Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] vag 409-1 połączenie ?????


borq11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeglądałem forum i niestety nie mogę znaleść odpowiedzi mam kabelek od Viaken KKL na USB podłanczając go pod vaga409-1, port status OK , Interfejs FOUND i niby gra ale chcąc cokolwiek zrobić ukazuje sie komunikat brak odpowiedzi z kontrolera !!! w opcjach ustawione oczywiście na COM 3 Blk int25, start b 9600 ,

char int 0 , KW2 30 . Powiedzcie proszę bo jak zwykle czegoś nie wiem. :wallbash: Dzięki :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie wiem czy to wam pomoże ale sprubójcie podpinać face'a w inne porty USB (mniemam, że macie więcej niż jeden) mi to też zabrało trochę czasu :confused4:. Aha i w w Vagu powinno być ustawione na com 4. (przy podłączeniu przez USB, nie wiem jak jest przez inne porty). Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, w instrukcji od Viaken'a sugerują, że port domyślny to com4 i mi "gania" na com 4 na innym nie :confused4: Koledze na com2. Może coś źle przeczytałem. Sorki za wprowadzenia w błąd, ale miło wiedzieć, że koledze sie udało uruchomić Vag'a. Hejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Wielkie dziięki po wymianie laptopa i walce z ustawieniami, zmianie portów USB poszło :thumbup: na com2 i pierwsze logi wykonane.

Kolego powiedz co dokładnie zrobiłeś bo mam podobny problem - Inter. USB KKL OBD2 na teście jest ok, lączy się przez com4, dalej nie chce się z niczym połączyć (Windows HE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka ,jesli moge sluzyc pomoca to mialem podobny problem z 311 na xp,metoda prob i bledow doszedlem ,ze trzeba ustawic na wagu port com1 ,i w menadzerze urzadzen tak samo,u mnie zadzialalo dzis zgasilem kontrolke air bagu, wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa COM1-COM4. i trzeba pooksperymentowac. ew. mozna w panelu sterowania > system > menadzer urzadzen wybrac sobie wolnego com-a i

pozniej ustawic go w vag-u.

czasami vag podczepia sie pod sterowniki modemu zamiast swoje, dlatego warto sprawdzic w panelu sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobujcie czegos takiego.

Wchodzimy w menagera urzadzen. Szukamy usb to com (lub usb<->com / i z takim i z takim sie spotkalem). Wybieramy wlasciwosci, zaawansowane. Nastepnie mamy do wyboru porty COM. Wybieramy obojetnie ktory, przy ktorym pisze IN USE. U mnie byly wolne COM3 i COM4. Wybiramy COM3 np. akceptujemy. Wchodzimy w VAGA i w ustawieniach wybieramy COM3 + oczywiscie bitrate 9600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...