Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Jakość wykonania najnowszej A4 - fakty i mity dotyczące nadwozia B8...


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

taka mała ciekawostka => http://moto.onet.pl/138882,5908930,1,zdjecie.html?node=27

Klasa Średnia Audi A4 B8 na I miejscu :good:

Klasa Wyzsza średnio/wyższa Audi A6 I miejsce :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik zle spasowany ( mowa o ramce w zegarach ) hmmm to jak ktos kupował auto ze tego nie widział? A jak widział to nie przeszkadzało ? :cool1:

Jakbym to przy kupnie zauważył to na pewno bym zwrócił uwagę,przecież nie sposób wszystko wypatrzeć.

Starałem się przy odbiorze z salonu cały samochód sprawdzić z każdej strony (między innymi miernikiem obleciałem też),ale jakoś tego nie zauważyłem.

Tragedii z tym nie ma,ale jak się już będę czepiał o olej (to w sumie najważniejsza rzecz z tych które napisałem) ,

to zwrócę też uwagę na ramkę...no i na te lampy ,które czasami lekko parują.

Płaci się za nowy samochód to trzeba ich teraz gnębić :)

Generalnie jestem bardzo zadowolony z samochodu i nie narzekam.

Tak jak napisałeś w każdym samochodzie,nawet tym, z najwyższej półki są jakieś niedoróbki i nie ma co zaraz panikować.

Jedyna rzecz ,która mnie martwi to branie oleju :wallbash:, bo z czymś takim w nowym samochodzie spotykam się po raz pierwszy.

Dzięki Andrew za ocenę BMW,jak chcesz to Ci ją przytrzymam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba za bardzo swego pochwaliłem :embarrassed:. Od kilku dni zauważyłem u siebie dziwny objaw, po uruchomieniu zimnego silnika obroty podskakują do ok 1000 i nie chcą się obniżyć, nawet po rozgrzaniu, dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu obroty wracają do normy, dzieje się to raz na kilka uruchomień. Nie miałem jeszcze czasu podłączyć VAG-a, może to tylko jakiś błąd :confused4:

Życzę Wszystkim Zdrowych, Pogodnych i R :)odzinnych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba za bardzo swego pochwaliłem :embarrassed:. Od kilku dni zauważyłem u siebie dziwny objaw, po uruchomieniu zimnego silnika obroty podskakują do ok 1000 i nie chcą się obniżyć, nawet po rozgrzaniu, dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu obroty wracają do normy, dzieje się to raz na kilka uruchomień.

No i załapałem shize :bag:;)

Będę miał ten sam silnik co ty :)

Mam dość skromne doświadczenia z b8, jak do tej pory kilka razy jechałem autem współpracownika, ale wszystkie wrażenia są na +++ :cool1:

Jedyne na co on narzekał to plastik pod zegarami - szybko się porysował i czasem jak jest zimniej to troche go slychać. Cała reszta ok, przebieg około 44k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiliście OT :gwizdanie: temat odnosnie obrotów i oleju powinien byc w innym temacie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiliście OT :gwizdanie: temat odnosnie obrotów i oleju powinien byc w innym temacie :cool1:

Cuber palcem pogroził i temat ucichł

od razu wszystko b8 chodzą jak szwajcarskie "sikory" :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze audice wychodzily w latach 80/90..teraz jest wszystko robione na ilosc i wyglad a nie na jakosc..nawet w USA najedli sie juz audi,strasznie awaryjny szajs te nowe B8,ogromnie w usa sprzedaz audi spadla,audiczki stoja po serwisach,przykre to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze audice wychodzili w latach 80/90..teraz jest wszystko robione na ilość i wyglad a nie na jakość..nawet w USA najedli sie juz audi,strasznie awaryjny szajs te nowe B8,ogromnie w USA sprzedaż audi spadla,audiczki stoją po serwisach,przykre to wszystko.

Też tak słyszałem i czytałem.

Ale mimo wszystko juz więcej Audi nie zamienię na inną markę.

Moja ostatnia zamiana A4 na Mazdę 6 to była porażka, po roku wróciłem do Audi A4.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze audice wychodzili w latach 80/90..teraz jest wszystko robione na ilość i wyglad a nie na jakość..nawet w USA najedli sie juz audi,strasznie awaryjny szajs te nowe B8,ogromnie w USA sprzedaż audi spadla,audiczki stoją po serwisach,przykre to wszystko.

Też tak słyszałem i czytałem.

Ale mimo wszystko juz więcej Audi nie zamienię na inną markę.

Moja ostatnia zamiana A4 na Mazdę 6 to była porażka, po roku wróciłem do Audi A4.

Pozdrawiam.

a to ciekawe

jeździłem mazdą 626 z 2000 rocznika przez 7 lat no i mogę śmiało powiedzieć że nie miałem żadnej awarii

najmniejszej

czyżby 6 była już tak bardzo w plecy jakościowo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzalem sie do kupna Mazdy 6... z zewnatrz ladna ale w srodku kiepskie plastiki i ogolnie jakos tak malo miejsca strasznie.. Niemiecki Design najfajniejszy jak dla mnie... Tak jak czytam to co piszecie to chyba nie ma sensu sprzedawac B6 bo kazdy nastepny jest tylko gorszy jakosciowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam Mazdę 6 ze względu na słaba blachę, rdzewieją progi, tylne nadkola i komora silnika oraz cały silnik jest rudy, auto mało awaryjne, ale jak się coś popsuje to części trochę kosztują. W środku dużo tandetnych plastików i skrzypiących, jeśli chodzi o ilość miejsca w środku to jest w niej więcej niż w A4.

Osobiście nie polecam Mazdy 6 :wallbash:

Ten samochód jest tylko ładny i nic więcej sobą nie prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

powiem tak zawsze zastanawiałem sie czym sie rózni Audi od VW, po zakupie audi juz wiem, ojciec ma passata b6, jakosc wykonania o wiele lepsza niz w vw, nic nie skrzypi, nie trzeszczy, plastki dobrej jakosci, zaiwszenie super, i co najwazniejsze wygłuszenie jest extra, silnik rewelka, ogolnie polecam, narazie nie mam zastrzezen, i oby tak zostało:)

pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeezzu temat dla mnie :polew: :polew:

Myślałem że tylko ja jestem stuknięty i słyszę coś czego inni nie słyszą.... :decayed:

A tu proszę kolejni zainfekowani :)

Bo to jedna z najważniejszych rzeczy które dla mnie decydują o wyborze samochodu :)

Nie znoszę jakichkolwiek dźwieków ubocznych w aucie dlatego pierwsze używane auto jakie kupiłem to A5 i przebieg niecałych 30tys km dawał mi w miarę bezpieczeństwo błogiej ciszy co i tak przed zakupem sprawdziłem :P

Dlatego choć mam 20 koła bardzo dbam żeby w miarę możliwości nic się nie rozklekotało.

Ale do rzeczy apropo jakości A5( no cóź przecież to bardzo bliźniaczo z A4).Moje pierwsze wrażenie nie urwało d*py.Owszem w 2007 roku był szał,ale teraz(2010) jak przed zakupem mogłem go dłużej użytkować to szczerze myślałem sobie "nowe 300tys?chyba kogoś pojebało bo i owszem motor,napęd super ale reszta w środku szczególnie deska to żaden rarytas"

A 300 tys trochę duzo...

Od tamtego czasu zrobiłem 13 tys km więc nie za dużo ale...środek o dziwo polubiłem.Jedynie najezdzajac na kraweznik czasem słychac cichutkie jekniecia.No coz pewnie kwestia pracujacej konstrukcji.

Natomiast na boku za drzwiami kierowcy koło pasów bezpieczeństwa czasem jęczy ten plastik co przykrywa mechanizm pasów.

Dziwne bo nikt go nie rozbierał a dotykając go jestem wstanie go docisnac(z drugiej strony analogicznie lezy jak przyspawany)

Musze ogarnac jak to usunac.

Cos czasem sie tlucze metalicznie tak dziwnie w okolicach schowka przejezdzajac szybko np po drodze z plyt.

Ciezko to zlokalizowac i rzadko wystepuje. :wallbash:

Sama tapicerka jest OK nie mam tez zastrzezen do plastików w bagazniku co niektorzy tu sugerowali.

Jedyny minus to wycieranie boczku na sportowym fotelu co juz opisywalem w swoim watku.

I w jakis dziwny sposob zabrudziły sie chyba prowadnice szyby od strony kierowcy i piszczy jak podnosze i opuszczam ...nie wiem czego to wina mechanik mi mowil zebym tam popsikal silikonem ale nie wiem czy nie lepiej bedzie to rozebrac...Poza tym błoga cisza,nawet na uszczelkach nic nie jęknie.

Lakier sie rysuje jak dziki ale to juz chyba taka przypadlosc teraz(ekologia)+kolor auta.

No i latwo uszkodzic elementy plastikowe pod podwoziem w zimie bo auto niskie i jak sie zmroza to odrazu sie lamia.Na szczesie tanie wiec wymieniam na nowe z ASO.

Generalnie jest lepiej niz przy poprzednim A3.A3 maja tak dziwna przypadosc lekkiego stukania zagłowka pasazera :decayed:

W moim to mialem zglosilem na gwarancji.Wymienili prowadnice zagłowka,chwile byl spokoj i znowu to samo.

Olałem temat i dobrze bo potem miale przyjemnosc jezdzic dwoma prawie nowymi A3 i było to samo..

Wogole o A3 to moglbym tu temat rzeke zrobic :P Łuszczacy sie grill z przodu,rysujacy sie plastik w czesci tylnej fotela,rozlatujace sie schowki,pekajace podlokietniki,,itd,itp.

Ale konkluzja dla mnie jedna.W tej kasie,w tej klasie i tak nic lepszego niz wykonczenie A3 nie ma.BMW 1 nie pierdnie,reszta tez gorsza.

Koniec kropka.

A czy jakość spada...powiem wam że po zabawie A7,siedzeniu w nowym A8 nie odnoszę takiego wrażenia...

Pewnie krótkie spotkanie to nie to co użytkowanie i coś by się pewnie znalazło.

Myślę że nowe A6 w tej kwestii nie zawiedzie i obym się nie mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto usunal moj ostatni post?

a wiec oto co znalazlem w niemieckiej gazecie:

nowe fabrycznie auto a4 2,7 tdi w automacie

przy pierwszym serwisie musieli wymienic pompe wody i skrzynie biegow opony scielo juz po 15 tys km

ale test chwalebny super ze auto wspaniale nei wiem czy ci ludzei drwia z nas juz calkowicie czy co!!!!

uswiadamiaja nam jasno ze jestesmy idiotami i sie chyba jeszcze z tego smieja

dodam jeszcze ze koles sie podnieca wielka tylna szyba i navi normlanie szok w butach!!!

znaczysie normalnym jest ze nowe auto ma miec wymiane skrzyni i pompy wody przy pierwszym seriwsie ale w tescie jest super wspaniale auto bo ma duza szybe i navi pokazuje dobrze no pierdzielnac sobie idzie przez takie teksty/auta!!!! :angry:

napisali chyba po to chwalebnie ten test bo audi dalo im do testow auto bo jak by napisali sama krytyke to bylby ich ostatni test

audi1.jpg

audi2.jpg

audi3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto usunal moj post ostatni?

Nikt - restore bazy danych. Niestety wszystkie dzisiejsze wpisy od 4:00 rano zostały skasowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ok myslalem ze mnie juz tu blokujesz Bart :))))

poczytaj sobie o sprzecie nowe auto test z marca 2011

czad jest poprostu czad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...