyrób jest zgodny z wymaganiami zasadniczymi i normą ETSI EN 433-1 : 2000.

Potwierdzenie zgodnosci nr 137/2005 wydane przez laboratorium urządzen telekomunikacyjnych instytutu łącznosci Warszawa 04-894, ul.szachowa1

Jakby co to moge komus sxerowac i wysłac , zaden problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mozna nia tepemu gliniarzowi oko przeszklic :D[br]Dopisany: 03 Październik 2007, 07:17 _________________________________________________myslicie ze oni maja pojecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie odp na wasze pytania cyt:

"W związku z wejściem w życie z dniem 30 lipca, rozporządzenia Ministra

Infrastruktury z dnia 26 lipca 2004 r. zmieniającego rozporządzenie w

sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą

być używane bez pozwolenia, nie wymaga pozwolenia radiowego używanie

urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych Radia Obywatelskiego wyłącznie

w zakresie częstotliwości 26,96 - 27,41 MHz pracujących z modulacją

częstotliwości lub amplitudy (FM/AM/SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W

dla FM i AM, oraz z mocą 12 W (PEP) dla SSB. Powyzsze dotyczy oczywiście

radiotelefonów dopuszczonych do obrotu na terytorium RP (UE) i posiadające

certyfikat, deklaracje zgodności lub homologację. "

A tu macie cos o Unidenach

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=69&news_id=1215&layout=0&page=text

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...