Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Brak mocy po naprawie u mechanika


tredi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio miałem wymieniane łożysko wentylatora chłodnicy (wyło strasznie), pompę wspomagania, uszczelkę oleju przy wymieniku ciepła oraz przegub zewnetrzny.

Po odebraniu autka od mechanika odczulem wyrażny spadek mocy, szczególnie na niskich obrotach, gazuje do 3tys a samochod zbiera sie jak żółw. Byłem zrobić diagnostykę kompa i wyskoczyl błąd zablokowany sterownik silnika, po skasowaniu nic sie nie zmienilo, chociaz na pare minut wydaje mi sie ze znowy jedzie normalnie, ale za chwile dalej zamula. Czy mechanik mógł coś uszkodzić albo żle zrobić? Twierdzi ze ww elementy nie mają wplywu na moc silnika. Dodatkowo autko bardziej sciąga mi na lewa stronę i zastanawiam sie czy aby przy wymianie przeguba niczego nie sp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mechanik watpie zeby zawinil w okolicy elementow ktore CI robil nie ma nic takiego co mogl by uszkodzic zeby mial mula,no chyba ze cos CI podmienil ;p

a co do sciagania to sprawdz cisnienie w kolach i dopiero testa zapodaj (watpie zeby wyciagniecie półośki zmienilo polozenie kola)

chyba ze breszka tam naparzał i młotkiem 5;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po próbnej jezdzie błędu juz nie było. A odnosnie sondy, to w zasadzie tez był błąd który poźniej zniknął, zresztą kiedys już robiłem diagnostykę i też był błąd sondy, wstawilem strumienicę zamiast katalizatora i znowu zniknął. Możliwe ze ta sonda raz działa a raz nie?I stąd te odczucia że momentami mam moc? Dodam jeszcze ze autko zagazowalem (sekwencja), i z tego co wiem sonda nadal ma wpływ na moc i spalanie. Tylko ze dwa lata jezdze z ta sondą i tak nigdy nie zamulal jak wlasnie teraz po powrocie od mechanika-czyzby zwykły zbieg okoliczności? Jesli chodzi o przepływkę to tam gdzie robilem diagnostyke (serwis bosh) powiedzieli ze gdyby przeplywka byla walnięta musiałby wyskoczyc błąd (robili sprawdzenie tylko na załączonej stacyjce). Kiedys juz wymienialem przepływke i objawy mniej wiecej sie zgadzaja, byly nawet o wiele gorsze bo wciskalem gaz do dechy i prędkosc 40km/h wiec moze juz obecna zaczyna nawalac-ale czy jest mozliwe zeby bledu nie pokazalo?[br]Dopisany: 23 Październik 2010, 10:01_________________________________________________To jednak była przepływka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...