Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 AJM '00] Xenon - problem z autopoziomowaniem


M@rcus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam problem z silniczkiem regulacji reflektora (odbłyśnika) w moim aucie. Jakiś czas temu zauważyłem, że przy włączaniu świateł coś w lewej lampie "cyka", dość głośno - domyślałem się, że to silniczek poziomu świateł, który tak jakby przeskakiwał na cięgnie. Po niedługim czasie hałas zamilkł, ale zauważyłem też, że reflektor się nie poziomuje. Postanowiłem w końcu za to się zabrać, ale nie wiem jak wyciągnąć silniczek. Jego obudowa obraca się o jakies 45 stopni... i co dalej? Nie chciałem używać siły, bo może jest to część niedemontowalna, nie wiem. Wtedy ostatecznie bede mógł spróbować podłączyć go bezpośrednio pod akumulator i zobaczę jak się zachowuje. Byłbym wdzięczny za ewentualne wsazówki, jak do tego podejść, bo świeci mi "pod nogi". Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie myle to w Xenonie sa takie same silniczki.

Nizej masz zdjecie jak jest zamontowany silniczek. Tak jak pisales po przekreceniu musisz go podnosic do gory tak aby drugi koniec silniczka wyskoczyl z tej bialej prowadnicy.

Przy zakladaniu bedziesz chyba musial trzymac odblysnik zeby CI nie uciekal.

AKoncowka od silniczka chyba jest regulowana i jak ja za bardzo wkrecisz to nie bedziesz mogl pozniej silniczka zamontowac.

Moglbys przy okazji sprawdzic nawet probowka, na ktorych pinach jest masa, plus i sygnal do silniczkow :?:

Chodzi dokladnie o piny 2, 5 i 7.

valeo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś, dzięki za wskazówki. Wyjąłem silniczek, ale niestety chyba jest martwy :wink: bo nie reaguje po przyłożeniu napięcia. No nic, może jakaś "reanimacja" go uratuje, ale na razie mam coś innego na głowie, bo zauważyłem, że osłona przegubu pękła i teraz tym musze sie pilnie zająć. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...