Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pomoc przy wyborze zestawu sub+wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko co do dwóch ofert:

http://allegro.pl/zestaw-jbl-skrzynia-wzmacniacz-mega-okazja-i1302640150.html

http://allegro.pl/tuba-skrzynia-jbl-gto-1208br-wzmacniacz-gto-3501-i1299676465.html

Same skrzynki identyczne, tylko który wzmacniacz jest lepszy?

I czy to w ogóle gra, ja w tym temacie jestem zielony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta sama linia wzmacniaczy, jeden ma cztery kanały, drugi jeden więc zależy czy chcesz zasilić np. przód i subwoofer w mostku, czy tylko sam subwoofer, ten pierwszy ma w mostku 140 WRMS więc raczej za mało na ten głośnik (300 WRMS), drugi ma 200 WRMS przy 4 ohm pod ten głośnik, więc również szału nie będzie, przydałoby się 300+ WRMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie wybierając z używek można złożyć coś bardziej sensownego.

...jeśli dżejbiel rulllzzz, to nie mam propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być JBL, jak wspomniałem, że się na tym nie znam, więc bardziej patrzyłem na wygląd niż parametry techniczne :gwizdanie:

Jakieś propozycje jeśli chodzi o zestaw w tej kasie?

Wzmacniaczem chce zasilać tylko sub[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 06:12_________________________________________________ewentualnie co myślicie o zestawie

http://allegro.pl/jbl-gto-1214bp-gwarancja-ideal-wawa-i1304277475.html

http://allegro.pl/jbl-gto-1004e-gto-1004e-wzmacniacz-4x150rms-i1302032203.html

taki już chyba da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz jest 4-kanałowy a piszesz że ma zasilać tylko sub więc bez sensu.

Jeśli chodzi o zasilenie subwoofera bez wydawania dużej kasy, i jeśli nie oczekuje się cudów to zwróć może uwagę na Carpower. Nie chciałbym być posądzony o reklamę bo sam wystawiam aktualnie jeden wzmacniacz tej firmy, ale z doświadczenia wiem że można uzyskać przyzwoity efekt bez wydawania 700-1000 zł na wzmacniacz, a w tej klasie sprzętu dołożyć raczej do głośnika i skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jbl to sprzęt dla remizowych klimatów.

racja, niech od razu wsadzi BANG&OLUFSEN :hi:

jak chcesz mieć wzmacniacz podpięty tylko pod tubę to bierz jeden kanał :) najlepiej, żeby moc rms wzmacniacza była przybliżona do mocy głośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jbl to sprzęt dla remizowych klimatów.

W remizach są naprawdę fajne imprezy :boobs: polecam hehe ;)

A wybór już padł na ostatni zestaw, pan troszkę poschodził z ceny, dorzucił dobrej klasy kabelki, więc jutro montaż.

A skoro padło na wzmak czterokanałowy to coś się jeszcze do niego doczepi w przyszłości, a jak nie podpasi, to się opyli.

Ale myślę, że jak na moje wymagania grania, będzie super.

Dziękować za wszystkie podpowiedzi :drunk:[br]Dopisany: 06 Listopad 2010, 18:10_________________________________________________Pany, może mi ktoś na podstawie tego zdjęcia łopatologicznie wytłumaczyć jak należy zmostkować ten wzmacniacz?

Które kabelki wychodzą do suba itp...

Wolę się dopytać, żeby nie sp***dolić :gwizdanie:

2f2c1c376dc5f4b3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lewej +, od prawej -

czyli górny lewy + i górny prawy - idą od razu do suba, a dwa górne środkowe zostają puste, dobrze rozumiem?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale w ten sposób zmostkujesz dwa przednie kanały, domyślnie subwoofer mostkuje się na tylnych tak jak Ci narysowałem, np. Bass Boost na wzmacniaczu masz tylko na tylne kanały, i w ustawieniach radia masz przód to przód, a tył to tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...