Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Zamek tylnej klapy


MONIKA1981

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH . Mam taki problem : nie moge otworzyc tylnej klapy bagaznika jak naciskam na klamke przy podswietleniu ok dziala ale nie otwiera a z kluczyka tez nie moge otwozyc . Moze wiecie czy da sie zdjac tapicerke z klapy bez jej roztwierania by dostac sie do zamka.

dzieki za wszystkie pomocne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum jest jeszcze opcja szukaj i można coś znaleźć: proszę

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=138161.0;highlight=zamek+klapy[br]Dopisany: 01 Listopad 2010, 07:43_________________________________________________jak będzie rozebrane to zobacz może jakaś dźwigienka spadła może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wpisywać bez błędów to pierwsza sprawa :wink4: a po drugie jak nie znalazło jednego hasła to próbuj podać inne które nawiązuje jakoś do tematu i życie będzie łatwiejsze :hi: powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich udało mi się otworzyć klapę , od środka bez większych wysiłków i strat. Potrzebne do tego są: klucz nasadowy 13 śrubokręty: płaski i krzyżak oraz WD 40 lub inny środek smarujący. Najpierw wykręcamy śrubkę nad klamka wewnętrzna następnie odciągamy tapicerkę z lewej lub prawej strony zależy jak i u kogo ja mam 99 rok auta u mnie było z lewej (chodzi po prostu o to z której strony lżej wyjdzie). Pierwsze próbujemy odpiąć zatrzaski z górnego czarnego plastiku (musimy uważać szczególnie na te środkowe w czarnym plastiku {patrz na zdjęciu tapicerki }) . Następnie wypinamy kostkę z tyłu zamka która jest odpowiedzialna za podświetlenie gdy klapa jest otwarta po wykonaniu tej czynności mamy 2 cięgna metalowe poruszające zamkiem jedne górne od zamka drugie idące od siłownika. By wypiąć te pierwsze wystarczy po prostu zsunąć w bok biały plastik w bok działa on na zasadzie zatrzasku i wtedy cięgno wysunie się z mocowania , drugie zaś by wypiąć musimy odkręcić siłownik by go cofnąć i wtedy wysuniemy zatrzask z prowadnicy. By klapa się otworzyła wykręcamy dwie nakrętki znajdujące się na bokach zamka którymi jest on przymocowany do klapy i powoli próbujemy zsunąć go ze śrub ( jeżeli zamek nie otwiera się gdyż jest zablokowany i posmarowanie WD nie pomogło spróbujcie małym śrubokrętem delikatnie "poszperać" w zamku. Możne wam przeszkadzać w jego wyjęciu mocowanie górnego cięgna możecie je delikatnie podgiąć do środka później wyprostujecie ). U mnie przyczyną było szkło które dostało się do zamka(gdyż 2 miesiące wcześniej straciłem szybę) po popryskaniu WD 40 i poszperaniu delikatnie śrubokrętem zamek odskoczył po wyjęciu wyjąłem szkło porządnie popryskałem i sprawdziłem kilkakrotnie czy działa przed złożeniem wszystkiego z powrotem. Na zdjęciu na którym są żółte kółeczka pokazują one gdzie wchodzą zatrzaski z tapicerki w klapę .

image.jpg

DSC00074.jpg

DSC00075.jpg

DSC00871.jpg

DSC00872.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...