Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zamek tylnej klapy avant- błedy VAG


ems

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni mam problem z otworzeniem tylnej klapy w avancie. Zamek nie reaguje w chwili przyciśnięcia przycisku na klapie. Otwieranie za pomocą pilota działa, więc siłownik jest ok . Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taka sytuacje ze mi tez nie działały klameczki ale po ich wyjecie okazało sie ze styki były strasznie pośniedziałe i jak je chcialem podczyścić to poprostu odpadły.... lut i wypuszczenie kabelków na krótko z mikroprzełączników załatwiło sprawe :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie wiem jak jest w b6 ale u mnie wyszly bez rozpinania tylko po bokach blaszki powkładalem.... poruszalem i powychodzily... ale jak sie boisz zeby nic nie polamac to lepiej wypiac osłone i wysunac listwe cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem tapicerkę, wykręciłem listwę i z zewnątrz wszystko wygląda ok. Światełka od podświetlenia tablicy działają, mikrostyk wygląda ok. Nie wiem, które piny w wtyczce są odpowiedzialne za otwarcie klapy więc na krótko nie mogłem sprawdzić. Co jeszcze sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego i jak rozwiazales problem?

mam podobny u mnie jak otwieram slychac ze silownik otwiera ale klapy nie otworze

[br]Dopisany: 31 Październik 2010, 20:56_________________________________________________ani z kluczyka zni z pilota nic nie dziala a od srodka nie wiem czy tapicerke mozna zdjac przy zamknietej klapie?

[br]Dopisany: 31 Październik 2010, 20:58_________________________________________________bo ja w elektronice laik jestem i to wszystko o tych mikro stykach to ciemna magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wciśnięciu przycisku na klapie nic się nie dzieje ... tylko pilot otwiera klapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wciśnięciu przycisku na klapie nic się nie dzieje ... tylko pilot otwiera klapę

skoro mowisz ze po zdjeciu i ogledzinach wszystko wyglada ok to nie wiem ja Ci pomoc... a kolego patrzyles moze miernikiem czy klamka sama w sobie dziala?? :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech .... zamiast zacząć od vagowania to rwałem tapicerkę, wykręcałem listwę itp. dzisiaj z ciekawości się podłączyłem i było pełno błędów w module komfortu ... po ich wykasowaniu jak ręką odjął klapa działa. Jutro postaram się wkleić błędy, pytanie tylko skąd one się wzięły ?[br]Dopisany: 01 Listopad 2010, 21:05_________________________________________________Oto błędy:

Control Module Part Number: 8E0 959 433 BA

Component and/or Version: Komfortgerát TA7 1310

Software Coding: 07008

Work Shop Code: WSC 63251

Additional Info: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 0103

Additional Info: Steuergerát Beif. antwortet nicht

10 Faults Found:

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-10 - No Communications - Intermittent

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)

49-10 - No Communications - Intermittent

01320 - Control Module for Climatronic (J255)

49-10 - No Communications - Intermittent

01336 - Data Bus for Comfort System

37-10 - Faulty - Intermittent

00956 - Key 2

35-10 - - - Intermittent

00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)

49-10 - No Communications - Intermittent

00457 - Control Module for Network (J519)

49-10 - No Communications - Intermittent

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-10 - No Communications - Intermittent

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent[br]Dopisany: 03 Listopad 2010, 13:21_________________________________________________Dzisiaj popadało i problem powrócił... [br]Dopisany: 04 Listopad 2010, 07:03_________________________________________________Ręce juz mi opdają, po kilku dniach działania dzis pojechałem na myjkę. Po wyjeździe z myjki klapa już nie działa :angry: Albo to jakis zbieg okolicznosci albo zaczyna sie to sypac jak jest wilgotno. Macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś ci woda przez podszybie na moduł komfortu cieknie...ja bym zaczął od tego...

wczoraj na wszelki wypadek sprawdziłem moduł komfortu i jest suchutko. Po wykasowaniu błedów po jakimś czasie powracają te dwa:

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-10 - No Communications - Intermittent

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miałem taki sam problem i rozwiązałem go :> Wszystko na temat tej klapy opisane jest w dziale: warsztat- zrób to sam; a następnie zakładka a4 b6/b7. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj linka, ktoś kto będzie szukał rozwiązania i trafi na ten wątek będzie miał ułatwioną sprawę. :wink4:

Ja mogę tylko napisać, że u mnie zaczęło działać. Postanowiłem się przyjrzeć połączeniu pomiędzy drzwiami a słupkiem. Przed wypięciem kostki z słupków odłączyłem akumulator. Na pierwszy rzut oka nie widać aby któryś z kabli był przerwany ( osłony od strony drzwi nie udało mi się ściągnąć więc dostęp był ograniczony). Popsikałem złącza kontaktem i organoleptycznie palcem sprawdziłem kable. Po złożeniu klapa działa. Nie wiem czy odłączenie zasilania czy też, któryś z kabli w drzwiach kierowcy pasażera nie ma styku i ruszanie nimi pomogło ...

Tutaj link do podobnego przypadku: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=170048.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wymiana modułu komfortu załatwiła sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...