Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak usunąć naklejkę z nr rejestracji z szyby przedniej ?


miszcz_kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

wysoka temperatura i coś ostrego to najlepsze sposoby. samochód postał pare godzin w garażu, żeby sie ocieplił (była zima), no i oczywiście suszarka i dodatkowo miałem w domu taką metalową maszynkę do golenia (pewnie jeszcze towarzysza stalina pamięta :decayed: ), zapakowałem do niej nową żyletkę i podgrzałem to zapalniczką. ogrzana suszarą szyba + podgrzana żyletka = naklejki schodziły jakbym jabłko obierał :> :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie też wypowiem :naughty: Najlepiej podgrzać suszarką zewnetrzną stronę szyby a potem zerwac naklejkę, duzo kleju nie zostanie jak wystarczająco nagrzejemy ta naklejkę. Gdyby jednak cos zostało to wtedy troszeczke rozpuszczalnika na szmatke i bedzie cacy :wink4:

Co do tego, że trzeba uważać z nagrzewaniem szyby to bez przesady, nic sie nie stanie, gdyby nagrzewanie szyby mogło by spowodowac jej peknięcie to moze ogrzewania i nawiewu na przednią szybe gdy jest zamarznieta tez nie bedziemy stosować bo nam peknie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, no ale po co się męczyć? ktoś pisał że pół godziny i po sprawie, a suszarką i jakimś preparatem taką operację przeprowadza się max 15 minut, i jeszcze w między czasie się browarka napijesz :evil: i nie piszcie że suszarką trudny dostęp, bo przecież podgrzewa się od zewnątrz :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam nożyk do tapet + gąbka z płynem do naczyń. Tak ściagałem naklejki w autoszybach. Jak sie człowiek przyłoży to nawet da sie ściągnąć do ponownego nalepienia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdza się w takich sytuacjach sam wkład noża z łamanymi końcówkami (np. do cięcia płyt GK), trochę ciepła i na koniec czyszczenie acetonem lub nitro. Po kilku minutach nie będzie śladu. Ważne, żeby ostrze przykładać maksymalnie dopasowując je do szyby, tak by pozostawić rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja oprócz suszarki używam tego :gwizdanie:

http://www.nierdzewne.org/p3492_542_dl44srodek_czyszczacy_500ml.html

odczekasz 10 minut i schodzi miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz odstawiłem auto dziewczyny na mycie razem z wnętrzem. Jak odebrałem nie było śladów po zdewastowanej wcześniej naklejce. Nawet o to nie prosiłem, pogodziłem się, że resztki wlepy tam zostaną, a tu taka miła niespodzianka. Żałowałem potem, że u siebie robiłem to sam, bo 10, 15 czy 30 minut jest to strasznie upierdliwa robota. Także myślę, że warto podjechać do jakiejś lepszej myjni i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknijta to bo niektóre odpowiedzi się 10 razy powtarzają :cool1: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...