Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Idzie zima - a co z autkiem


peryhelium

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam juz przygotowane zimóweczki, na przegląd autka kompleksowy przed zimą jade dzisiaj po pracy, żeby sprawdzić czy cos muszę wymienić, zestaw pomocny przy odśnieżaniu, juz przygotowany (szczotka do zamiatania, skrobaczka do szyb z jednej strony z gumką i skrobaczka do szyb ze specjalna rękawiczką, żeby sobie ubranka nie pomoczyć). Autko nawoskowne w ta sobotę i jeszcze do wymiany zostały mi wycieraczki i płyn w spryskiwaczach do wymiany na zimowy.

Liczę na to, że zima poczeka jeszcze ze 3-4 tygodnie, to zdążę sobie przygotować daszek na podwórku, żeby chować autko, jak nie to do przyszłego roku postoi pod chmurką.

To chyba na tyle z moich przygotowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zimóweczki funkiel nófka już zakupione.

Zmioteczka i skrobaczka z rękawicą mają swoje stałe miejsce w samochodzie.

Na dniach zostanie wymieniony termostacik i płyn, a przy najbliższym generalnym sprzątaniu, wszystkie uszczelki zostaną potraktowane silikonem.

Wycieraczki, jak każdej jesieni, zostaną wymienione na nowe.

Mam tylko pewien zgryz, a mianowicie, czy wymienić Motul syntetyk 15w50 na jakieś 5w40?

Tutaj mój wątek nt. temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie zima - a co z autkiem

Proponowalbym zalozyc quattro.. :polew:

Hu hu ha hu hu ha my sie zimy nie boimy ........ bo mamy :quattro: hehehe

A tak na powaznie , to polecam co przedmowcy , nawoskowac porzadnie autko przed zima , wszystkie uszczelki silikonem potraktowac , zamki wd40 pyknac, wymienic plyn do spryskiwaczy, sprawdzic/wymienic plyn do chlodnicy, jak kiepskie wycieralki to do wymiany , no i przede wszystkim good oponas zimowas zalozyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już założyłem Quattro, kupiłem w promocji na Allegro, 499.99 PLN wraz z wysyłką.

Ostatnio przeczytałem dość dobry test płynów do spryskiwaczy przeprowadzony przez tygodnik MOTOR. Oto jakie firmy polecają:

- Sonax (5.40 PLN/l)

- Orlen Sylen (5.40 PLN/l)

Inne jak:

- Boryszew Monsun

- Shell

- BP

- Moje Auto

- Castrol Biofix

- Carifil

- Car Jack

nie bardzo...

dla zainteresowanych http://www.freon.profik.pl/a4/plyny_zimowe.jpg

plynyzimowent7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat co myślicie o fińskich skrobaczkach do szyb, dokładnie o tej http://allegro.pl/skrobaczka-finska-murska-mosiezna-nie-rysuje-oryg-i1338891979.html ? Niby nie rysuje szyb mieliście już z czymś takim do czynienia?

A nie prościej kupić odmrażacz do szyb?Pózniej tylko zbierzesz wodę i po kłopocie a na pewno szyb nie porysujesz.Ja używam tylko odmrażaczy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...