Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Złącze ODBII w Oplu Astra G - jaki program?


qrczak91

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu Opla Astrę II. Pojawił się problem z kontrolką poduszki powietrznej - taka sama usterka jak w Audi - cofnięcie fotela. Sprawdziłem i prawdopodobnie mam tam złącze OBDII takie jak w A4, stąd pytanie czy mogę Asterkę diagnozować tym samym kabelkiem VAG, co audiczkę i jakie oprogramowanie potrzebuję do kasowaania błędów? W serwisie krzyczą sobie za kasowanie kontrolki poduszki 80zł, więc chyba wolę to zrobić samemu :) Z góry dzięki za pomoc

pamietaj o poprawnym nazywaniu tematow/Przemek

Pośpiech, przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program np. Opel Tech2

jeżeli kabel do A4 masz na usb to nie skasujesz w oplu, jak jest na RS232 na układzie MAX232 to skasujesz, mowa o tych najtańszych kabelkach, za 10zł można sobie zrobić kabel do obu aut na MAX232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra B idzie po kablu VAGowskim na RS232,programiki Opel Tech2 i AB-COM,sprawdzone :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytam inaczej, ma ktoś możliwość skasowania mi błędu poduszki powietrznej w okolicach Wrocławia?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam problem, z tej rozmowy, a w zasadzie z wątku kolegi ciahciah widzę że mając kabel OBDII na usb nie zeskanuje Corsy c 2003r (model 04) ?

Musiałbym kupić kabel OBDII na COM tak ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile on nie ma już komunikacji po CAN'nie

jeżeli kabelek jest na układzie MAX232 to będzie śmigać, innych nie testowałem, a na USB ten tani kabelek w oplu nie działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam problem, z tej rozmowy, a w zasadzie z wątku kolegi ciahciah widzę że mając kabel OBDII na usb nie zeskanuje Corsy c 2003r (model 04) ?

Musiałbym kupić kabel OBDII na COM tak ?

pozdrawiam

Kolego mylisz pojęcia. Opcom to nazwa interfejsu i jest na USB. To odpowiednik VCDSA tez od ADAKO. Obsłuży ople do 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...