Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pompa Cała mokra. Skąd wyciek. Gdzie tanio zrobić?


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Ostatnio pisałem o noflautach ale chyba zaradziłem przegonieniem ostro auta na trasie, to teraz zauważyłem kolejny problem.

Wymieniałem świece żarowe i po odkręceniu wierzchniej pokrywy plastikowej zobaczyłem że pompa wtryskowa jest cała mokra i jest ewidentny zapach oleju napędowego. Zalana jest cała (na wierzchu, i po bokach). Skąd może być taki wyciek? Jestem w stanie coś z tym sam zrobić? Czy wizyta u pompiarza? Jeśli to tylko wyciek gdzieś z pod jakiejś uszczelki to ile mnie może szarpnąć taka wizyta u fachowca? Znacie może kogoś rzetelnego i nie drogiego z lubelskiego? Ale takiego który nie powie mi na dzień dobry regeneracja pompy tylko najpierw się przyjrzy problemowi i sprawdzi dokładnie? Bo nie wiem czy nie zacznę tracić jakichś poważniejszych ilości paliwa w ten sposób a może nawet doprowadzi do poważniejszego uszkodzenia. Czy może się coś stac przy jeździe z taka usterką czy raczej tylko portfel ucierpi ze względu na wyciek paliwa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Ostatnio pisałem o noflautach ale chyba zaradziłem przegonieniem ostro auta na trasie, to teraz zauważyłem kolejny problem.

Wymieniałem świece żarowe i po odkręceniu wierzchniej pokrywy plastikowej zobaczyłem że pompa wtryskowa jest cała mokra i jest ewidentny zapach oleju napędowego. Zalana jest cała (na wierzchu, i po bokach). Skąd może być taki wyciek? Jestem w stanie coś z tym sam zrobić? Czy wizyta u pompiarza? Jeśli to tylko wyciek gdzieś z pod jakiejś uszczelki to ile mnie może szarpnąć taka wizyta u fachowca? Znacie może kogoś rzetelnego i nie drogiego z lubelskiego? Ale takiego który nie powie mi na dzień dobry regeneracja pompy tylko najpierw się przyjrzy problemowi i sprawdzi dokładnie? Bo nie wiem czy nie zacznę tracić jakichś poważniejszych ilości paliwa w ten sposób a może nawet doprowadzi do poważniejszego uszkodzenia. Czy może się coś stac przy jeździe z taka usterką czy raczej tylko portfel ucierpi ze względu na wyciek paliwa?

Pozdrawiam

Najpierw ją całą umyj i zobacz skąd cieknie.

Prawdopodobnie któraś z uszczelek ci poszła, sprawdź na forum było już.

Bez pompiarza solidnego nie obędzie się.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja polecam zakład dieseltechnika w lublinie na ul. magnoliowej miałem wyciek spod nastawnika i mi to uszczelnili i poustawiali za 170 zł i teraz patrzyłem jest sucho szybko dokładnie i solidnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest uszczelka zaraz pod dekielkiem na górze to sam sobie zmienisz tylko potrzebny klucz specjalny do odkręcenia jednej śruby natomiast jak gdzieś indziej to tylko do speców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem koledzy. Jak radził rookie mimo dnia świątecznego umyłem dziś te pompę środkiem do czyszczenia hamulców. Nie jest idealnie ale juz będzie coś widac. W czasie chodzenia na wolnych obrotach nic nie było widac żeby gdzieś podciekało (widać by było?). Przejechałem trase 150km ale niestety jest ciemno i nie miałem jak sprawdzic jak to wygląda. Jutro na dniu zobaczę czy będzie jakiś wyciek widać.

A skąd jeszcze może byc wyciek jeśli by się okazało że to żadna z uszczelek?

Żeby było smieszniej to jeszcze dzis wykryłem że mi znika troszkę oleju. Nie dawno dolewałem na pół stanu a dziś było tylko 2 milimetry ponad minimum. Ale to może innym razem bo chyba musze sprawdzić IC bo jest na dole brudny jakby w oleju wymieszanym z błotem wiec może gdzieś tam jest nieszczelność.

_________________________________________________

No i po przejechaniu i sprawdzeniu jest znów cała mokra. Nie widać gdzieś ewidentnego wycieku w jakimś punkcie więc chyba mi pozostaje się wybrać do jakiegoś pompiarza. Pewnie na poczatek zapytam na magnoliowej tam gdzie kolega grzegorzxl polecał. Mam nadzieje że mnie nie zedrą na kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tej porady zastanawiam się czy nie zaryzykować i samemu wymienić tę uszczelkę a dopiero jak wyciek nie zniknie to wtedy pojadę do pompiarza żeby sprawdzał dalej. Nic w ten sposób nie tracę no może trochę pracy pod blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że pierwsze o czym pomyślałem to wężyki przelewowe dlatego je że tak powiem obmacałem i są suche. Natomiast chyba się skłonie do tej uszczelki pod górnym dekielkiem bo wczoraj jak zajrzałem to była ON w zagłębieniach w pompie (zaznaczyłem na zdjęciu). A przyjmując że zasady fizyki obowiązują i tu to nie mogła ona popłynąć w górę to tez podejrzewam te uszczelkę pod deklem.

I muszę się chyba pośpieszyć zanim zaczną się wiry w baku bo w tych zagłębieniach było sporo ON.

Dostanę tę uszczelkę w ASO? Pytam bo do ASO z pracy mam 300m. Chyba że mnie tam zedrą za uszczelkę to podpowiedzcie gdzie kupie ją w lublinie. Najlepiej oryginalna żeby mieć na jakiś czas spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację :decayed:

Zapytałem bo ktoś gdzie stam dał z 8zł niby za oryginał a w ASO maja tendencję do zawyżania cen.

Za głupi maleńki oring płaciłem u nich 5zł. Ale raczej tam zajadę będzie najprościej i najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie, w 1z zauwazylem ze się poci i kapie z niej co jakiś czas. Wnioskuje że będzie to własnie ta uszczelka górna, jak z numerami czesci, pompa ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aso mi bardzo nie po drodze, w IC bede pytal. Myslalem ze moze juz ktos notował numery i tyle :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w ASO i jutro mam ją mieć. Poszedłem do Intercars i gość mi zaczął coś wymyślać nie mógł znaleźć po numerze jaki kolega z forum VW podał w opisie wymiany, a w pewnym momencie powiedział że nie maja i wysłał do ASO więc się wkurzyłem i byłem w ASO.

Jutro odbiorę i wymiana no i się okaże czy to na pewno ta uszczelka jest winna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy kombinujecie, czemu się tak tego aso każdy boi... dla przykładu podam zakup dywaników gumowych, na aledrogo były jakieś tam nie dopasowane idealnie i guma przeciętnej jakości za 110zł, w aso tylko o 50zł więcej, guma lux, dopasowane idealnie do korytka, a wzorek bez porównania lepszy i masywność też.. gość w aso zdziwiony jak je zobaczył stwierdził że sam w zeszłym roku kupił sobie podróbki nie wiele taniej i już mu się ścierają, powiedział: szkoda że nie wiedział że tyle w aso kosztują oryginale bo by kupił, gość pracujący w aso

przykład drugi ceny wymiany kompletnego rozrządu w AVF/AWX pomiędzy aso a serwisem boscha, cena prawie takie same, tylko w boschu wymiana co 60tys a w aso co 90tys, myślę że bosch nie dlatego daje 60 żeby wymieniać częściej, chodzi o jakość części jakie wstawiają w aso a w boschu

aso na wiele elementów ma wyłączność, nigdzie nie da się kupić poza aso, no i z reguły właśnie te elementy są najwyższej jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Ty mówisz, kto się boi? Jak mam jechać do IC w Krakowie (przez korki i do tego przebudowywane rondo Ofiar Katynia) a IC mam 1,5km od domu to chyba jest logiczny powód.

Co do dywaników do b5 petexy 4szt na allegro 100zł, w ASO Kraków sam przód 160zł z tym że dużo ładniejsze. Są rzeczy które w aso warto kupować, gorzej z dojazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem pompy załatwiony. Trochę kombinacji z trójkątna śrubą ale się udało. Pompa sucha:)

Wielkie dzięki za podpowiedź bo miałem już jechać do pompiarza i utopił bym kupę kasy i czasu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...