Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Strumienica zamiast kata??


Darek V6

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo słyszałem ze jeśli wywali sie katalizator i wspawa sie w to miejsce strumienice to silnik ma lepszy wydech(tak tylko słyszałem) Dlatego mam pytanie czy w moim silniku (ABC) warto wyciąc kata,czy będą jakieś problemy po wycięciu czy moze będzie i lepiej?Jakie są objawy jesli katalizator jest zapchany i czy VAG to wykaze??

Moze ktoś z was tak ma zrobione u siebie i sie wypowie na ten temat??

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Też zastanawiałem się czy warto wywalić katalizator, ale po 1. w ABC i innych V-kach jest on podwójny - problem ze strumienica. Można wspawać zwykłe rurki, ale czy jest sens?

Katalizator wymieniaj dopiero, kiedy sie przepali i będzie go słychać, a póki funkcjonuje dobrze - niech sobie jest. A kiedy katalizator sie przytyka i autko robi się mulaste od dziadkowej jazdy - przeciągnij parę razy do odcięcia - przedmuchaj - moc wróci (a jak nie to filtry i inne takie).

To jest tylko i wyłącznie moje zdanie - nie jestem żadnym mechanikiem, w razie problemów mam swojego magika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz się pozbyć kata to lepiej wspawaj rurkę niż strumienicę. Zresztą temat był wałkowany wielokrotnie na forum,wiec użyj opcji szukaj.

dokładnie, rurka jest dużo lepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...